Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

efrdimitrov

два монитора, една видео карта с един изход

Препоръчан отговор

Здравейте искам да питам дали мога да си свържа монитора и телевизора заедно, но да работя само с един двата. Видеокартата ми е много нисък клас и има само един VGI изход. Аз мога да си купя букса VGI и да си запоя кабели за да станат две, знам че е малко тъпо това което искам да направя но нямам пари за нова видео карта. А и както казах ще ползвам само единият приемник. Целта ми е ако искам да гледам филм да не прехвърлям кабелите а да си е свързан постоянно, но това да не изгори видеокартата. Кабела към телевизора е 5м не знам това дали има значение. Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марки и модели на картата и телевизора,ако обичате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да питам дали мога да си свържа монитора и телевизора заедно, но да работя само с един двата. Видеокартата ми е много нисък клас и има само един VGI изход. Аз мога да си купя букса VGI и да си запоя кабели за да станат две, знам че е малко тъпо това което искам да направя но нямам пари за нова видео карта. А и както казах ще ползвам само единият приемник. Целта ми е ако искам да гледам филм да не прехвърлям кабелите а да си е свързан постоянно, но това да не изгори видеокартата. Кабела към телевизора е 5м не знам това дали има значение. Благодаря ви.

Извинявай за спама, но май като, че ли ще е по-добре да си вземеш нова видеокарта - някаква за 40 лева, поддържаща няколко изхода и можеща да работи с два монитора едновременно, пък и можеш да си ги превключваш. Не знам - може и за 10-15 лева втора ръка да се намери някоя слаба, но поддържаща HDMI поне 1.4 и VGA и DVI.  Но пък не си ни казал и какъв е входа на телевизора...

И въпреки това - според мен не си заслужава. Да си играеш, да запояваш (чудя се какво/как/защо)и най-много да оплескаш нещо и да изгориш видеокартата. Ако и двата са със VGA и искаш да работиш на един от тях и просто да ги превключваш - имаше едни VGA суичове, които можеш да му закачиш 4 VGA кабела и да превключваш между тях. Но тези джундурии освен, че са ужасно скъпи, са и пълни боклуци и няма смисъл да взимаш подобно нещо. По-евтино ще ти излезне една нова видеокарта. Стига телевизора да поддържа DVI или HDMI. Ако има само VGA - пак ще трябва да купуваш суичове или сплитери за тая работа и се обезмисля новата видеокарта...

Но все пак дай малко повечко информация за телевизора !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 25 лв. има: Xfx Nvidia Geforce 7300gt 512MB , апък най-евтината нова: PALIT GF210 512M SD3 -46 лв. ... Новата има всички изходи :) И за тази работа е предостатъчна... По-добре събери 46 лв. и си вземи нова видео карта , отколкото да си играеш да запояваш, което ме навежда на мисълта ,че в 99% от случаите или няма нищо да стане, или ако стане ще изгориш картата си !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте че не съм дал повече инфо за телевизора той е нов има HDMI и VGA. Идеята за нова видео карта не лоша въпреки, че не ми се даваха пари, но не знам дали има с два изхода VGI, за да не купувам друг преход. А и не знам дали е лесна смяната на видео карта или тя се добавя и стават две. А това което искам да направя е да си купя http://elimex.bg/product/20335/canon-d-sub-ds1038-15p.html и да го запоя за оригиналният. Видео картата ми е Intel G33/G31 Express Chipset Family.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре нова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте че не съм дал повече инфо за телевизора той е нов има HDMI и VGA. Идеята за нова видео карта не лоша въпреки, че не ми се даваха пари, но не знам дали има с два изхода VGI, за да не купувам друг преход. А и не знам дали е лесна смяната на видео карта или тя се добавя и стават две. А това което искам да направя е да си купя http://elimex.bg/product/20335/canon-d-sub-ds1038-15p.html и да го запоя за оригиналният. Видео картата ми е Intel G33/G31 Express Chipset Family.

Имам и още един въпрос : дъното на компютъра ти какви слотове за видеокарта има ? PCI или AGP ?

Иначе видеокартата ти е вградена, демек нямаш отделна видеокарта, а караш с вградената. И съответно няма как да махнеш вградената, понеже чипът е поен на дъното на компютъра, но можеш да я изключиш - или то направо няма нужда да го правиш, защото когато напъхаш новата - старата изчезва (вече е изключена) и повече няма да я виждаш от ОС, дори и от дивайс мениджъра.

Но като за начало ни кажи, какви слотове поддържа дъното за отделна видеокарта ?

Ако не ти се дават пари - потърси втора ръка някаква карта, но търси да е със слота, поддържан от дъното. Който трябва да ни кажеш какъв е.

Пък и нова видеокарта ще ти е полезна и за други неща - за игри ще е по-добра, декодиране на видеа, хардуерно ускорение от апликациите и така нататък... За толкоз малко пари няма да бъде никак мощна, но като сегашната ти има само един VGA изход, си представям колко по-зле е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вградена е според мен на 99,9%. Къде мога да видя или да махна капака. Ето евреста на снимката.

Да вградена е според мен на 99,9%. Къде мога да видя или да махна капака. Ето евреста на снимката.

Значи е с PSI 

post-299493-0-48117100-1386953717_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на дънната платка е интересен, но най-вероятно има PCI-E .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.