Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

От няколко дена се получава нещо много интересно. При включване на компа, монитора придобива един такъв сребристосинкав омазан цвят-нито звук нито картина,  и при изключване на компа, монитора след това си остава в същия цвят и не ще да се изключи. Натискам средното му копче за включване и изключване и не може. Диодчето в средата си седи светнало зелено и това си е. Вчера пък екрана бе черен (компа е изключен), не знам дали преди това е бил включван компа от децата, но диодчето светеше отново зелено. А при изключен комп, трябва да свети оранжево. Като също така, отново не можеше да се изключи.

Иначе като махна захранващия му кабел и го включа отново, нещата се оправят-монитора си работи и може да се изключва и включва от средното копче. 

Проблема става при включване на компа например за първи път през деня, но когато направя горната процедура с кабела, както казах-всичко вече е наред.

Че имам проблеми с компа също е вярно (ръмжи като е студен, забива и трябва няколко пъти да го рестартвам), но пък какво общо има монитора. Явно и той самия си има някакъв проблем.

Та въпроса е, случвало ли ви се е подобно нещо и какво препоръчвате да направя. Директно на сервиз ли да го нося или има нещо което оказва влияние и мога и сам да се справя.

Редактирано от bate_dydo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам има проблем и с 2-те устройства . Пробвайте да откачите кабела който свързва компютъра (видеокартата ) към монитора . Ако пак прави същите проблеми , то тогава нещата отиват към повреда на монитора . Възможните проблеми са не 1 и 2 - от повредени кондензатори , до какво ли не . Не сте написал какъв е монитор като изпълнение - LCD или CRT (старите монитори с конескоп) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ЛСД е, марката не я помня, довечера вкъщи като се прибера ще я видя. 

Под откачането за което говориш, имаш предвид да сваля кабела със синия накрайник, който е с болтчетата, така ли? И след като го направя, какво да пробвам.........дали работи правилно като е откачен ли.

Също така, в една друга тема бях писал, че имам проблем с лиценза на Уйндоуса, има ли връзка това. Едва ли пък няма да ми позволява да си изключа монитора. А и въобще какво общо може да има компа, та да прави такива проблеми, че средното копче на монитора, с което се изключва и включва самият той да не работи в определени моменти  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам въпроса Ви. Първо - да , точно така , разкачете кабела със синия накрайник . Второ ,когато Уиндоус-а е разпознат като нелицензиран , понякога екрана е черен със иконките по него , но няма отношение към изключването на монитора . Отношение има видеокартата като единствено и основно свързващо звено за визуализация между компютъра и монитора. Ако картата забива или подава некоректни сигнали за управление  към монитора ,може да се стигне и до този ефект със "зависването " на монитора. При случая описан от Вас , 99% е вероятността проблема да си е в самия монитор , но за всеки случай разкачете въпросния свързващ кабел и включете и изключете монитора поне няколко пъти с интервали от по 10 мин . Ако ефекта се появи отново ,то мисля че Ви е ясно че трябва да го носите в сервиз .или да рискувате да го разглобите и да се опитате да го ремонтирате сам . Ако ефекта при разкачен кабел не съществува ,то отново нещата са ясни - проблем най-вероятно във видеокартата ,или в супер редки случай (почти не зная такива ) проблем в ОС .

Това са опитите на принципа на елиминацията на възможни причини . Давам ги като съвет , защото явно не сте запознат със нещата ( а и не сте длъжен ) . Успех Ви желая ,и разминаване с по малка сума пари ако се стигне до ремонти .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, колега. Благодаря.

А под включване и изключване имаш предвид да си е включен захранващия кабел и да включвам и изключвам от средното копче отпред на монитора, т.е. това, което се намира под диодчето.........дето при включен свети зелено, а при изключен оранжево.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , точно така . Все пак този монитор или ще работи нормално със нормалните си процедури по вкл. и изл. , или както казах - ремонт .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, колега. Благодаря.

А под включване и изключване имаш предвид да си е включен захранващия кабел и да включвам и изключвам от средното копче отпред на монитора, т.е. това, което се намира под диодчето.........дето при включен свети зелено, а при изключен оранжево.

Занеси монитора при познат и го тествай на неговия компютър. Ако и там ти прави същите проблеми, то проблема е в монитора. Ако там се държи, добре трябва да се прегледа компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Благодаря отново, колеги. То мониторите не са скъпи кой знае колко, та ако е нещо по-сериозно, направо нов. Дори куча марка, но нов. Това е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Дори куча марка, но нов. Това е!

Точно с това хич не съм съгласен :) Досега съм сменил над 30 монитора и всички са били маркови втора употреба (HP, F-Siemens, Nec, Dell, Compaq и т.н.) и по спомен не съм имал кой знае какви проблеми. В момента качествено HP - 19,20 инча върви около 100-120 лв. Последният монитор които взех преди 2 седмици е 20'' HP със IPS матрица и цветовете са му невероятни и то за 100 лв. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е Каптива, като вчера на включен комп, със съответно екран на монитора, който не баца, изключих от монитора синия кабел с болтовете, т.е. картата както казахте. Монитора продължи да си е със същия проблем-не можеше да се изключи от копчето. След това си включих отново синия кабел на картата и също така захранващия кабел го извадих и пъхнах отново - монитора се оправи...................но нямаше звук и диода не светеше нито зелено, нито оранжево, съответно не можеше да се изключи. Не бачкаха и другите копчета по него. Отново махнах и сложих захранващия кабел и вече всичко тръгна нормално-звук, копчета функционираха и така.

Още от първата процедура по махане и слагане на кабела за картата, вече ми стана ясно, че монитора е проблема, както и предполагах, с оглед абсурдността компа да влияе върху чисто хардуерни джаджи по монитора, но всичко е възможно, та затова отворих и тема.

Ремонти няма кой да се занимава да прави, пък да се търсят сервизи, пък да стоя без монитор. Ще се сменя, това е ясно-купува се нов, стария се хвърля на момента и приключваме въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.