Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся евтино дъно ,на което мога да закача 2 или повече видео карти ,които да работят едновременно примерно с SLI.

Може и да е втора употреба 

Редактирано от pit
грешен раздел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сокет? Бюджет?

бюджета нека да е старателно най ниския ,даже може да сложим горна граница 150лв.Сокет-а не е от значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бюджета нека да е старателно най ниския ,даже може да сложим горна граница 150лв.Сокет-а не е от значение.

Човек ти наясно ли си какво искаш ?

Дай малко повече инфо какво ще е останалото, какви ще са видеокартите. Сокета нямал значение ??? Какво очакваш да ти предложим десетки варианти а ти да избираш или ше питаш а сега за това дъно къв процесор ? 

Моя боб казва, че вероятно ще ставаш копач, но се копае с Ati карти, а те работят в crossfire а не се Nvidia който работят с SLI.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да копае, може да закачи картите и на PCI-E X1  и не му е нужен нито SLi нито CrossFire. Но си прав, че в обясненията никак не го бива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да копае, може да закачи картите и на PCI-E X1  и не му е нужен нито SLi нито CrossFire. Но си прав, че в обясненията никак не го бива.

да не сте първите които ми го казват :D да мисля да се занимавам с копане и да мисля да ползвам карти на АМД нещо от рода на 6770

и да първоначалния ми питане беше кое може да е най евтиното дъно което може да ползвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не сте първите които ми го казват :D да мисля да се занимавам с копане и да мисля да ползвам карти на АМД нещо от рода на 6770

и да първоначалния ми питане беше кое може да е най евтиното дъно което може да ползвам 

Трябва да знаем какво имате налично като други части от стара машина, или нови компоненти, които са вече закупени. Не става просто по този начин с едно известно и няколко неизвестни, да се дава отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да знаем какво имате налично като други части от стара машина, или нови компоненти, които са вече закупени. Не става просто по този начин с едно известно и няколко неизвестни, да се дава отговор.

нямаме други части на разположение 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямаме други части на разположение 

След малко ще продължим. Помолих темата да бъде преместена. След като нямате нищо налично, поне посочете бюджет, който сте готов да похарчите и дали това ще е главното(или единственото) предназначение на машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко ще продължим. Помолих темата да бъде преместена. След като нямате нищо налично, поне посочете бюджет, който сте готов да похарчите и дали това ще е главното(или единственото) предназначение на машината.

нямам строг бюджет просто исках съвет за дъно,което знаете за какво и как ще използвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

970 Extreme4  на това дъно можеш да закачиш до 5 карти.

За копане се иска добра машина не става с хардуер за 200-300лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

970 Extreme4  на това дъно можеш да закачиш до 5 карти.

За копане се иска добра машина не става с хардуер за 200-300лв.

Всъщност става и със сравнително тънък бюджет. Важното е съотношението на цената на машината и на похарченият ток да се избиват и да се излиза на печалба. Има хора почнали да копаят с една единствена карта среден клас, преди време. Но без посочен бюджет и предвид демонстрираната до момента запознатост на автора на темата, въобще с хардуера, е най-добре да помисли отново, да определи бюджет, за който да съберем машинка. Да не стане така, че да вземе посоченото от теб дъно, и като се завърти по щандовете, утре да излезе с тема. "Ама купих си процесор Пентиум, пък той не става на това дъно. Помощ!"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми кажи си го де. Що трябва да ти вадим думите с ченгел. Това копане отдавна е открито и никой нема да ти открадне идеята и да те превари.

Кажи с какво разполагаш като средства и има колеги доста наясно с копането и ще ти кажат удачна конфигурация. 

Не те знам колко си чел за копането но има и алтернативи на видеокартите. Които са и по-евтини. Хубаво е да се знае какво ще копаш.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми кажи си го де. Що трябва да ти вадим думите с ченгел. Това копане отдавна е открито и никой нема да ти открадне идеята и да те превари.

Кажи с какво разполагаш като средства и има колеги доста наясно с копането и ще ти кажат удачна конфигурация. 

Не те знам колко си чел за копането но има и алтернативи на видеокартите. Които са и по-евтини. Хубаво е да се знае какво ще копаш.  

