Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги съфорумци здравейте.

Темата която отварям е свързана със избор на захранване.

Марките които не се предпочитат - Cooler Master, FSP, Seasonic.

Бюджета - 120 лв (с ддс) - ни повече ни по малко.

Смяната се налага понеже сегашното ми захранване явно е на края на дните си.

Настоящето захранване е ето това

SEASONIC SS-620GM BRONZE

Избора за ново захранване на този етап отива към PSU FD 650W INTEGRA R2

Синдромите, които ме карат да вярвам че сегашното ми захранване умира е  неговата неспособност да задържи машината включена, повече от 20 секунди. Видео картата, е тествана, дъното и захранването не са. Няма видео сигнал не се достига дори device table check. Картата е Asus hd7790.

Пробвана е на дъно различно от моето - карата се държи напълно нормално.

Понеже съм провел 90% от тестовете това ме кара силно да вярвам че проблема най вероятно е със захранващия блок.

Ще сгреша ли със Избора на FD, до колко са реални ватовете му?

Самите Fractal Design ли произвеждат въпросното захранване или само е брандирано логото му на кутията?

Имам и друг въпрос - как стоят нещата при покупка от Никем за над 100 лв. Доставката във рамките на София за тяхна сметка ли е, или не?

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва твоето да е в гаранция, на този модел е 5 години.

Първо пробвай с друго и после купувай!

Справка тук:

Редактирано от androns (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва твоето да е в гаранция, на този модел е 5 години.

Първо пробвай с друго и после купувай!

Справка тук:

Еми - от мост го дадоха с 3 години. При тях ще ходя да тестват машината. Но ще е огромно протакане и разправия. За това се замислям за ново захранване. А те ще искат да ми набутат пак Сийсоник. Аз след това което се случи на машината ми меко казано ги ненавиждам като производител на захранвания. Чета само позитиви за Интеграта. Ако наистина проблема е само във захранването и се стигне до смяна ще го искам именно него. Или поне на този етап така се очертава. Машината пали работи 15 секунди без да издаде какъвто и да е звуков сигнал и директно или рестартира или се изключва. Вадих рам, проверих видеото и хард диска, сега остава само захранващия блок и дъното. Говорих дори със човек техник и той каза че е напълно възможно кондензаторите на машината да се зареждат и разреждат правилно. Имам и още едно питане. Нека на него да отговори някой просветен. По принцип редно ли е до захранващ блок на машина на полвин метър от него да се разполага суб или не. Суба е професионален, ужасно е скъп, и се установи че там най добре озвучава пространството. Ако не е редно до такива елементи да се държи Суб ще му търся друго разположение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дробре, но тества ли машината с друго захранване?

Аз не бих занесъл цялата машина за тест само заради захранването(особено в сервиза на МОСТ).

ПП: На мен ми прилича на проблем с дъното, свали батерията за 5 мин. и пробвай пак.

Редактирано от androns (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дробре, но тества ли машината с друго захранване?

Аз не бих занесъл цялата машина за тест само заради захранването(особено в сервиза на МОСТ).

ПП: На мен ми прилича на проблем с дъното, свали батерията за 5 мин. и пробвай пак.

Не мисля че е дъното. Относно - машината в Мост - знам към кого да се обърна.

Машината си палеше. Дъното е изрядно - няма ниакви видими проблеми.

Нямам захранване под ръка за тест. За това ще се наложи да отида до Мост.

Няма и от кого да заема захранване днес не по рано от 20.00 ч., за да направя тест.

Аз лично подозирам захранването че не подава коректно ток на видеокартата и за това не мога да стигна до device checking па камоли да го прескоча. Снощи имаше един период през който машината, по някакъв супер странен начин тръгна напълно нормално. Уви, след като я разкачих и върнах на мястото и днес просто не желае да направи това упражнение. Проверил съм си и токовата мрежа напълон  изрядна е. Освен това моето захраване не е от модулните серии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се че дъното е заминало. Заменено е със ново. Моля администраторите да затворят темата.

Благодаря  на всички оказали съдействие за разрешаване на казуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КОЛЕЦ,като махнеш Seasonic и FSP,то биващи едни CWT остават.Като си избираш захранване да не хванеш някой OEM на тези,които не ги искаш,а СМ нямат техни захранвания.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КОЛЕЦ,като махнеш Seasonic и FSP,то биващи едни CWT остават.Като си избираш захранване да не хванеш някой OEM на тези,които не ги искаш,а СМ нямат техни захранвания.

Аз сложих заедно със дъното, което ми смениха захранване на Фрактал. Не е ОЕМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сложих заедно със дъното, което ми смениха захранване на Фрактал. Не е ОЕМ.

:D Захранванията на FD ги правят FSP,HEC,ATNG.Да не си отнесъл някое FSP?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Захранванията на FD ги правят FSP,HEC,ATNG.Да не си отнесъл някое FSP?

Не видях да има техните отличителни знаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши кое захранване на FD си взел и ще ти кажа кой му е производител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито и дълго и безпроблемно ползване иначе ето тук  може да се информираш , кой какво прави.

Поздрави

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.