Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,ще се опитам да бъда кратък и конкретен.Искам да си закупя нов телевизор като бюджета ми е макс 1200 лв,та за тази цена(неочаквам чудеса) бих желал да има 3Д,40+ инча,смарт и основно ще се гледа футбол,както и филми,които ще се гледат от неговия плеър,че компа ми е леееко слаб :( та сега към моделите към който съм се насочил:

-http://www.technopolis.bg/b2c/details/12369/P11090104/Televizor-LG-42LA620S-3D-LED

-http://www.technopolis.bg/b2c/details/12380/P11090104/Televizor-LG-42LA6130-3D-LED

-http://www.technopolis.bg/b2c/details/12032/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-40F6400-3D-LED

Най клоня към Самсунга,но ест съм отворен и за вашите предложения.

Благодаря Ви предварително..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напъни се с 50 лв и няма да съжеляваш http://www.technopolis.bg/b2c/details/14483/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42ET60E-3D-LED -сребристата рамка да не те притеснява---рамката не прави телевизора!

Иначе до 1200 лв-този... http://www.technopolis.bg/b2c/details/15328/P11090104/Televizor-PHILIPS-42PFL5008K-3D-LED

Samsunga не го пренебрегвам,но е с друг тип матрица,която под по-голям ъгъл променя цветовете,а и не само заради това мисля не е удачния варинат в случая---размер,цена,качество!

Мое мнение!!!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,за отговора ще помисля за Панасоника сериозно,защото не само ти го препоръчваш.Може би пропуснах да спомена,че условие за телевизора е да бъде макс опростен откъм пускането на филми.Четох някъде за голяма игра при пускането на 3Д филми или при субтитрите..Не искам да те занимавам още с мойте кахъри,но ако кажеш,че Панасоника отговаря и на този критерии,вземам го още утре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,за отговора ще помисля за Панасоника сериозно,защото не само ти го препоръчваш.Може би пропуснах да спомена,че условие за телевизора е да бъде макс опростен откъм пускането на филми.Четох някъде за голяма игра при пускането на 3Д филми или при субтитрите..Не искам да те занимавам още с мойте кахъри,но ако кажеш,че Панасоника отговаря и на този критерии,вземам го още утре

Пробвал съм въпросния телевизор с флашка с 3Д демо клипове на които няма суб! и с филми с различно качество със субтитри-няма проблем при тях.Но честно за 3Д субтитри,ако имаш и това впредвид-мисля няма да се справи що се отнася за динамични такива!Нямам такъв приоритет (плейвам от ПЦ с HDMI)и не съм тествал това .За това да се изкаже някой друг колега ,ако е пробвал това с 3Д субтитрите!

Мисля,че там не му е силната страна,но не съм сигурен и не давам категорично мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-опростени и user-friendly са LG. Препоръчвам ти ги, защото до 31.12 са с 5години гаранция. Плейват HD филми с перфектно качество.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12347/P11090104/Televizor-LG-42LA660S-3D-LED

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12397/P11090104/Televizor-LG-42LA667S-3D-LED

Първият е с черна рамка, а вторият с иноксова(бял гръб).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...бюджета ми е макс 1200 лв,та за тази цена(неочаквам чудеса) ...

Правилно, защото всички изброени в темата телевизори са с 50 Хц панел. Друг е въпросът кой модел до каква степен компенсира това с опциите за подобряване.

Проблеми с плейването на филми не се очакват на това ниво, стига да не залиташ по екзотични формати - "стандартните" .avi, .mkv и .mp4 принципно не са проблем, също както и четенето на българските субтитри.

Предлагам да избираш между ET60E и LA660S , за които вече стана дума в коментарите на колегите (PFL5008 не поддържа DTS, единствено за това и го пренебрегвам). 

П.П. Що се отнася до динамичните субтитри при 3Д възпроизвеждане, общо взето забрави, че ще се оправиш без помощ (не знам какво означава в случая "леееко слаб") от компютър, при това твърде малко са и РС плеърите, които ги четат.

Има и други опции, но не са безплатни - външен плеър, възпроизвеждащ idx/sub (динамичните субтитри).

