Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pacolin

Помогнете за избор на 3Д ТВ

Препоръчан отговор

Здравейте,ще се опитам да бъда кратък и конкретен.Искам да си закупя нов телевизор като бюджета ми е макс 1200 лв,та за тази цена(неочаквам чудеса) бих желал да има 3Д,40+ инча,смарт и основно ще се гледа футбол,както и филми,които ще се гледат от неговия плеър,че компа ми е леееко слаб :( та сега към моделите към който съм се насочил:

-http://www.technopolis.bg/b2c/details/12369/P11090104/Televizor-LG-42LA620S-3D-LED

-http://www.technopolis.bg/b2c/details/12380/P11090104/Televizor-LG-42LA6130-3D-LED

-http://www.technopolis.bg/b2c/details/12032/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-40F6400-3D-LED

Най клоня към Самсунга,но ест съм отворен и за вашите предложения.

Благодаря Ви предварително..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напъни се с 50 лв и няма да съжеляваш http://www.technopolis.bg/b2c/details/14483/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42ET60E-3D-LED -сребристата рамка да не те притеснява---рамката не прави телевизора!

Иначе до 1200 лв-този... http://www.technopolis.bg/b2c/details/15328/P11090104/Televizor-PHILIPS-42PFL5008K-3D-LED

Samsunga не го пренебрегвам,но е с друг тип матрица,която под по-голям ъгъл променя цветовете,а и не само заради това мисля не е удачния варинат в случая---размер,цена,качество!

Мое мнение!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,за отговора ще помисля за Панасоника сериозно,защото не само ти го препоръчваш.Може би пропуснах да спомена,че условие за телевизора е да бъде макс опростен откъм пускането на филми.Четох някъде за голяма игра при пускането на 3Д филми или при субтитрите..Не искам да те занимавам още с мойте кахъри,но ако кажеш,че Панасоника отговаря и на този критерии,вземам го още утре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,за отговора ще помисля за Панасоника сериозно,защото не само ти го препоръчваш.Може би пропуснах да спомена,че условие за телевизора е да бъде макс опростен откъм пускането на филми.Четох някъде за голяма игра при пускането на 3Д филми или при субтитрите..Не искам да те занимавам още с мойте кахъри,но ако кажеш,че Панасоника отговаря и на този критерии,вземам го още утре

Пробвал съм въпросния телевизор с флашка с 3Д демо клипове на които няма суб! и с филми с различно качество със субтитри-няма проблем при тях.Но честно за 3Д субтитри,ако имаш и това впредвид-мисля няма да се справи що се отнася за динамични такива!Нямам такъв приоритет (плейвам от ПЦ с HDMI)и не съм тествал това .За това да се изкаже някой друг колега ,ако е пробвал това с 3Д субтитрите!

Мисля,че там не му е силната страна,но не съм сигурен и не давам категорично мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-опростени и user-friendly са LG. Препоръчвам ти ги, защото до 31.12 са с 5години гаранция. Плейват HD филми с перфектно качество.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12347/P11090104/Televizor-LG-42LA660S-3D-LED

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12397/P11090104/Televizor-LG-42LA667S-3D-LED

Първият е с черна рамка, а вторият с иноксова(бял гръб).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...бюджета ми е макс 1200 лв,та за тази цена(неочаквам чудеса) ...

Правилно, защото всички изброени в темата телевизори са с 50 Хц панел. Друг е въпросът кой модел до каква степен компенсира това с опциите за подобряване.

Проблеми с плейването на филми не се очакват на това ниво, стига да не залиташ по екзотични формати - "стандартните" .avi, .mkv и .mp4 принципно не са проблем, също както и четенето на българските субтитри.

Предлагам да избираш между ET60E и LA660S , за които вече стана дума в коментарите на колегите (PFL5008 не поддържа DTS, единствено за това и го пренебрегвам). 

П.П. Що се отнася до динамичните субтитри при 3Д възпроизвеждане, общо взето забрави, че ще се оправиш без помощ (не знам какво означава в случая "леееко слаб") от компютър, при това твърде малко са и РС плеърите, които ги четат.

