Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся програма за температурите на лаптоп Toshiba Satellite a75-s125. Пробвал съм с aida64 (различни версии), everest (различни версии), hwinfo (различни версии), core temp, speccy и в нито една от програмите не открива температурата на процесора, нито на дъното. Навсякъде открива температурата на хард диска само... Ако знаете някоя програма с която ще успея да видя температурата на процесора, моля споделете. :)

П.П. Извинявам се, ако темата не е за тук.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако няма датчици за измерване и показване на температурите точно на процесора и дъното? Така че,с която и програма да опитате,няма да получите нищо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако няма датчици за измерване и показване на температурите точно на процесора и дъното? Така че,с която и програма да опитате,няма да получите нищо.

Ами да ти кажа би трябвало да има. Досега не съм виждал компютър без датчик за температурата, освен много старите преди 2000г. Не изключвам варианта да няма, но се надявам да има. Имам едно hp с pentium 4 3.40ghz, при него беше същата история - никъде не намирах температурата на процесора, но накрая намерих програмата hwinfo и там си измерва температурите без проблеми. Така че мисля, че и тук има датчик просто трябва да се намери точната програма.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Core Temp! 

Пробвал я е колега.

Според мен както е казал колегата onogondur няма датчик за температура. Не ми се е случвало нито една от тези програми да не мери температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал я е колега.

Според мен както е казал колегата onogondur няма датчик за температура. Не ми се е случвало нито една от тези програми да не мери температурите.

Ох, каква съм блейка! Извинявам се. Пробвай тогава с недоразумението SpeedFan.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, каква съм блейка! Извинявам се. Пробвай тогава с недоразумението SpeedFan.

Благодаря за предложението, пробвах, но и там не отчита температурата. Странното е, че не отчита и обороти, а перките са 3 пинови със червена жичка (+), черна жичка (-) и жълта (датчик за оборотите), демек би трябвало поне обороти да отчете, но и това не отчита. Странна работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в BIOS. На по предишния ми лаптоп имах функция за изключване на всички датчици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава опция в биоса. В биоса дори не е добавена опция да се видят температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз 1 месец карах с една дърта тояга - Acer Travelmate 2700, не помня коя ревизия/номер, но караше с 3гхз селерон, 512 ддр рам и 40гб харддиск. И той същата история - нямаше датчици за процесора и видеокартата - само за харда.

Пробвал съм с аиди, еверести и т.н. - ама няма...Просто най-вероятно и твоя няма.

Няма такава опция в биоса. В биоса дори не е добавена опция да се видят температурите.

Добро утро българия ! Биосът на всеки лаптоп е такъв - без никакви опции/менюта. Не е като на компютрите в секция " PC Health" или нещо от сорта да видиш оборотите на вентовете и температурите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз 1 месец карах с една дърта тояга - Acer Travelmate 2700, не помня коя ревизия/номер, но караше с 3гхз селерон, 512 ддр рам и 40гб харддиск. И той същата история - нямаше датчици за процесора и видеокартата - само за харда.

Пробвал съм с аиди, еверести и т.н. - ама няма...Просто най-вероятно и твоя няма.

Добро утро българия ! Биосът на всеки лаптоп е такъв - без никакви опции/менюта. Не е като на компютрите в секция " PC Health" или нещо от сорта да видиш оборотите на вентовете и температурите.

Хубаво, може да няма датчик за температурата, но защо не отчита оборотите, като перката е 3 пинова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.