Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

enforceR

Обороти на вентилатора на видеокарта

Препоръчан отговор

Привет на всички , надявам се да съм в правилния раздел . На скоро време вентилатора на видео картата ми започна да прави проблеми ( постоянно стържещи звуци започващи веднага щом пуска компютъра).Занесох я в сервиз , оказало се че нещо се беше скъсало и вентилатора не се е държал и се е мърдал .Днес си взех картата от сервиза и преди малко я сглобих . Звуците ги няма сега чувам само добре смазани вентилатори :D . Обаче забелязвам и съответно чувам как оборотите на вентилатора се променят от 3200 RPM обичайно вентилатора ми се върти на 55% ( регулирам го от catalyst center ) На какво може да се дължи от 3200 ми стига до 2650-2700 и пак си забръмчава на норманите около 3200 RPM.Има ли за какво да се притеснявам или с течение на времето това ще се оправи ( щом се намали оборотите осещам пак лек шум не е като преди :( от какво по дяволите е ) МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички , надявам се да съм в правилния раздел . На скоро време вентилатора на видео картата ми започна да прави проблеми ( постоянно стържещи звуци започващи веднага щом пуска компютъра).Занесох я в сервиз , оказало се че нещо се беше скъсало и вентилатора не се е държал и се е мърдал .Днес си взех картата от сервиза и преди малко я сглобих . Звуците ги няма сега чувам само добре смазани вентилатори :D . Обаче забелязвам и съответно чувам как оборотите на вентилатора се променят от 3200 RPM обичайно вентилатора ми се върти на 55% ( регулирам го от catalyst center ) На какво може да се дължи от 3200 ми стига до 2650-2700 и пак си забръмчава на норманите около 3200 RPM.Има ли за какво да се притеснявам или с течение на времето това ще се оправи ( щом се намали оборотите осещам пак лек шум не е като преди :( от какво по дяволите е ) МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Не сте споменали под натоварване ли се вдигат оборотите на охладителя, или без ? Въобще сменян ли е охладителя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте споменали под натоварване ли се вдигат оборотите на охладителя, или без ? Въобще сменян ли е охладителя ?

В момента съм в спокоен режим не в игра отворена мозила само . В серзива единствено смазаха вентилатора и поправиха скъсаното ( не помня какво точно каза момчето )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и покажи температурите. Може видеокартата да прегрява.

В момента съм в спокоен режим не в игра отворена мозила само . В серзива единствено смазаха вентилатора и поправиха скъсаното ( не помня какво точно каза момчето )

Какво има да се поправя на скъсан вентилатор. Трябвало е да се смени с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да са правили, не са си свършили работата явно. Сменете сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и покажи температурите. Може видеокартата да прегрява.

Какво има да се поправя на скъсан вентилатор. Трябвало е да се смени с нов.

http://www29.speedyshare.com/9ZgA7/download/tempss.jpgето снимка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза ми някакъв EXE файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с температурите няма. Сигурен ли сте че машината е чистена от прах ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се вижда никъде темепратурата на видеокартата. Не мога да кажа дали е с по-високи градуси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се вижда никъде темепратурата на видеокартата. Не мога да кажа дали е с по-високи градуси.

GPU Diode са температурите, няма нещо нередно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GPU Diode са температурите, няма нещо нередно. :)

Тогава да върне настройките в Catalyst центъра по default. Би трябвало ако всичко е ок оборотите да паднат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава да върне настройките в Catalyst центъра по default. Би трябвало ако всичко е ок оборотите да паднат.

В момента пиша от лаптопа ми защото вентилаторчето започна да "свисти"  .Не знам тези майсторчета какво са пипали но явно нищо не са оправили . Веднага щом пусна компютъра звука е много дразнещ са  ухото :( много съм разочарован . А може би е най-добре да сменя вентилатора на видеото , но може ли да ми препоръчате някакво ( да не е много скъпо) , ако това е проблема естествено .Модела на картата е Ati Hd 4870 512MB DDR5 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента пиша от лаптопа ми защото вентилаторчето започна да "свисти"  .Не знам тези майсторчета какво са пипали но явно нищо не са оправили . Веднага щом пусна компютъра звука е много дразнещ са  ухото :( много съм разочарован . А може би е най-добре да сменя вентилатора на видеото , но може ли да ми препоръчате някакво ( да не е много скъпо) , ако това е проблема естествено .Модела на картата е Ati Hd 4870 512MB DDR5 

Картата си има охлаждане. Ако проблема е в него трябва да го смениш. Мисля, че може да смениш и само вентилатора. Проблема с оборотите може да не се държи на видеокартата, а на проблем със токовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.