Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Ще си купувам кола и имам колебания в избора между 2 варианта, ето ги и тях:

Reno Megan 1.5 dci 90 коня

Seat Ibiza 1.4TDI 75 коня / 1.9 TDI 90 коня

Колата ще се ползва само и единствено градско в София. Целта ми е да не харчи много, не съм фен на бързите коли и не обичам да натискам.

Бихте ли помогнали с избора. Клоня повече към Ibizata, защото чета в нета по добри отзиви за нея, но се колебая и за двигателя в нея.

Бюджета е до 5 хиляди, забравих да спомена.

Редактирано от Vencislav Stanchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която и да вземеш, то няма да сгрешиш. За "Сеат"-а бих ти препоръчал по - мощния модел.  Относно френския избор, то помисли и за алтернативата "Пежо" - по добри двигатели имат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще поясниш ли защо 1.9 пред 1.4? Защото съм се насочил точно към Ибизата. А не мога да реша кой от двата двигателя. Искам да е икономична градско най много 6 да ми харчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като съвет, то просто намери някъде в Интернет съпоставка. т.е  мащност, среден разход, стоиност за подръжка. Отзивите за "Сеат" са добри. Повечето мощ няма да ти е излишна т.е как да го обясня т.е колкото по голяма мощност имаш спрямо теглото на автомобила, то тя ще ти донася не само позитиви от към комфорт на пътуване, но и в графата разход на гориво. Дано ме разбереш правилно!!! Принципно забелязал ли си какви двигатели имат сродните типове автомобили - 1.9, 2.0 и пр. Инак за разхода - не знам, много относително. Ако си от София и все ти се налага да пътуваш в час пик????? 

Двигателя на "Рено " е от по - ново поколение, но не бих се наел да коментирам.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам знам обаче много лоши отзиви чета за този двигател на Рено. От София съм и хващам пиковите часове. Точно за това ми е нужен по малак разход, нямам път извън София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам знам обаче много лоши отзиви чета за този двигател на Рено. От София съм и хващам пиковите часове. Точно за това ми е нужен по малак разход, нямам път извън София.

Значи и авроматик ще е препоръчително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За дизел се придържай към по големи кубически сантиметра,препоръчително от 1,9 на горе,такива двигатели са по добри. Да не те плашат големите коне

така двигателят се товари по малко,имах Мазда 60к.с. 2.0 чист дизел , на дълъг път 5л. в града около 6л. сега съм на 140к.с. 2.0 в града 7л. , 6л. на дълъг път.Според мен виж ПЕЖО или Фолцваген, Шкода, то Сеата е на Фолцваген Груп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.