Премини към съдържанието
nnnn1

не зарежда,само курсор горе в ляво мига

Препоръчан отговор

Здравейте,става въпрос за Compad Presario r4000,при включване нито зарежда системата,нито от Hiren,s sd-то бутва,а горе в ляво се появява курсор и започва да мига.моля дайте съвет от какво може да е и какво да се направи.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,става въпрос за Compad Presario r4000,при включване нито зарежда системата,нито от Hiren,s sd-то бутва,а горе в ляво се появява курсор и започва да мига.моля дайте съвет от какво може да е и какво да се направи.Благодаря.

Започни с ресет на биос :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да влезнеш в Bios настройките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни с ресет на биос :)

направих го,махнах батерийката,накъсо,изчаках 10-тина мин.,пак я поставих..влязох в Биоса,save..и пак същото..

Можеш ли да влезнеш в Bios настройките?

да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, за да не губим време във въпроси и отговори.

Сигурен ли си, че първото настроено устройство да буутва е CD-то? (предполагам да)

Ако е така, сигурен ли си, че CD-то работи?

Имаш ли представа какво е състоянието на твърдия диск на компютъра? Или има проблем с операционната система и не зарежда или е възможно да има проблем с твърдия диск.

Пробвал ли си да заредиш Hiren's през флашка? Ако не си - пробвай.

Редактирано от SWASTICA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CD-to и харда съм ги сменял,паметта също,имам същият лаптоп с неработещи USB-ta,но това е друга тема,в BIOS-a първото зар. у-во е CD-to,..от USB въобще не ми дава като възможност,доста е стар лаптопа... нещата отиват май към дъно или процесор,..за съжаление.А на другия лаптоп всичко си работи,изключая USB потровете(и трите),иначе на тях има 5 в.напрежение,в диваис менагера няма жълти питанки..та и там май нещата вървят към дъното..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор - надали. По скоро някакъв проблем с дъното според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е,на такова дъно дали някъде може да се намери подробна схема,преди време се ровех при ремонта на телевизоти и се стигаше до локализацията на чип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.