Премини към съдържанието
Lucky_Luck

Проблем със свръх-използване на RAM в Win7

Препоръчан отговор

Ползвам HP DV6599EA  с инсталиран Windows7 SP1 64bit. При стартиран само скайп по който пращам 90мб архив на таск мениджъра ми показва 2.75GB заета рам. Понеже съм сложил на лаптопа 4гб рам и съм сменил стария хард с нов бърз SSD съм махнал swap (page) файла, спрял съм System restore и съм премахването на индексирането на файловете. И като отворя фейсбука и още един сайт и ми изкарва че компютърът му остават критично малко количество оперативна памет и ме моли да затворя някое приложение. Моля помогнете ми със съвет кой процес да спра или какво да махна или да инсталирам. Според мен не е нормално 64 битова 7-ца след пресен рестарт да гълта около 2 и повече гигабайта рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли една снимка от таск мениджъра ? Уиндоус си е лакома ОС за ресурси, неведнъж е коментирано тук във форума.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фейсбук махни. Той е зловреден процес. Бие не само по здравето на компютъра, но и на потребителя. Няма как да дам съвет за другият сайт, защото не знам кой е :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в TASK Manager, кои процеси ти вземат толкоз памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти снимка от моят Таск мениджър, използвам Win 7 Ultimate x64 с отворени към момента 6 таба в Хром, 4 чата в Skype, един във Viber, както и VLC-то със StarFM стрийм и сигурно още нещо и друго там.... (няма как да изредя всичко)

Публикувано изображение

Поздрави!

p.s.

Седмицата ми е на около седмица и половин, само да отбележа, пресен реинстал!!!!!!!

И е напълно нормално да гълта над 2 GB RAM със всички обичайни програми...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимки - само 1 отворен прозорец - от форума на калдата където пиша отговора и скайп с един активен чат...... Това е всичко на всичко и заетото пространство рам е 3гб... а на лаптопа ми максималното което може да му се сложи е 4гб. А не искам да правя Swap (page fail) - понеже живота на SSD-то ще замине много бързо. Все пак не е нормално да гълта толкова рам. Мисля си че има някакъв проблем - но не знам къде е и как да го отстраня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оперативната памет е за да се използва!

На работа Win 7 още при пускане ми гълта около 2 GiB на конфигурация с 8.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е - за ползване е.... Но все пак не е никак приятно да водиш 1,2 чата, да си говориш с някого и да имаш отворени 3 прозореца в браузъра и компа ти да реве за още рам. Това е смешно. Все пак това са някакви си малки процеси - не е като игра, фото и видео обработка. Там са ресурсоемките приложения - а не браузерите и плеърите.... Смешно е просто. Подозирам че имам някакъв проблем , а не да се успокояваме че един сайт и един чат е нормално да заемат 3гб рам...... Сега няма да тръгна да си сменявам лаптопа само за да си взема нов с 8гб с който да мога да браузвам и да си чатя - това е МЕГА СМЕШНО И ТЪПО... Трябва да има някакъв проблем и решение за него....

Редактирано от Lucky_Luck (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш цели 75 процеса стартирани, нормално да товари. Пък както каза колегата по-нагоре, ресурсите са за да се ползват, а не да се пестят. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AddBlock на мен не е отделен процес и не е .exe Виж там се оправи с него. Нещо намирисва.  Ако не е проблем, престани да използуваш IE.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AddBlock на мен не е отделен процес и не е .exe Виж там се оправи с него. Нещо намирисва.  Ако не е проблем, престани да използуваш IE.

AddBlock  го изтеглих от официалния сайт като приставка към интернет експлоръра - също както го има за мозилата и хрома. Незнам защо гълта толкова - но блокира разни реклами и изкачащи прозорци

Имаш цели 75 процеса стартирани, нормално да товари. Пък както каза колегата по-нагоре, ресурсите са за да се ползват, а не да се пестят. :)

Ресурсите са за ползване - да . Но както писах не е нормално само като съм влязъл да напиша коментар във форума и като си чатя с един човек да ми гълта 3гб рам. Това не е нормално. Пък и не всички сме с по 8-16гб рам. За един брауз и чат не са нужни чак толкова ресурси. Иначе и идея си нямам от къде се появяват тези 75 стартирани процеса..... Има нещо гнило в тази бройка - но незнам как да ги редуцирам. Доколкото мога съм изчистил StraUp-a , нямам тулбарове, нямам индексация.... Просто незнам....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AddBlock  го изтеглих от официалния сайт като приставка към интернет експлоръра - също както го има за мозилата и хрома. Незнам защо гълта толкова - но блокира разни реклами и изкачащи прозорци

Аз го изтеглих като разширение на лисицата. Знам за какво се използува :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи малко виртуална памет към 3-4 гб.

