Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички.Искам да купя компютър до 1700, максимум 1800лв. като имам 23" монитор с резолюция 1920х1080, а ще ползвам и DVD записвачката Asus DRW-24F1ST(периферията - клавиатура мишка) от старият компютър. Компютъра ще се ползва предимно за тежки игри като Assassin's Creed IV,Crysis 3,Battlefield 4 и др. Предпочитам Intel конфигурация, но не е задължително.Близките 3-4 години не мисля да ъпгрейдвам.Засега съм се спрял на това:

post-344590-0-85329000-1386599775_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички.Искам да купя компютър до 1700, максимум 1800лв. като имам 23" монитор с резолюция 1920х1080, а ще ползвам и DVD записвачката Asus DRW-24F1ST

(периферията - клавиатура мишка) от старият компютър. Компютъра ще се ползва предимно за тежки игри като Assassin's Creed IV,Crysis 3,Battlefield 4 и др. Предпочитам Intel конфигурация, но не е задължително.Близките 3-4 години не мисля да ъпгрейдвам.Засега съм се спрял на това:

Публикувано изображениеCapture.PNG

Идеална и балансирана конфигурация. Аз лично нямам забележка и какво да предложа. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеална и балансирана конфигурация. Аз лично нямам забележка и какво да предложа. :)

Има грешки в машината му. Например защо му е B85 дъно с "K" процесор? 

Минаха времената на B85/H87 дъната с овърклок възможността.

Може да се измисли по добра машина с GTX 770, Radeon R9 280X и процесор с 8 нишки(интел). За тези пари даже влиза ССД + по качествено захранване.

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има грешки в машината му. Например защо му е B85M дъно с "K" процесор?

Опс да не съм забелязал от бързината. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ви колега е за микро/мини ATX дъна, сложете такава за ATX.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ви колега е за микро/мини ATX дъна, сложете такава за ATX.

Изглежда съм прекалено изморен.. Благодаря за наблюдението. Оправено е. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда съм прекалено изморен.. Благодаря за наблюдението. Оправено е. :)

Това дъно иска "K" процесор.

Тази памет не подхожда на тази машина. Предвидена е за други цели (сървъри и работни станции).

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел това(остават пари и за доставка и не съм закръглил до 1800лв.).:

ASROCK B85M PRO4 /BULK

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9

Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

1T SG SSHD ST1000DX001

PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност: 1 767.92 лв. с ДДС - Количка

Сега да обясня: Прилично дъно и достатъчно като възможности за тази система. Разполага с 4 слота за памет от които двата са заети за да работи паметта в двуканален режим. Иначе можеше да се вземе по евтинто ASRock B85M което е с два слота но с една плочка от 8GB(SSD то с Magic Tool-a в Rapid Mode заема 4GB памет и го прави по бърз а 4GB остатък от RAM ще са малко от тази дата нататък) но така губим двуканален режим а и по този начин отново сме в бюджета. Процесорът е равен на i5 в игри но с 8 нишки по този начин си застрахован и за в бъдеще ако имаш недостиг от ядра. Оперативната памет е 8GB(по късно взимаш още един кит на 1600MHz - 2х4 и заспива) и нископрофилна (ако речеш да смениш боксовия) според информацията в нета. SSD-то е без конкурент за цената си между другите налични. Както казах по горе с Magic Tool-a можеш да качиш бързината му още повече но заема 4GB памет(4GB засега ще са достатъчни но в бъдеще помисли за кит-а от 2х4 1600MHz). Добавил съм SSHD хард диск който е с 40-50 % по бърз от нормалните хард дискове както и ти си го избрал. Видео картата е на добра цена с приличен охладител от производителя. Качествено и достатъчно захранване като мощност със "Silver" сертификат и сертифицирано за "Haswell"(LGA1150) което го прави с по голямо КПД(ефективност) спрямо другите с "Bronze" сертификат. Лично ако дъното е микро(в случая е микро) предпочитам по компактна кутия. Тя е достатъчна и ще предложи добър въздушен поток независимо че е микро кутия. Разполага с два вградени XtraFlow 12см с PWM(регулиране на скоростта{на по ниска скорост ще са по тихи) вентилатора.

Дано съм бил полезен. :-)

Поздрави!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK B85M PRO4 /BULKXEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X2X4G DDR3 1600 A-DATA1.5T SG SATA 6G 64M 7200EVGA GeForce GTX 760 SC 4GB ACX CoolerPSU FORTRON RAIDER 650 SILVERCM N300 BLACK /USB3 /NO PSUОбща стойност - 1 576.37 лв. с ДДСКоличка.+ SSD Samsung 840 EVO Basic, 2.5", 120GB, SATA IIIОбщо: 1756 лв., като ССД-то е на цена 180 лв., след като използваш ваучера за отстъпка.Ако тези 56 лв. над бюджета са ти много, може да се вземе SSD Kingston V300 2.5", 120GB, SATA 3 и крайната цена става 1726 лв.ПП: Ако ще вземаш ССД, съветът ми е да го направиш още сега, докато не се изчерпат наличностите в ем*г. Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да попитам със тази конфигорациа

• [*]
Процесор- Intel Core i5-3210M 2.50GHz/3.10GHz
[*]
Оперативна памет- 6GB DDR3 1600MHz
[*]
Хард-диск- 1TB (1000GB), 5400 об./мин., SATA
[*]
Видео карта- ATI-AMD Radeon HD 7670M с 2GB DDR3 собствена памет

ще тръгне ли Assassin's Creed IV Black Flag

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне. Някакви ниски настройки вероятно. Освен това има вероятност да си опчете лаптопа. Не е лека тази игра.ПС: Не е много коректно да ползвате чужда тема ;)

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофнигурация

Недостатък - няма SSD, но за сметка на това има SSHD

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж пак какъв процесор си сложил на кофнигурацията... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много глупости се изписаха в тая тема,дано момчето не се е подвело.

Ето количка за гейм комп с възможност за клок и след време да сложи втора карта в SLI.

Публикувано изображение

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много глупости се изписаха в тая тема,дано момчето не се е подвело.

Ето количка за гейм комп с възможност за клок и след време да сложи втора карта в SLI.

Е,то авторът на темата е писал веднъж на 9-и декември,описал е какво иска.И след това нито дума не е обелил.Защо тази тема се възкресява след месец време,не мога да си обясня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,то авторът на темата е писал веднъж на 9-и декември,описал е какво иска.И след това нито дума не е обелил.Защо тази тема се възкресява след месец време,не мога да си обясня.

Да,знам и затова написах "дано момчето не се е подвело",а количката е за тези,които преглеждат темата с намерение за нещо подобно,даже ще редактирам поста и ще поставя шот на количката,за да не ми опяват мрънкалата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж пак какъв процесор си сложил на кофнигурацията... 

Какво имаш в предвид? Сложил съм си процесор отговарящ на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.