мисля да ползвам 6670 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност става и със сравнително тънък бюджет. Важното е съотношението на цената на машината и на похарченият ток да се избиват и да се излиза на печалба. Има хора почнали да копаят с една единствена карта среден клас, преди време. Но без посочен бюджет и предвид демонстрираната до момента запознатост на автора на темата, въобще с хардуера, е най-добре да помисли отново, да определи бюджет, за който да съберем машинка. Да не стане така, че да вземе посоченото от теб дъно, и като се завърти по щандовете, утре да излезе с тема. "Ама купих си процесор Пентиум, пък той не става на това дъно. Помощ!"

Не е точно така все повече хора копая и да се изкарат пари трябват карти от висок клас.Запознат съм само с теорията никога не съм копал но следя теми по форумите. Последно като се информирах един биткойнт беше около 750 евро.

Знам че Людмил копае може би ще се включи и ще каже какво точно е необходимо.

Посоченото от мен дъно е среден клас и последно като го гледах в ценовите листи беше доста под 200лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така все повече хора копая и да се изкарат пари трябват карти от висок клас.Запознат съм само с теорията никога не съм копал но следя теми по форумите. Последно като се информирах един биткойнт беше около 750 евро.

Посоченото от мен дъно е среден клас и последно като го гледах в ценовите листи беше доста под 200лв.

Около 200 лева е ,гледал си Extreme 3 .Реално не виждам причина да имаш скъпо дъно , процесора ти не е никакъв фактор . Единствено дъно видеокарти и добро захранване . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно си прав, но коините вече се копаят доста трудно...Избора е между сравнително нисък добив, но от евтина и рентабилна машина, където ролята на разхода на ток има значение и сериозна инвестиция, която машина ще копае много по-бързо и разхода на ток няма да е от такова значение, но пак казвам, за сметка на голяма първоначална сума, вложена в хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То биткойни с видеокарти не могат да се копаят. Лайткойни все още може, но при нарастващата трудност скоро и те ще станат неизгодни. А 6670 са слаби карти и дори с две няма голяма файда.Иначе, за копането няма нужда дъното да е с 2х PCI-E 16. С удължители може да се включат и в 1 х слотовете.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разхода за ток не е фактор , разшири теорията си за удължителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

asrock h61-del

asrock h81 pro btc

За процесор Intel® Celeron® IvyBridge G1620, 2700MHz, socket 1155 е достатъчен.

За хасуел сокета Intel® PentiumTM G3220, 3000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box е най-оптималния вариант!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

asrock h61-del

asrock h81 pro btc

За процесор Intel® Celeron® IvyBridge G1620, 2700MHz, socket 1155 е достатъчен.

За хасуел сокета Intel® PentiumTM G3220, 3000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box е най-оптималния вариант!

не виждам смисал от толкова силен процесор ?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така все повече хора копая и да се изкарат пари трябват карти от висок клас.

Нищо подобно, трябват карти, които се ползват и са направени за изчисления, a Ати и Нвидиа не са такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...............................процесора ти не е никакъв фактор....................................... 

Понеже нямам време да чета мога да споделя само какво се говори около мене но май нее съвсем така за процесорите.

в момен та се минажа на някакво хибридно копане със скрипт. Например с х6 булдозер и няколко карти 5 от ядрата копат а шестото обслужва картите и те копат.

Нищо подобно, трябват карти, които се ползват и са направени за изчисления, a Ати и Нвидиа не са такива.

Що не ни светнесх кои са тия видекарти дето са за изчисления след като Ati и Nvidia не са такива?

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже нямам време да чета мога да споделя само какво се говори около мене но май нее съвсем така за процесорите.

в момен та се минажа на някакво хибридно копане със скрипт. Например с х6 булдозер и няколко карти 5 от ядрата копат а шестото обслужва картите и те копат.

придържам се на варианта с видео картите

а кои са тия дето могат ?!?
Редактирано от felix123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Що не ни светнесх кои са тия видекарти дето са за изчисления след като Ati и Nvidia не са такива?

Защото не съм слънце, за да огрявам навсякъде, а и копането за мен е чист идиотизъм, не бих помагал на някой да хаби ток за вършене на нищо.

Редактирано от Papugai (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.