Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BOXERr

Как да свъража лаптоп с компютър чрез рутер

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам лаптоп който искам да свържа с компютър, за да мога да си прехвърлям файлове.

До сега използвах програмата GoodSync, но изтече безплатния период и сега не работи (вижда файловете в компютрите,но не иска да ги прехвърля). Въпросът ми е:

Как мога да свържа лаптоп (win 7 чрез Wi-Fi) с компютър (win XP свързан с кабел от рутера) ?

ПП: успях да направя мрежа на XP-то, но лаптопа ми не иска да се свърже с нея,но я вижда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Имам лаптоп който искам да свържа с компютър, за да мога да си прехвърлям файлове.

До сега използвах програмата GoodSync, но изтече безплатния период и сега не работи (вижда файловете в компютрите,но не иска да ги прехвърля). Въпросът ми е:

Как мога да свържа лаптоп (win 7 чрез Wi-Fi) с компютър (win XP свързан с кабел от рутера) ?

ПП: успях да направя мрежа на XP-то, но лаптопа ми не иска да се свърже с нея,но я вижда

Имате ли споделени дялове/папки от насрещната машина ? В какъв смисъл не иска да се свърже ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС са компютъра и лаптопа?

То си го пише Емо:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С каква ОС са компютъра и лаптопа?

Тук какво е написано Емо? Защо не четете постовете на питащите внимателно?

Как мога да свържа лаптоп (win 7 чрез Wi-Fi) с компютър (win XP свързан с кабел от рутера) ?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си го пише Емо:

Ех пак блея колега. Вярно че е така.

Тук какво е написано Емо? Защо не четете постовете на питащите внимателно?

Как мога да свържа лаптоп (win 7 чрез Wi-Fi) с компютър (win XP свързан с кабел от рутера) ?"

Моя е грешката колега. Извинявам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли споделени дялове/папки от насрещната машина ? В какъв смисъл не иска да се свърже ?

От лаптопа (win7) вижда мрежата, но ми изписва, че има някакви проблеми и не може да се свърже. Като пусна автоматично да ги реши, не успява.

Щом до сега сте използвали GoodSync може да инсталирате безплатната http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50911

Аз съм я свалил и кракнал, работи, но файловете които се прехвърлят, минава през сървър на програмата и от там е проблема (поне така мисля).

И сега мисля да си направя локална мрежа и пак с GoodSync да си синхронизирам папките, но без да се налага свързване с нейния сървър.

Ако греша някъде поправете ме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От лаптопа (win7) вижда мрежата, но ми изписва, че има някакви проблеми и не може да се свърже. Като пусна автоматично да ги реши, не успява.

Аз съм я свалил и кракнал, работи, но файловете които се прехвърлят, минава през сървър на програмата и от там е проблема (поне така мисля).

И сега мисля да си направя локална мрежа и пак с GoodSync да си синхронизирам папките, но без да се налага свързване с нейния сървър.

Ако греша някъде поправете ме :)

И в този контекст как очаквате помощ тук? Надявам се сте прочел правилата на форума, особено точка 2.10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работните групи са еднакви, нали ? Ако може една снимка с грешката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвайте с ИП адреси

Нека също провери в мрежовите настройки дали има тикче на NetBIOS over TCP/IP:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.