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...при това твърде малко са и РС плеърите, които ги четат....

Ако ми позволиш-с това не съм съгасен,ама изобщо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм въпросния телевизор с флашка с 3Д демо клипове на които няма суб! и с филми с различно качество със субтитри-няма проблем при тях.Но честно за 3Д субтитри,ако имаш и това впредвид-мисля няма да се справи що се отнася за динамични такива!Нямам такъв приоритет (плейвам от ПЦ с HDMI)и не съм тествал това .За това да се изкаже някой друг колега ,ако е пробвал това с 3Д субтитрите!

Мисля,че там не му е силната страна,но не съм сигурен и не давам категорично мнение!

Много си прав градски. Ако се плейва  от компа с HDMI, няма никакви проблеми.

При случаи като моя- тв-то в едната и ПЦ-то в другата стая, нещата не се получават. Успяхме да решим проблема единствено с един мултимедиен плеър, срещу скромната сума от 130 лв.

От тогава до ден днешен, абсолютно никакви грижи.

Редактирано от iko05 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми позволиш-с това не съм съгасен,ама изобщо!

Нямаш грижи - позволявам, ама утре ти ще обясняваш на човека как да си ги пусне, а аз само ще чета. Deal  :handshake: ?

...Успяхме да решим проблема единствено с един мултимедиен плеър, срещу скромната сума от 130 лв.

От тогава до ден днешен, абсолютно никакви грижи.

И за мен външният плеър си остава най-предпочитаният вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш грижи - позволявам, ама утре ти ще обясняваш на човека как да си ги пусне, а аз само ще чета. Deal  :handshake: ?

И за мен външният плеър си остава най-предпочитаният вариант.

Няма грижи-ако трябва ще му обясня не само как да си ги пусне а и как да си ги направи динамични(което става за около 10 минути)защото дори в по-малкото случай когато има такива са направени не както трябва,та затова винаги аз си ги правя такива-а ти гледай и се учи ;)

Deal :handshake:

Относно мнението ти ,че външния плеър си остава най-предпочитания вариан пак не съм съгласен,но да споря с теб е като да се боря с вятърни мелници ,а аз не съм Дон Кихот :)

Повече няма да пиша офтопишки мнения в темата така,че не ми отговаряй.

Лек ден ти желая :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за отсъствието ми,вие ми помагате а от мен ни вопъл,ни стон...та колко е слаб компа-ми няма ХДМИ изход..Мисля да става през рутера на нета да направя мрежа,но мисля,че 3Д филми през wi-fi насичат съм мислил с UTP кабел да вържа телевизора през рутера с компа и дефакто да ползвам компа като харддиск просто,но явно плеара на телевизора няма да се справи..Говоря за Самсунга...та сега вътзникна друг непредвиден разход и затова питам струва ли си разликата м/у ЛА640 и ЛА660?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...та колко е слаб компа-ми няма ХДМИ изход..Мисля да става през рутера на нета да направя мрежа,но мисля,че 3Д филми през wi-fi насичат съм мислил с UTP кабел да вържа телевизора през рутера с компа и дефакто да ползвам компа като харддиск просто,но явно плеара на телевизора няма да се справи..Говоря за Самсунга...та сега вътзникна друг непредвиден разход и затова питам струва ли си разликата м/у ЛА640 и ЛА660?

Липсата на HDMI може да се окаже сериозен проблем, който на практика за изолира компютъра като участник в играта, а по описанията, които съм чел (аз лично нямам,а и не се предвиждат преки впечатления), мрежата е деликатна работа, която не винаги се получава.

По повод LA660 и LA640 - от днес в ТП цените им са съответно 1199 и 1049 лв (точно към момента, в който пиша това, ТМ качва новия каталог, който обаче по някаква причина все още не се отваря). Панелите са все 50 Нц, а съпоставката показва различие само в опресняването на картината MSI 400 Hz срещу MSI 200 Hz, като различията са обяснени тук под таблицата.

По моему си струва разликата, но в крайна сметка не аз ще го плащам тоя телевизор, та затова и най-добре иди, пробвай задълбочено и с повечко файлове от различни формати и големини, пък решавай на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.