Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ACC

Rundll32.exe process

Препоръчан отговор

Здравейте, днес си преинсталирах windows-а всичко е ок, но забелязах един странен процес в диспечера на задачи. Поразрових се малко в нета и разбрах, че щом е само един е безвреден и това не е вирус. Все пак реших да си преинсталирам компютъра отново, направих всичко по абсолютно същия начин, но въпросния процес го нямаше. Компютъра ми използва windows 7 ultimate 64 бита. Спомних си че и преди ми се беше случило същото нещо. Въпроса ми е някой знае ли кога и защо се появява този процес. Всичко си работи както трябва, но не мога да разбера кога този процес се активира. И още нещо, когато видях този процес в диспечера на задачите рестартирах компютъра си, но процеса пак работеше. Предварително ви благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, това го бях чел още преди да пиша тук. Това не отговаря на въпроса ми защо като си преинсталирам windows-а процеса е в task manager-а, след това като го преинсталирам отново по същия начин (слагам едни и същи драйвери и програми дори в един и същ ред) този процес го няма. Благодаря отново на тези, които ми отговорят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушай, просто виж PATH на процеса и това е. Ако отговаря на оригиналният за Windows - спри с тази параноя. Тоя процес може да се извика от най-различни компоненти. Например отваряш Add/Remove Programs в WindowsXP и хопа - Rundll изскача. Тоя процес се използва, за да се подкарват функции от .dll библиотеки и да ги извиква/зарежда в паметта/изпълнява/обработва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес си преинсталирах windows-а всичко е ок, но забелязах един странен процес в диспечера на задачи. Поразрових се малко в нета и разбрах, че щом е само един е безвреден и това не е вирус. Все пак реших да си преинсталирам компютъра отново, направих всичко по абсолютно същия начин, но въпросния процес го нямаше. Компютъра ми използва windows 7 ultimate 64 бита. Спомних си че и преди ми се беше случило същото нещо. Въпроса ми е някой знае ли кога и защо се появява този процес. Всичко си работи както трябва, но не мога да разбера кога този процес се активира. И още нещо, когато видях този процес в диспечера на задачите рестартирах компютъра си, но процеса пак работеше. Предварително ви благодаря за отговорите.

А правили ви някакви проблеми даденият процес за да се налага нова преинсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А правили ви някакви проблеми даденият процес за да се налага нова преинсталация?

Не прави никакъв проблем, поне не съм забелязал, но не мога да разбера кога се появява и кога не. Тоест някой път като инсталирам драйвери за видео картата от тогава процеса винаги работи, но друг път като ги инсталирам този процес го няма.

Слушай, просто виж PATH на процеса и това е. Ако отговаря на оригиналният за Windows - спри с тази параноя. Тоя процес може да се извика от най-различни компоненти. Например отваряш Add/Remove Programs в WindowsXP и хопа - Rundll изскача. Тоя процес се използва, за да се подкарват функции от .dll библиотеки и да ги извиква/зарежда в паметта/изпълнява/обработва.

Съжалявам, но не знам какво представлява този PATH (тоест път) на процеса. Би ли ми обяснил, че не мога да го намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де , а знаеш ли останалите 30/40 / 50 процеса които се зареждат каква работа вършат , та точно тоя си взел на прицел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де , а знаеш ли останалите 30/40 / 50 процеса които се зареждат каква работа вършат , та точно тоя си взел на прицел :)

Ами горе долу знам кой за какво е, но напоследък взех да се заглеждам в процесите. Май прекалено много, може би това е защото взех малко по малко да почвам да ставал легален и ме е страх някое вирусче да не ми открадне паролката примерно в steam.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами горе долу знам кой за какво е, но напоследък взех да се заглеждам в процесите. Май прекалено много, може би това е защото взех малко по малко да почвам да ставал легален и ме е страх някое вирусче да не ми открадне паролката примерно в steam. :D

Е щом заради всяко съмнение ще си преинсталираш уиндоуса добре :) ,но това едва ли ще ти помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом заради всяко съмнение ще си преинсталираш уиндоуса добре :) ,но това едва ли ще ти помогне!

Така тази сутрин си преинсталнах компа защото вчера нещо звуците при стартиране в началото не работиха, преинсталнох го отново и сега всички звуци работят освен този когато се включва компа. Отметката да има звуци при включване е сложена. В някакъв форум на английски пишеше че това можело да е нещо от драйверите на nvidia. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнайно как звука се появи. Нещо поразръчках в папката windowsmedia и темите и звука се появи.:D Благодаря ви все пак за отговорите за процеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Направо към въпроса ми ? Одеве преди 2 часа като станах и пуснах компа нали както си му е реда изчаках да зареди и после отворих Google Chrome и чакам да зареди по едно време незнайно защо отворих TaskManager да видя кво става там и забелязах 3 процеса с име : software_reporter_tool.exe които бяха активни не повече от 15 секунди след това всичките изчезнаха Тръгнах да търся из форумите нещо ако мога да намеря за тези процеси някъде пише,че това били на Google Chrome няква добавка на други места пише,че този файл било някъв вирус инсталиращ се за следене и кражба на лични данни и честно казано вече се обърках незнам на кое да вярвам Някой ако с нещо може да ми бъде полезен и знае нещо относно проблема нека да пише !!! 

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден хора Одеве преди около 2-3 часа когато тръгвах за работа преди да спра компа забелязах в Task Manager един процес с име wbengine.exe .И така както си му е реда спрях компа нямах време да търся в нета информация за процеса,защото щях да закъснея ... и сега пиша тази тема от телефона нета тук е малко бавен и се надявам някой да има полезна информация с която да ми помогне да разбера повече за този процес ? Windows-а е 7 64 битов Ако знаете нещо с което можете да ми бъдете полезни относно този процес пишете някой коментар Мерси Предварително
    • от tipin
      Търся програма за (полу)автоматизирани процеси за Windows.
      Например качвам 10 снимки във facebook.
      Програмата запомня какво съм направил и като я пусна на другият ден - да повтори процеса, т.е. да качи снимките сама.
      (Например има едни добавки-макроси за браузър, вършат някаква частична работа )
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер Направо към въпроса ми : За какво служи процеса userinit.exe когато се появи в TaskManager-a когато стартира заедно с Windows !? Windows системен процес ли е или няква гадинка !?
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер Бих искал да науча малко повечко информация за процеса savedump.exe Ако някой знае повечко подробности дали е процес на Windows/Microsoft ? За какво служи ? Безопасен ли е или има вероятност да е вирус/шпионски софтуер/червей/троянец ? Някой ако има няква информация за процеса да драсне коментарче и да обясни с 1 2 изречения
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.