Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте имам един проблем компа ми е много бавен гледам че пише че процесора е натоварен на 100% апак не са пуснати никакви програми и игри пуснах антивирусната

но няма вируси и се чуда от какво е вчера по това време не беше така след като го пуснах неска така прави ако може да ми дадете някой причини от какво е процесора е 1.90гхц Seprom LE-1100 Рам 2  ако може да ми помогнете

незнам точно дали е от процесора

Редактирано от FearZone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oтваряш си Диспечъра на задачите и виждаш какви процеси се изпълняват в този момент.Някой от тях ще товари в повече.Ако можеш качи снимка тук,за да се види кой е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,имаме неназована операционна системаимаме неназовани компоненти от хардуераимаме неназовани цели на употреба на конфигурациятаимаме неуточнени въпроси от всякакво естество...Как да помогнем??????????????????????????????????????О, да, има едно напътствие, ама кой ли да го прочете????Марка и модел на всеки отделен компонент на конфигурацията, версия и модификация на операционната система, начина на използване и описани е на конкретният проблем, ако обичате!!!!!!!!!!!!!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте имам един проблем компа ми е много бавен гледам че пише че процесора е натоварен на 100% апак не са пуснати никакви програми и игри пуснах антивирусната

но няма вируси и се чуда от какво е вчера по това време не беше така след като го пуснах неска така прави ако може да ми дадете някой причини от какво е процесора е 1.90гхц Seprom LE-1100 Рам 2  ако може да ми помогнете

В Българския, а и в другите езици има едни нещица наречени "препинателни знаци". И за да се разбере смисъла на написаното е задължително да се използват. Аз ако съм ти даскал, при така написан текст - директно те пращам във втори клас.

ПИШЕТЕ ГРАМОТНО БЕ!!!!

(заб. Последното изречение да се чете като викане)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Българския, а и в другите езици има едни нещица наречени "препинателни знаци". И за да се разбере смисъла на написаното е задължително да се използват. Аз ако съм ти даскал, при така написан текст - директно те пращам във втори клас.ПИШЕТЕ ГРАМОТНО БЕ!!!!(заб. Последното изречение да се чете като викане)

Браво бе... И кое ти дава право????

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост. Използвайте тази функция САМО, за да докладвате за съдържанието на дадено съобщение, което според Вас трябва да бъде модерирано, а не като средство за комуникация с модератор с други цели. Постове, излизащи извън рамките на изискването, ще бъдат трити или редактирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво бе... И кое ти дава право???? 

Правото, че в един толкова популярен и уважаван форум се пише на шльокавица (разбери го като неспазване на никакви граматически правила). За другата шльокавица ми е ясно. Писна ми да чета неграмотно написани съобщения. Дори да знам как да помогна на питащия - няма да го направя, защото това е унижение към родния ми език.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих си процесора, работи на 100% вече. Но продължава да е много бавен, нз от какво е. Да извадя ли рамта и да я почиста може да е от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mir4a, след като имаш толкова големи претенции към правописните и граматически грешки, Е НАЙ - ДОБРЕ първоначално да обърнеш внимание на своите такива. Преди "бе" се пише запетайка, защото е обръщение, а това тире, което си сложил е напълно излишно като включването ти по темата. 

А сега дерзай.

До питащия:

Как така си оправил процесора? Какво му беше на процесора, че да го оправиш? Искаш да кажеш, че компютъра работи бавно, въпреки че в процесите не се вижда висока употреба на процесорно време и памет? 

Колко рам памет имаш? С каква ОС си? Зададоха ти тези въпроси, трябва да ги гадаем ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mir4a, след като имаш толкова големи претенции към правописните и граматически грешки, Е НАЙ - ДОБРЕ първоначално да обърнеш внимание на своите такива. Преди "бе" се пише запетайка, защото е обръщение, а това тире, което си сложил е напълно излишно като включването ти по темата. А сега дерзай. До питащия: Как така си оправил процесора? Какво му беше на процесора, че да го оправиш? Искаш да кажеш, че компютъра работи бавно, въпреки че в процесите не се вижда висока употреба на процесорно време и памет? Колко рам памет имаш? С каква ОС си? Зададоха ти тези въпроси, трябва да ги гадаем ли?

Процесора сам се оправи пишеше ми доста време че е натоварен на МАХ но после видях че се е нормализирал.Да компютъра е много бавен  и като писна няколко неща засича и нищо неможе да се направи например пуснах League of Legends пусна се до зареждането на мапа и не зарежда седи 0. Пускам CS сече малко.Имам 2гигабайта рам. WinXp. Вчера си ги играх нормално не беше бавен какво да правя. Извадих рамта почистих я но пак е така нецнам какво да правя :|

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имаш зловреден код по компютъра, може твърдия диск да е минал в режим PIO. Може и да има твърде много стартиращи програми, може да е избил някой кондензатор по дъното или захранването, може самото захранване да сдава багажа, може да са високи температурите по една или друга причина... 

Виж първо дали твърдия диск не е минал в режим PIO. 

My Computer > Properties > Hardware > Device Manager > IDE/ATA ATAPI Controllers > Тук на всеки канал му дай свойства и в разширени настройки, виж в какъв режим работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имаш зловреден код по компютъра, може твърдия диск да е минал в режим PIO. Може и да има твърде много стартиращи програми, може да е избил някой кондензатор по дъното или захранването, може самото захранване да сдава багажа, може да са високи температурите по една или друга причина... 

Виж първо дали твърдия диск не е минал в режим PIO. 

My Computer > Properties > Hardware > Device Manager > IDE/ATA ATAPI Controllers > Тук на всеки канал му дай свойства и в разширени настройки, виж в какъв режим работи.

IDE са всичките

IDE са всичките

проблем ли е да имам 2 антивирусни

едната е Аваст

другата на microsoft seurity

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е да имате само една антивирусна.Инак става мазало,образно казано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтрих Аваст :)

Първо, дано не е много късно. И второ, си изтрил  антивирусната, която трябвало да оставиш , ако имитацията на microsoft въобще може да мине за такава. Махни и всички активни скенери, на антишпионски програми, ако имаш такива, а като гледам как се въоръжаваш като, че ли са те погнали всичките хакери на света е твърде възможно да имаш.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо и охлаждането да се провери ,  вентилаторите - на процесор , захранване и видео ( ако има ) . и също така и пастата на процесор-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те питам по какъв начин е свързан твърдия диск, а в какъв режим работи. Те са два DMA и PIO, а вече ти трябва да разбереш всеки контролер на какъв от двата режима е. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора оправих си го , проблема е бил втората анти вирусна махнах я и се оправи.

Благодаря на всички за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.