Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги работя във фирма и имаме отстъпка от продукт таблет лаптоп в случая аз имам нужда то лаптоп избора е доста ограничен има 3-4 модела,като тези 2 са от по-високият клас така да се каже,питането ми е дали разликата си струва в доплащането между двата,защото процесорите гледах горе-долу са 1 към 1 ,а вграденото видео на асуса е на нивото на външното на тошибата,какво е вашето мнение?

Охлаждането на Асуса също ми се струва по надеждно,но нека ако имате впечатления от 2та модела да ги споделите:))

Лаптопа ще се ползва рядко за игри нещо от рода на фифа 2006-7,ЦС ,повече за филми ,интернет.Asus X501AПроцесор: Intel® Core™ i3-2370M Processor (3M Cache, 2.40 GHz)RAM: 4 GBТип видео карта: Вградена - няма повече инфоЦена 443лв.Toshiba L50Процесор: Core i3-3120M, 2.5 GHzRAM:4 GBВидео карта: NVIDIA® GeForce® 710MЦена : 583лв.  

Редактирано от kpacko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези игри биха се справили и двата. Взимайте което ви допадне. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават повечко пари взимай Toshiba-та , но и Asus-а е един добър вариянт

Какво намираш като предимство в нея,че аз не съм толкова на ти основни работи гледам процесор видео..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

определено тошибата е по-добрия вариант в случая.

Външното видео може да не е кой-знае какво, но поне за някои изчисления ще може да се ползва (например при конвертиране на видео файлове). Също така процесора на тошибата е по-ново поколение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

140 лева не са малко, така че взимай Асуса. Бягай от всичко което има в наименованието си думичката "SHIBA" /шибана работа/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

140 лева не са малко, така че взимай Асуса. Бягай от всичко което има в наименованието си думичката "SHIBA" /шибана работа/.

Далече си от истината , лаптопа ми е Тошиба , телевизора също , с лаптопа карам 4-та година без никакви проблеми освен почистване вътре и даже игри играя с него , с телевизора съм от 2 години който също няма никакъв проблем , ако тълкуваш по имената на фирмите не те виждам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не отговаря на истината. Всеки един производител си има и сполучливи и калпави модели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не отговаря на истината. Всеки един производител си има и сполучливи и калпави модели. 

Добре  L50 според вас от кои е? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

L50 определено не е от най-добрите модели на тошиба, но в сравнение с въпросния асус е на значително по-добро ниво. Асус-а дори няма ДВД у-во например и хардуера му е значително по-слаб. Също така Асус-а има само 2 УСБ порта, което според мен е крайно недостатъчно.В този ценови диапазон не може да се говори за кой-знае-какво качество на изработка, така че по-добре да се вземе по-добрия хардуер в случая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus X501AПроцесор: Intel® Core™ i3-2370M Processor (3M Cache, 2.40 GHz)RAM: 4 GBТип видео карта: Вградена - няма повече инфоЦена 443лв.

Колеги моля ви кажете разликата между двата голяма ли е ,като производителност говорим процесор видео и т.н.?Прмиерно ако може да се определи с колко процента е по-слаб Леновото ако е по-слаб?

Lenovo G500 - 349лв

Видео карта Intel HD Graphics (Ivy Bridge)

Процесор

Intel Pentium 2020M (2-ядрен, 2.40 GHz, 2MB кеш)

4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1600Mhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus X501AПроцесор: Intel® Core™ i3-2370M Processor (3M Cache, 2.40 GHz)RAM: 4 GBТип видео карта: Вградена - няма повече инфоЦена 443лв.

Колеги моля ви кажете разликата между двата голяма ли е ,като производителност говорим процесор видео и т.н.?Прмиерно ако може да се определи с колко процента е по-слаб Леновото ако е по-слаб?

Lenovo G500 - 349лв

Видео карта Intel HD Graphics (Ivy Bridge)

Процесор

Intel Pentium 2020M (2-ядрен, 2.40 GHz, 2MB кеш)

4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1600Mhz

мисля че и сам с 2-3 клика можеше да откриеш че 2020 е двуядрен процесор без Hyperthreading с по-малко кеш за разлика от i3-та, но пък с една идея по-добра видеокарта...

От споменатите до тук лаптопи, като хардуер най-добре е тошибата. Като цена обаче, тоя G500 е най-добрата оферта. Дори втора ръка ще му искат повече пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че и сам с 2-3 клика можеше да откриеш че 2020 е двуядрен процесор без Hyperthreading с по-малко кеш за разлика от i3-та, но пък с една идея по-добра видеокарта...

От споменатите до тук лаптопи, като хардуер най-добре е тошибата. Като цена обаче, тоя G500 е най-добрата оферта. Дори втора ръка ще му искат повече пари. 

Именно заради това се колебая ,защото имам още 1-2 дни да реша и просто незнам ,иначе това с процесора е ясно просто се чудя до колко ще се усети примерно в интернет за филми и приложения от нета разни там игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно заради това се колебая ,защото имам още 1-2 дни да реша и просто незнам ,иначе това с процесора е ясно просто се чудя до колко ще се усети примерно в интернет за филми и приложения от нета разни там игри

За дреболиите които споменаваш няма да има съществена разлика. Хора като мен вероятно ще я усетят, но повечето не правят никаква разлика. 

За пример ще дам следното:

Купих на сестра ми втора употреба лаптоп с процесор SP9300. Ограничих му честотата до 1,6ГХц, понеже прегряваше (докато го почистя и сменя термопастата). Аз веднага усетих разликата в понижението на честотата в бързодействието на компютъра. Сестра ми изобщо не намери никаква разлика. Даже няколко часа работила на фотошоп с пуснат стрес-тест на Аидата, че бях заббравил да го спра и пак не беше усетила разлика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.