Премини към съдържанието
guran

усилване на барзината на вентилатора

Препоръчан отговор

трябвами рограма за контрол на вентилатора на лаптопа да увелича мошностаму.

пробвах с ( speedfan 4.49 ) и нестава  искам  програма за ветилатора

на лаптопа. лаптопа е lenovo  idealpad  z510  s video karta  nvidia

благодаря  предварително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимате прахосмукачката и леко и внимателно изсмуквате всичкo от всеки отвор. Това е една от най-добрите програми за целта и е FREE! :)

Преди това изключвате лаптопа. Успех!

Редактирано от sjsjsj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такава програма няма. трябва ви не прахосмукачка, а флакон със сгъстен въздух или на бензиностранцията с компресора за помпене на гуми... и си проверявайте правописа, то дете 2 клас пише с по малко грешки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такава програма няма. трябва ви не прахосмукачка, а флакон със сгъстен въздух или на бензиностранцията с компресора за помпене на гуми... и си проверявайте правописа, то дете 2 клас пише с по малко грешки...

Компресора или флакона няма ли да духат навътре, в смисъл съвсем хубаво да набият пращоляците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компресора или флакона няма ли да духат навътре, в смисъл съвсем хубаво да набият пращоляците?

точно така - те са набити от вътрешната страна по ребрата и само от там могат да излязат. ти като забиеш пирон с чука от коя страна го вадиш, от другата или от тая от която си го забил?

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно така - те са набити от вътрешната страна по ребрата и само от там могат да излязат. ти като забиеш пирон с чука от коя страна го вадиш, от другата или от тая от която си го забил?

Никога не съм вадил пирон, ще трябва да помисля, Усмихнат ден!

Никога не съм вадил пирон, ще трябва да помисля, Усмихнат ден!

Имаш право всъщност, така е, сега чак го схващам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори с риск да те обидя с нещо , ще ти кажа че сравнението което си направил е откровена и пълна тъпотия . Ти забития пирон с какво го вадиш бе другарю Професор , с ДЪРПАНЕ или с НАБИВАНЕ ????? Напъването с флакона и струята му какво е , дърпане или набиване според теб ???????

Да не ти задавам въпроса какво става с онова "одеалце " върху радиатора което се напластява от вътрешната страна ,с флакона и струята къде отива това , навън ли, как го вадиш по точно ????? Къде отива целия този прах като го надуеш с компресора , а лаптопа има отвор само на радиатора, навън ли и навътре в кутията ?????? Това което говориш ,са ония сервизни трикове ,който решават въпроса с почистването на лаптопите за ден до пладне , това е пробвано , доказано , изпитано и както искаш го наричай . Това може да си го прави всеки у дома ,но редовно , всеки месец . Когато радиатора и вентилатора се е набил с боклук , това което даваш като съвет си е точно същия боклук .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raze
      Здравейте. Някой може ли да даде идея? Взех този вентилатор:
      http://www.praktiker.bg/bg/Fan/ВЕНТИЛАТОР-ЗА-БАНЯ-ELPLAST-WK-10/p/447424
      Проблема е, че вместо да дърпа той духа, когато се монтира в отвора на отдушника. Мястото е такова, че трябва вентилатора да е тръбен и без излишни стърчащи части - отвора е много близо/допрян до стената. Няма опции за свързване, освен кабели 0 и фаза. С размяна на кабелите не се променя посоката на въртене. Не е от бройката, това е втория такъв, който слагам и пак не "дърпа". Може ли да не правя нещо както трябва или просто си е така този модел? Ако се сложи обратно му се вижда задната част и кабела, което не е оферта.
    • от Георги84
      Здравейте,
      искам да си сменя вентилатора в банята, но когато  го свалих видях това на снимките по-долу. Признавам, че съм много зле с битова техника, кабели и т.н, така че се извинявам ако е тъп въпроса,
      но не трябва ли да има син кабел за нула и още един за фаза? И как да ги откача, или да ги режа направо?

• от colio99
      Здравейте.Проблема е следния - охладитела на процесора боксовия,перката по-точно започна да шуми,не силно но дразнещо.Смених термопастата но не помогна.Минава ми през ума че не е пазена /втори собственик съм/ и някъде е изкривена и затова бучи леко.
      Въпроса ми е мога ли да я сменя със другия боксов охладител който имам ?  Спира ме причината че на тази която е сега пише 12VDC 0.60A DELTA , а на тази която искам да сложа новата пише DC12V 0.20a NIDEC .Поздрави..
    • от Marto_BG
      Здравейте отново. Преди два дни си купих вентилатор на deepcool 120mm със синя подсветка. Когато пусна компютъра новия вентилатор който съм го сложил отпред шуми доста силно. Имате ли идея как да намаля шума от вентилатора. Благодаря на тези които отговорят!  Ето малко информация за вентилатора:
      Ниво на шум 26,8dB
      Обороти в минута 1300 rpm

• от Stiliyan Bojilov
      Днес пуснах компютъра и почна да ръмжи , отворих го и видях че перката на охлаждането на процесора не се завърта веднага след като пускам компютъра , а 4,5 секунди след това .. Почистих всичко , въпреки че нямаше почти никаква прах , сложих нова термопаста и ръмженето в началото спря , но перката продължава да завърта малко по-късно .. В настройките в биоса пише , че върти на 1400 оборота горе долу и е сложено на нормален режим на въртене . Процесора е i3 6300 . Въпроса е дали не е опасно да го ползвам така самия компютър ? Да не му прецакам нещо .
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.