Премини към съдържанието
plamen74

Въпрос за аднроид приложението Runtastic Altimeter PRO

Препоръчан отговор

Забелязах една доста голяма разлика в показването на надморската височина с това приложение при включен и изключен нет?! Все пак 3,25лв. не са много за него, но ако така ще ми работи май ще го деинсталирам?!

Ето две снимки:

Тази е при изключен нет с включен GPS:

Публикувано изображение

А тази е с включен нет и GPS:

Публикувано изображение

Реалната височина е написана на сградата и е 420м.

Защо се получава тази разлика? И ако има по-добро приложение за моя Samsung Galaxy ACE Duos GT-S6802 кажете, че ми трябва?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно неточност от страна на GPS-а. Забелязал съм подобна аномалия и при Google Maps - осезаема разлика в местоположението с GPS без пуснат нет, и с пуснат нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че нямам нет към телефона, а тук на центъра на града има безплатен, а ми трябва за извън града?!

Ако тая неточност е непроменяща се ще приспадам ръчно, но дали е така нямам представа?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че нямам нет към телефона, а тук на центъра на града има безплатен, а ми трябва за извън града?!

Ако тая неточност е непроменяща се ще приспадам ръчно, но дали е така нямам представа?!

Точно за извън града имах предвид, в случая с GPS и 3G нет при Google Maps. Конкретно нямам опит с това приложение, но го отдавам на неточността с GPS-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, тия две снимки има разлика, ако внимателно се загледаш. Разликата е 1 секунда от градуса. Може да не изглежда много, но заедно с не чак толкова високата точност на GPS на телефоните добавя грешка и може да спомага за разликата, която виждаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е от това! Пробвах с накланяне на телефона преди да снимам и нагоре към покрива, и надолу към тротоара, но стойностите не се променяха! Тя камерата всъщност тук е само да запечаташ момента, а приложението вмъква после в нея данните си! Свалих си преди малко още едно и утре ще пробвам с него - GeoCam Free! Просто камерата трябва да се ползва по този начин - да запечата момента, а приложението да вмъкне данните си, както го прави Runtastic-а! Даже при снимане ме пита кое от всичките приложения за снимки да използва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е от това! Пробвах с накланяне на телефона преди да снимам и нагоре към покрива, и надолу към тротоара, но стойностите не се променяха! Тя камерата всъщност тук е само да запечаташ момента, а приложението вмъква после в нея данните си! Свалих си преди малко още едно и утре ще пробвам с него - GeoCam Free! Просто камерата трябва да се ползва по този начин - да запечата момента, а приложението да вмъкне данните си, както го прави Runtastic-а! Даже при снимане ме пита кое от всичките приложения за снимки да използва!

Включи GPS-а (нез нет) и изчакай 12 минути и след това провери какви са показанията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи GPS-а (нез нет) и изчакай 12 минути и след това провери какви са показанията

Цели 12 минути ? :no-no:

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цели 12 минути ? :no-no:

Да, това е времето на пълния цикъл на предаване на информация за спътниковите траектории по GPS канала:)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е времето на пълния цикъл на предаване на информация за спътниковите траектории по GPS канала :)

Интересно, явно от там са разминаванията. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, явно от там са разминаванията. :)

Има такава възможност ако устройството смята координатите по малко спътници и "бърза" да покаже резултата. Заради такава възможност предлагам и тези 5 минути :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи днес го пробвах приложението GeoCam Free и показва точно височината, а и доста по-бързо се свързва със сателитите (дори и в затворено помещение покрито само с ламарини), но пък глътна батерията наполовина само за 2-3 минути ползване! Ще се тества и Runtastic-а когато имам време с изчакването за което говорите (поне той не хаби толкова бързо батерията)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.