Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

plamen74

Въпрос за аднроид приложението Runtastic Altimeter PRO

Препоръчан отговор

Забелязах една доста голяма разлика в показването на надморската височина с това приложение при включен и изключен нет?! Все пак 3,25лв. не са много за него, но ако така ще ми работи май ще го деинсталирам?!

Ето две снимки:

Тази е при изключен нет с включен GPS:

Публикувано изображение

А тази е с включен нет и GPS:

Публикувано изображение

Реалната височина е написана на сградата и е 420м.

Защо се получава тази разлика? И ако има по-добро приложение за моя Samsung Galaxy ACE Duos GT-S6802 кажете, че ми трябва?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно неточност от страна на GPS-а. Забелязал съм подобна аномалия и при Google Maps - осезаема разлика в местоположението с GPS без пуснат нет, и с пуснат нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че нямам нет към телефона, а тук на центъра на града има безплатен, а ми трябва за извън града?!

Ако тая неточност е непроменяща се ще приспадам ръчно, но дали е така нямам представа?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че нямам нет към телефона, а тук на центъра на града има безплатен, а ми трябва за извън града?!

Ако тая неточност е непроменяща се ще приспадам ръчно, но дали е така нямам представа?!

Точно за извън града имах предвид, в случая с GPS и 3G нет при Google Maps. Конкретно нямам опит с това приложение, но го отдавам на неточността с GPS-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, тия две снимки има разлика, ако внимателно се загледаш. Разликата е 1 секунда от градуса. Може да не изглежда много, но заедно с не чак толкова високата точност на GPS на телефоните добавя грешка и може да спомага за разликата, която виждаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е от това! Пробвах с накланяне на телефона преди да снимам и нагоре към покрива, и надолу към тротоара, но стойностите не се променяха! Тя камерата всъщност тук е само да запечаташ момента, а приложението вмъква после в нея данните си! Свалих си преди малко още едно и утре ще пробвам с него - GeoCam Free! Просто камерата трябва да се ползва по този начин - да запечата момента, а приложението да вмъкне данните си, както го прави Runtastic-а! Даже при снимане ме пита кое от всичките приложения за снимки да използва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е от това! Пробвах с накланяне на телефона преди да снимам и нагоре към покрива, и надолу към тротоара, но стойностите не се променяха! Тя камерата всъщност тук е само да запечаташ момента, а приложението вмъква после в нея данните си! Свалих си преди малко още едно и утре ще пробвам с него - GeoCam Free! Просто камерата трябва да се ползва по този начин - да запечата момента, а приложението да вмъкне данните си, както го прави Runtastic-а! Даже при снимане ме пита кое от всичките приложения за снимки да използва!

Включи GPS-а (нез нет) и изчакай 12 минути и след това провери какви са показанията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи GPS-а (нез нет) и изчакай 12 минути и след това провери какви са показанията

Цели 12 минути ? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цели 12 минути ? :no-no:

Да, това е времето на пълния цикъл на предаване на информация за спътниковите траектории по GPS канала:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е времето на пълния цикъл на предаване на информация за спътниковите траектории по GPS канала :)

Интересно, явно от там са разминаванията. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, явно от там са разминаванията. :)

Има такава възможност ако устройството смята координатите по малко спътници и "бърза" да покаже резултата. Заради такава възможност предлагам и тези 5 минути :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи днес го пробвах приложението GeoCam Free и показва точно височината, а и доста по-бързо се свързва със сателитите (дори и в затворено помещение покрито само с ламарини), но пък глътна батерията наполовина само за 2-3 минути ползване! Ще се тества и Runtastic-а когато имам време с изчакването за което говорите (поне той не хаби толкова бързо батерията)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.