Има и други опции, но не са безплатни - външен плеър, възпроизвеждащ idx/sub (динамичните субтитри).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...при това твърде малко са и РС плеърите, които ги четат....

Ако ми позволиш-с това не съм съгасен,ама изобщо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм въпросния телевизор с флашка с 3Д демо клипове на които няма суб! и с филми с различно качество със субтитри-няма проблем при тях.Но честно за 3Д субтитри,ако имаш и това впредвид-мисля няма да се справи що се отнася за динамични такива!Нямам такъв приоритет (плейвам от ПЦ с HDMI)и не съм тествал това .За това да се изкаже някой друг колега ,ако е пробвал това с 3Д субтитрите!

Мисля,че там не му е силната страна,но не съм сигурен и не давам категорично мнение!

Много си прав градски. Ако се плейва  от компа с HDMI, няма никакви проблеми.

При случаи като моя- тв-то в едната и ПЦ-то в другата стая, нещата не се получават. Успяхме да решим проблема единствено с един мултимедиен плеър, срещу скромната сума от 130 лв.

От тогава до ден днешен, абсолютно никакви грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми позволиш-с това не съм съгасен,ама изобщо!

Нямаш грижи - позволявам, ама утре ти ще обясняваш на човека как да си ги пусне, а аз само ще чета. Deal  :handshake: ?

...Успяхме да решим проблема единствено с един мултимедиен плеър, срещу скромната сума от 130 лв.

От тогава до ден днешен, абсолютно никакви грижи.

И за мен външният плеър си остава най-предпочитаният вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш грижи - позволявам, ама утре ти ще обясняваш на човека как да си ги пусне, а аз само ще чета. Deal  :handshake: ?

И за мен външният плеър си остава най-предпочитаният вариант.

Няма грижи-ако трябва ще му обясня не само как да си ги пусне а и как да си ги направи динамични(което става за около 10 минути)защото дори в по-малкото случай когато има такива са направени не както трябва,та затова винаги аз си ги правя такива-а ти гледай и се учи ;)

Deal :handshake:

Относно мнението ти ,че външния плеър си остава най-предпочитания вариан пак не съм съгласен,но да споря с теб е като да се боря с вятърни мелници ,а аз не съм Дон Кихот :)

Повече няма да пиша офтопишки мнения в темата така,че не ми отговаряй.

Лек ден ти желая :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за отсъствието ми,вие ми помагате а от мен ни вопъл,ни стон...та колко е слаб компа-ми няма ХДМИ изход..Мисля да става през рутера на нета да направя мрежа,но мисля,че 3Д филми през wi-fi насичат съм мислил с UTP кабел да вържа телевизора през рутера с компа и дефакто да ползвам компа като харддиск просто,но явно плеара на телевизора няма да се справи..Говоря за Самсунга...та сега вътзникна друг непредвиден разход и затова питам струва ли си разликата м/у ЛА640 и ЛА660?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...та колко е слаб компа-ми няма ХДМИ изход..Мисля да става през рутера на нета да направя мрежа,но мисля,че 3Д филми през wi-fi насичат съм мислил с UTP кабел да вържа телевизора през рутера с компа и дефакто да ползвам компа като харддиск просто,но явно плеара на телевизора няма да се справи..Говоря за Самсунга...та сега вътзникна друг непредвиден разход и затова питам струва ли си разликата м/у ЛА640 и ЛА660?

Липсата на HDMI може да се окаже сериозен проблем, който на практика за изолира компютъра като участник в играта, а по описанията, които съм чел (аз лично нямам,а и не се предвиждат преки впечатления), мрежата е деликатна работа, която не винаги се получава.

По повод LA660 и LA640 - от днес в ТП цените им са съответно 1199 и 1049 лв (точно към момента, в който пиша това, ТМ качва новия каталог, който обаче по някаква причина все още не се отваря). Панелите са все 50 Нц, а съпоставката показва различие само в опресняването на картината MSI 400 Hz срещу MSI 200 Hz, като различията са обяснени тук под таблицата.

По моему си струва разликата, но в крайна сметка не аз ще го плащам тоя телевизор, та затова и най-добре иди, пробвай задълбочено и с повечко файлове от различни формати и големини, пък решавай на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.