Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дена вдигнах компютъра над шкафа че сина натиска копчетата и или изключва или рестартира машината :wink12:  Днес се загледах в аида и ми направи фпечетление температурата на компонентите (главно процесора). В покой държи 40 градуса в момента стаята е 27,4 (според термометъра от лидл :rolleyes: ) Знам че видеото попринцип е котлонче но да опече всичко в кашона :shock11: Имам добавени 2 вентилатора 92 мм и си бичат на 7 волта. Харда си държеше 29-30 градуса когато касата бе на земята. Та се чудя дали да махна видеокартата или да пусна 2-та вента на 12 волта. А и да попитам с колко рпм. се въртят 120 мм-те фанчета. Имам една която дойде с кутията и се управлява системно, не вдига повече от 1185 рпм.

post-343136-0-30148100-1386600082_thumb.

post-343136-0-45064900-1386600164_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са много зле температурите, но кейбъл мениджмънта куца доста. Малко ги поподреди тия кабелаци. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата с пасивно охлаждане ли е или има вентилатор. Правена ли е профилактика на компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата с пасивно охлаждане ли е или има вентилатор. Правена ли е профилактика на компютъра?

Така като я гледам не е с пасивно Емо. Профилактика обаче май е нужна, най-вече да се подредят кабелите, че пречат на въздушния поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са много зле температурите, но кейбъл мениджмънта куца доста. Малко ги поподреди тия кабелаци. :)

Повярвай така са подредени максимално кутията е микро и няма много място зад дъното. В момента е без СД-то и единия сата кабел го няма. Няма да повярваш колко място ми се отвори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повярвай така са подредени максимално кутията е микро и няма много място зад дъното. В момента е без СД-то и единия сата кабел го няма. Няма да повярваш колко място ми се отвори :)

Тогава се продухва и почиства ПС от прах. Ако някой от вентилаторите е повреден се подменя с нов. Темепратурата е доста висока за видеокартата при положение, че темепратурата ти е 27 градуса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вътре няма и прашинка прах. Видеото е с сменена термопаста и почистени охладители, процесора също. 2-та вента са нови и нямат проблем, интересува ме този 120мм-ви защо не мени обороти чуствително, а си играе 1119-1185 :(

Редактирано от Илхан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вътре няма и прашинка прах. Видеото е с сменена термопаста и почистени охладители, процесора също. 2-та вента са нови и нямат проблем, интересува ме този 120мм-ви защо не мени обороти чуствително, а си играе 1119-1185 :(

От биос колко му е зададено да работи ? За да работи на пълни обороти трябва да го вържеш към захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам търсих но повечето опции са за процесора не намерих други. Вентилатора се вижда в биоса но няма опции за коригиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам търсих но повечето опции са за процесора не намерих други. Вентилатора се вижда в биоса но няма опции за коригиране

Вържи охладителя директно към захранването, явно няма как да се настрои софтуерно на колко оборота да върти.

ПС: Все пак остават съмнения в охлаждането на картата. Може и да е за смяна.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак остават съмнения в охлаждането на картата. Може и да е за смяна.

Картата, да ;)

Намерих инфо за вентилатора, и макс оборити са 1200. Ще пусна другите 2 на 12 волта да видя как ще е температурата и ще пиша.

Балагодаря ви

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите, особенно кейбъл мениджмента ти е доста добър - доста добре си ги подредил далече от вентилаторите ! А температурите са ти доста ниски - за процесора няма какво да говорим - ОК е, а видеокартата ако под товар вдига повече от 85-90 градуса - тогава вече можеш да се занимаваш да и махаш пластамасата и радиатора със вентилатора и да ги почистиш. Засега според мен няма смисъл,  ако ти се занимава - почисти само видеокартата и ще спаднат 5-7 градуса от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата, да ;)

Намерих инфо за вентилатора, и макс оборити са 1200. Ще пусна другите 2 на 12 волта да видя как ще е температурата и ще пиша.

Балагодаря ви

Ако въпреки всичките процедури температурите продължават да ти варират и да са такива, тогава има проблем с напрежението. Ще трябва да се прегледа захранване и дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването няма проблем. Всичко е в норми проблема идва от видеокартата, при игри и вента на 55 % държи 70 градуса. Проблема е видеокартата това е ясно. Пробвах без него и темпа на процесора е 33 градуса, отива на 45 при товар. Е немога да играя игри де, но всичко е добре. Захранването даде 40 градуса при мах товар на машината, около 500 вата. Температурата е измерена с лазерен термометър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш никакъв проблем. Ако видеокартата под товар държи 70 градуса, това е доста добре. Как така "не можеш" да играеш игри ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре са температурите. Аз като затворя кутията на моята машина и видеокартата под 75 градуса не пада, а под товар до 92-93. И така около 7 години. Иначе се върти около 70. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.