Не искам да слагам виртулана рам. По горе написах че съм с SSD , а виртуалната рам и постоянното четене и писане му скъсяват живота на този модел харддискове...... Затова и преди време ъпгрейднах и качих на лаптопа максималните 4гб който може да поддържа. А за брауз и чат невиждам смисъл да купувам нова машина - смятам че тези параметри който имам ми вършат работа за тези неща - брауз, чат, музика, филм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е - за ползване е.... Но все пак не е никак приятно да водиш 1,2 чата, да си говориш с някого и да имаш отворени 3 прозореца в браузъра и компа ти да реве за още рам. Това е смешно. Все пак това са някакви си малки процеси - не е като игра, фото и видео обработка. Там са ресурсоемките приложения - а не браузерите и плеърите.... Смешно е просто. Подозирам че имам някакъв проблем , а не да се успокояваме че един сайт и един чат е нормално да заемат 3гб рам...... Сега няма да тръгна да си сменявам лаптопа само за да си взема нов с 8гб с който да мога да браузвам и да си чатя - това е МЕГА СМЕШНО И ТЪПО... Трябва да има някакъв проблем и решение за него....

Явно не си наясно с IT технологията...Вярваш ли ми на моите над 10 000 мнения във форума, вярваш ли ми, като човек, дето няма изгода да те прецака, дето каквото и да е?Виж ми подписа, имам 4 GB RAM. И не я чувствам достаъчно. Не играя игри, не програмирам. Аз само си чатя, ползвам FaceeBook, ползвам Офис пакета...4 GB са ми адски малко вече.. Защо ли? Ама как защо!!!! Всичко се развива, както програмите, така и компютрите и то не е с някаква бавна скорост, говорим за месеци, седмици, за десетки седмици...Да, моят компютър, купен преди 2 години, вече е бавен за моите нужди. Вероятно HDD-то поддава, нямам времето да го тествам сега, но това е реален процес!!!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени уиндоус с 32битов и го оптимизирай малко.

32 bit не може да адресира 4гб рам. Ограничен е до 3-3.5гб. Виждал съм и съм пробвал пача който му дава възможност да адресира и 4 и над 4гб - но не съм доволен от него. Прекалено раздува системата и товара от към рам

Видеото дели RAM с процесора или ползва собствена?

Видеото има собствени 128мб на 64 битова шина. Не ползва от системната памет. Погледнал съм и в биоса и в настройките за графичния адаптер от нвидия контрол панел и от уйндоуския контролен панел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и е онази особено добре запомнена от мен проблемна серия на Нвидия, заради която се наложи специално да се пише нов фирмуер, или нещо от този род.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да слагам виртулана рам. По горе написах че съм с SSD , а виртуалната рам и постоянното четене и писане му скъсяват живота на този модел харддискове...... Затова и преди време ъпгрейднах и качих на лаптопа максималните 4гб който може да поддържа. А за брауз и чат невиждам смисъл да купувам нова машина - смятам че тези параметри който имам ми вършат работа за тези неща - брауз, чат, музика, филм.

Щом си само с SSD, не слагай виртулна памет. Помислих че имаш и друг хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли един шот от ресурс монитора (Control panel>performance information and tools>advanced tools>resource monitor) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли един шот от ресурс монитора (Control panel>performance information and tools>advanced tools>resource monitor) ?

Overview или Memory ? Ето една снимка на Memory-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че спокойно можеш да се разделиш с някои приложения и по този начин да разтовариш процесите!Аз също съм с 4гига и 70тина процеса, но рама е на 50%!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле добре да огледаш процесите които се стартират заедно с ОС.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.