Премини към съдържанието
weeziN

Грешка при форматиране на дял

Препоръчан отговор

Да обясня накратко какво стана: 

Реших да си преисталирам компютъра, защото започна да забива. Изтрих ги другите дялове, разделих ги наново, т.е направих чиста преинсталация. След като натиснах на форматиране на новонаправеният C: дял изчаках около 5-10 минути и ми изкара следното съобщение: "Неуспешно форматиране на избрания дял: Грешка [0x80070057]". Хард дискът е сменян преди години, направих memory тест, няма проблеми. Пробвах и инсталация през флашка и пак същото. Почти съм сигурен, че е от харда, но реших да попитам и вас. Какво трябва да направя? Направо да да взема нов хард или? За съжаление в момента не можах да намеря, други кабели, случайно ако е от тях да ги сменя, но това отпада. Не мога да се сдобия и с друг хард да пробвам.

Да добавя, че след като натиснах next, все още си чакам да копира файловете за Windows (0%). заби, нищо не мърда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обясня накратко какво стана: 

Реших да си преисталирам компютъра, защото започна да забива. Изтрих ги другите дялове, разделих ги наново, т.е направих чиста преинсталация. След като натиснах на форматиране на новонаправеният C: дял изчаках около 5-10 минути и ми изкара следното съобщение: "Неуспешно форматиране на избрания дял: Грешка [0x80070057]". Хард дискът е сменян преди години, направих memory тест, няма проблеми. Пробвах и инсталация през флашка и пак същото. Почти съм сигурен, че е от харда, но реших да попитам и вас. Какво трябва да направя? Направо да да взема нов хард или? За съжаление в момента не можах да намеря, други кабели, случайно ако е от тях да ги сменя, но това отпада. Не мога да се сдобия и с друг хард да пробвам.

Да добавя, че след като натиснах next, все още си чакам да копира файловете за Windows (0%). заби, нищо не мърда.

С голяма вероятност проблема е в диск. Но като начало опитайте да смените кабелите (по-евтино е)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарах SATA кабелите на твърдия диск и малко ги почистих и отново ги сложих. Сега ми изкарва още в буута текст: BOOTMG is missing

Press Ctrl+Alt+Delete.

P.S Чакам да заредят файловете ще пробвам отново. @Emokostov аз винаги така правя. Изтривам всички дялове и наново създавам, но не стана този път. Жалко, че в момента не мога да намеря кабели, които да ги пробвам, иначе бяха бая разхлабени, но ще видим. Не мисля, че ще се оправи, защото дори и след преинсталация не ме удовлетворяваше работата му (не е някаква щайга с 512 MB RAM). 

Редактирано от weeziN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарах SATA кабелите на твърдия диск и малко ги почистих и отново ги сложих. Сега ми изкарва още в буута текст: BOOTMG is missing

Press Ctrl+Alt+Delete.

Проверете дали сте ги сложил добре. И правилно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е сложено както трябва, сега ще видим дали ще се форматира. 

Този път създадох един диск, и сега си е на 7 % и върви. 

За сега благодаря, ако възникнат други грешки ще съобщя.

Редактирано от weeziN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.