Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Та значи я споделете кой ви е любимият режисьор и ако ви се пише споделете защо.

Аз специално трудно бих могъл да се огранича само до един затова ще спомена няколко

Уди Алън - не мисля че има смисъл от коментар. Дайте му камера и няколко посредствени актьора и ще направи кино-шедьовър

Куентин Тарантино - уникален, различен, няма слаб филм (ми то като има само 4ри ;))

Педро Алмодовар - гениалният испанец

Рон Хауърд - дано продължаа в същия дух

Клинт Истууд - за мен е доста по-добър като режисьор, а той е перфектен актьор

Аки Каурамаки (Aki Kaurismдki) - мрачният финландец, гледал съм само няколко негови филма, но бяха напълно достатъчни :)

Дейвид Линч - откачен, добре че има такива като него

Робер Земекис - заради Форест Гъмп

Yimou Zhang - House of flying daggers

Ang Lee - Brokeback Mountain, Hulk, Crouching Tiger, Hidden Dragon

Засега толкова

Спилбърг наскоро отпадна от листа :rolleyes:

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любими режисьори:

Андрей Тарковски - най-големия! Всеки негов филм, всеки кадър, всеки звук, всяка реплика е абсолютен шедьовър. Ако някой иска да се учи на режисура, то му стига просто да гледа неговите филми.

Стенли Кубрик - "Портокал с часовников механизъм" и "Спартак" - няма такива филми.

Георгий Данелия и Елдар Рязанов - страхотни комедии, а като се замислиш и колко човещина има във филмите им...

Методи Андонов - "Бялата стая" - шедьовър съизмерим със световните такива; "Козият рог" - трябва да си българин за да разбереш този филм.

Милош Форман - за това, че успява да има собствен стил в Холивуд.

Акира Куросава - за това, че успя да види изтока през очите и душата на западния човек.

Роберто Бенини - след "Животът е прекрасен", каквото и да направи, винаги ще си остане гениален.

Юмоу Жанг - защото ми показа, че цветовете в цветното кино също могат да бъдат художествен похват.

Уилям Уайлър и Били Уайлдър - показаха истинския чар на холивудското кино.

Алфред Хичкок - защото успя да направи от наглед комерсиални проекти истински непреходни филми.

Чарли Чаплин - просто не може да не обичаш филмите му.

Емир Кустурица - роден съм на Балканите и искам да бъда като героите му.

Клинт Истууд - професионалист във всичко.

И много други, чиито имена изникват едно след друго в съзнанието ми.

Редактирано от iambbbbob (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алън Паркър - задължителен за всеки учебник по режисура, редом до Айзенщайн, Грифит и Чаплин. Клинт Истууд си го бива, а Содърбърг определено заслужава внимание. Иначе си обичам Роланд Емерих и братята Коен, а понякога и Тим Бъртън, та дори и Кроненбърг. За ужасяващото мнозинство от изключително кадърни източноевропейски режисьори нямам време да пиша. Но тъй като лично аз съм учил режисура при Вили Цанков, просто е грехота да не го спомена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои са споменати,но пак:

Никита Михалков.

Андрю Никъл

Оливър Стоун

Милош Форман

Майкъл Ман

...Клинт също се представя много добре: помня "The perfect world" - любимия ми негов филм."Mistyc river" също много як.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към някои от вече споменатите бих добавил:

- Дейвид Финчър - Пришелецът 3, Се7ем, Играта, Боен клуб, Паник стая

- Ридли Скот - Пришелецът, Blade Runner (не знам точно как е на бълагрски), Редник Джейн, Гладиатор, Ханибал, Блек Хоук. Небесно царство беше издънка, но се надявам, че ще се реваншира.

- Джеймс Камерън - Пришълци, Бездната, Терминатор 1 и 2

- Стивън Спилбърг - последните му филми, Терминалът и Война на световете (Мюнхен не съм го гледал и не искам да коментирам), може и да са слаби, но старите му филми са твърде добри за да си позволя да го пренебрегна: Челюсти, Индиана Джоунс и похитителите на изчезналия кивот, Индиана Джоунс и храмът на обречените, Индиана Джоунс и последния кръстоносен поход, Джурасик парк, Списъкът на Шиндлер, Спасяването на редник Райън, Изкуствен интелект, Хвани ме ако можеш. Това са все чудесни филми.

- Франсис Форд Копола - Кръстникът 1, 2 и 3, Апокалипсис сега, Дракула.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както винаги със сигурност ще пропусна някой гений, но в момента специално се сещам само за тези...

Wes Craven - Кошмари на Елм Стрийт

Sam Raimi - Злите мъртви 1-3, Darkman и т.н... естествено малко се изложи със Spiderman, ама и това се случва...

Ivan Reitman - Ловци на духове и Еволюция...

Robert Zemeckis - Завръщане в бъдещето, Death Becomes Her

Neal Israel - Военна академия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами почти всичките, които сте споменали си влизат и в моята класация. Продължавайте в съшия дух ;)

Честно казано съм гледал прекрасни европейски филми, главно френски и испански, но за съжаление не си спомням имената на режисьорите. Но съм сигурен че редица европейски режисьори биха могли спокойно да попаднат в този списък ;)

Е тука няма да си простя че аз (а и никой от вас) не спомена М. Найт Шаямалан.

:)

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 години по-късно...

Моят № 1 е Дейвид Финчър! Няма какво да описвам кои са филмите му - кой ли не ги знае?!

В последно време ми харесват братя Коен - типично в мой стил са филмите им.

Харесвам Тарантино, защото е пълна откачалка! :offtopic_s:

Допада ми също и Уди Алън и уникалното му чувство за хумор. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любими режисьори...ще се опитам от любимите, най-любимите да избера

Мартин Скорсезе - един, единствен и уникален!

Фатих Акин - няма много филми, но и малкото, които има са явление в съвременното европейско кино.

Самира Макмумабаф (ох, не съм сигурна, че точно така й се пише второто име - тея ирански фамилии...) - кой каза, че нямало добри жени режисьорки?

Андрей Тарковски - тежък...но уникален!

Стенли Кубрик - без коментар :speak:

Емир Кустурица - гордост на Балканите ;)

Дейвид Кроненбърг - "History of violence", "Eastern promises", "Naked lunch" - режисьор с уникален подчерк!

Милош Форман - поредното явление в европейското и световно кино

Ларс фон Триер - въпреки, че е крайно притенциозен, Триер си остава висока класа! Много приети догми в киното е разчупил.

Тим Бъртън - :-)

Алън Паркър - за съжаление прави все по-малко и по-малко филми. Мисля, че последният, който гледах беше "Животът на Дейвид Гейл" sad.gif

Братя Коен - тези двамцата са ми любимци още от онзи филм с Клуни "О, братко къде си?" biggrin.gif

Тарантино - :)

Уди Алън - въпреки, че има доста слаби според мен филми, има и такива, които са направо шедьоври.

Бергман - мир на прахта му! Наскоро си припомних "Персона" и това колко талантлив беше Бергман като режисьор!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен са определено Алън Паркър и Джордж Лукас. :-) Вторият май не бе споменат от никого, ама аз съм си фен на Междузвездни войни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Роман Полански

Милош Форман

Оливър Стоун

Клинт Истууд

Стенли Кубрик

Акира Куросава

Джордж Лукас

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване