Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Проблема ми е следния!

Искам да инсталирам WIN7 през флашка! Направил съм всичко по флашката, но като вляза в BIOS-а с идеята да сложа в BOOT-менюто да буутва през USB- то нямам никакви опции! Нито от CD-то, нито от USB, нито от каквото и да било! Къде е проблема? Веднъж съм преинсталирал WIN-на през CD-то и си стана без проблем, но сега нямам опциите! Помагайте! Моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартирай системата ,и отново влез в БИОС . Няма БИОС който да няма опции да бутва от CD , просто биос-а не ти разпознава устройствата .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартирай системата ,и отново влез в БИОС . Няма БИОС който да няма опции да бутва от CD , просто биос-а не ти разпознава устройствата .

http://prikachi.com/images.php?images/39/6837039k.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/41/6837041x.jpg

Това ми излиза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не ти разпознава други устройства за бутване . Дай снимка от БИОС от раздела Main

Върни настройките на БИОС по подразбиране и пак провери .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали въобще биос разпознава и вижда CD/DVD устройството ти. Виж също дали са му закачени кабелите. Правен ли е нещо този биос( флаш или update).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не се разпознават бутващите устройства коректно. Ресет на биоса (връщане на default настройките) трябва да оправи нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се види какво разпознава и какво не (въпреки че е вън от всякакво съмнение че не разпознава оптичното устройство и никакви други носители освен HDD ) , едва когато пусне снимка от раздела в БИОС който съм му посочил . CD  със сигурност го има като опция за бутване , за USB -това вече си е специфично за всяка машина , едни имат опцията , други не, за бутване от флашка .Мисля си че може би е проблем по скоро в БИОС , отколкото в свързването . Ако след връщане на нстройките по подразбиране не се оправят нещата , ако кабели и всичко е вързано , то със сигурност ще трябва да се префлашне  БИОС-а

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първата снимка където пише Hard Disk Drives чукни ENTER и след дова трябва да ти покаже и хард диска и флашката с това задаваш кое да е приоритет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първата снимка където пише Hard Disk Drives чукни ENTER и след дова трябва да ти покаже и хард диска и флашката с това задаваш кое да е приоритет :)

Харда си е показан мисля !!!!!! Аз лично не виждам оптичното устройство ,( дали е разкачено или не , то трябва да присъства като опция но означено просто като " CD/DVD " ,  нито нещо от сорта на други възможности, а трябва да има поне още няколко ( да не ги изброявам ) , а те не зависят от това да са включени с кабели . Тези който знаят за какво говоря ,разбират , за другите - да четат  повече

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда си е показан мисля !!!!!! Аз лично не виждам оптичното устройство ,( дали е разкачено или не , то трябва да присъства като опция но означено просто като " CD/DVD " ,  нито нещо от сорта на други възможности, а трябва да има поне още няколко ( да не ги изброявам ) , а те не зависят от това да са включени с кабели . Тези който знаят за какво говоря ,разбират , за другите - да четат  повече

Флашката се разпознава като хард диск и затова от това меню което казах се избира приоритет на хард дисковете т.е. ако в една система има 2 - 3 хард диска имаш приоритет от кои да стартира... А това защо няма други устройства нямам идея може би СД - то му е изкюлчено или неработещо ...

п.с. има и вероятност да е избрал да му буутва само от хдд другите да са disabled и затова да присъства само хдд., чакам автора да каже ...

Редактирано от pepedeath (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама не ! Флашката няма как да бъде разчетена като хард диск. Поне аз не съм имал такъв случай, винаги се показва като Removable Device.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката се разпознава като хард диск и затова от това меню което казах се избира приоритет на хард дисковете т.е. ако в една система има 2 - 3 хард диска имаш приоритет от кои да стартира... А това защо няма други устройства нямам идея може би СД - то му е изкюлчено или неработещо ...

Това е ясно приятел , въпроса е че може би БИОС не функционира както трябва . Дори да му покаже флашката ( това не се знае със сигурност , поради факта че не знаем дали тази машина има възможността или не ) факта че липсват останалите опции си е проблем . Ако има възможността да покаже USB Hard Drive -ok ,но това не е задължително да е флашката му . Тези писаници са безсмислени и не решават нищо .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ясно приятел , въпроса е че може би БИОС не функционира както трябва . Дори да му покаже флашката ( това не се знае със сигурност , поради факта че не знаем дали тази машина има възможността или не ) факта че липсват останалите опции си е проблем . Ако има възможността да покаже USB Hard Drive -ok ,но това не е задължително да е флашката му . Тези писаници са безсмислени и не решават нищо .

Повтарям:

Ако му е избрано само това...

http://www.google.bg/imgres?client=firefox-a&hs=jrf&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1429&bih=710&tbm=isch&tbnid=9mpBu_Trm9HZ6M:&imgrefurl=http://markbrewster.wordpress.com/tag/ideneb/&docid=SQcVliKBe38EbM&imgurl=http://markbrewster.files.wordpress.com/2010/01/img_0384.jpg&w=1600&h=1200&ei=Z96mUquDEIf_ygOS_oKgDA&zoom=1&ved=1t:3588,r:5,s:0,i:95&iact=rc&page=1&tbnh=184&tbnw=246&start=0&ndsp=15&tx=129&ty=38

как очакваш да ти показва сд-та, флопита и т.н. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е друга бира, ненапразно предложихме да зареди дефолт настройките на биоса. Само че при автора става на въпрос за AMI биос, а цитираната картинка е на Award. Не знам там вече дали има подобна опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е друга бира, ненапразно предложихме да зареди дефолт настройките на биоса. Само че при автора става на въпрос за AMI биос, а цитираната картинка е на Award. Не знам там вече дали има подобна опция.

Заповядай

http://www.google.bg/imgres?client=firefox-a&hs=8JL&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1429&bih=710&tbm=isch&tbnid=lgjLQNInU7Dd3M:&imgrefurl=http://www.actual-pc.fr/tuto_bios_boot&docid=i8Qm7ValrD5WsM&imgurl=http://www.actual-pc.fr/images/tuto-bios-boot-device-priority-amibios.jpg&w=440&h=304&ei=ReCmUp3rEKWvyAPNrICwDg&zoom=1&ved=1t:3588,r:8,s:0,i:104&iact=rc&page=1&tbnh=179&tbnw=258&start=0&ndsp=15&tx=60&ty=49

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи остава постващия да ресетне биос. ;)

Не е задължително защото той не иска да инсталира от СД а от флашка... Затова /ако биоса поддъжа буут от флаш/ трябва просто да зададе приоритета на флашката да е преди хард диска за да може да тръгне инсталацията на Win7 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко което пишеш никой не го оспорва , ти не четеш ли че автора на темата казва че преди е инсталирал от CD , сега такава възможност не вижда . Това не те ли навежда на мисълта че нещо се е случило или е възникнал някакъв проблем , за да се стигне до тук ???? Не ти ли се изясни че автора на темата по неговите думи се е сблъскал със проблем без да е забранявал , разрешавал и каквото и да е ? Влязъл е в биос да посочи да бутва от флашка и вижда това . За да си му е всичко нормално , мисля че се написа в сума ти постове да си върне настройките на БИОС по подразбиране и тогава да види какво е положението .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително защото той не иска да инсталира от СД а от флашка... Затова /ако биоса поддъжа буут от флаш/ трябва просто да зададе приоритета на флашката да е преди хард диска за да може да тръгне инсталацията на Win7 :)

Да, но все пак нека да ресетне за всеки случай. Няма да е проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата се изчерпа отвсякъде . Автора на същата ако иска да си прави каквито иска настройки , да разрешава , да забранява устройства , да връща настройки по-подразбиране , общо взето вече му се написаха една дузина предложения и съвети . Успех му желая и на всички писали и чели тази тема .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не може да се справи - има сервиз. Преинсталират.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега си влизам в къщи и го почвам! Съжалявам, че сте поспорили в мое отсъствие!

Като натисна F9 /Load BIOS default/ нищо не става! Пак виждам двата харда, но флашката не я виждам! Иначе като устройство я виждам като вляза в My computer и ми показва че в нея има Windows!

http://prikachi.com/images.php?images/985/6837985s.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега си влизам в къщи и го почвам! Съжалявам, че сте поспорили в мое отсъствие!

Като натисна F9 /Load BIOS default/ нищо не става! Пак виждам двата харда, но флашката не я виждам! Иначе като устройство я виждам като вляза в My computer и ми показва че в нея има Windows!

http://prikachi.com/images.php?images/985/6837985s.png

Случайно да имате quick boot в секцията advanced или boot ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да имате quick boot в секцията advanced или boot ? 

След малко ще кажа!

Сега качвам уина на друга флашка с Windows 7 USB DVD Download Tool ! Да не би да е от флашката, че старата беше 32гб., а сега го качвам на ADATA 8 гб.

Не! Нямам такава опция, но имам в адвансе BOOT FAILURE GUARD, който е ENABLED

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко ще кажа!

Сега качвам уина на друга флашка с Windows 7 USB DVD Download Tool ! Да не би да е от флашката, че старата беше 32гб., а сега го качвам на ADATA 8 гб.

Не! Нямам такава опция, но имам в адвансе BOOT FAILURE GUARD, който е ENABLED

хайде тогава отналачо, какво е дъното - точно, или лаптопа/ако е такъв/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.