Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи лаптопа ми е с 3GB RAM,но като дам на диспечер задачи ми показва че използва само 1GB RAM.Някой може ли да помогне по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи лаптопа ми е с 3GB RAM,но като дам на диспечер задачи ми показва че използва само 1GB RAM.Някой може ли да помогне по въпроса.

Защо реши ,че в диспечера можеш да си провериш наличната РАМ!?Дай десен бутон на Моят компютър след това свойства и виж колко РАМ имаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши ,че в диспечера можеш да си провериш наличната РАМ!?Дай десен бутон на Моят компютър след това свойства и виж колко РАМ имаш!

Там се гледа колко RAM всъщност използва лаптопа ми,физическа памет.Там ми е проблема,че използва само 1GB физическа памет,а трябва да използва 3GB.Поправи ме,ако греша.

Редактирано от Otogai (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а трябва да използва 3GB.

Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо?

Щом лаптопа ми е с 3GB RAM,не трябва ли да използва 3GB физическа памет,а не 1GB?

Редактирано от Otogai (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там се гледа колко RAM всъщност използва лаптопа ми,физическа памет.Там ми е проблема,че използва само 1GB физическа памет,а трябва да използва 3GB.Поправи ме,ако греша.

Защо да трябва да ползва 3 GB оперативна памет ? От къде си го правиш този извод ? Това че имаш 3 GB, а ОС ползва 1 от тях е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом лаптопа ми е с 3GB RAM,не трябва ли да използва 3GB физическа сила,а не 1GB?

Не. Всяка програма (също и операционната система ) си изисква някакво количество оперативна памет за да работи. Евентуално някаква част се заделя и за кеш. Ако имаш повече от това, няма да бъде използвана, докато не пуснеш още някоя програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Всяка програма (също и операционната система ) си изисква някакво количество оперативна памет за да работи. Евентуално някаква част се заделя и за кеш. Ако имаш повече от това, няма да бъде използвана, докато не пуснеш още някоя програма

Мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси :)

Не трябва да използва всичката памет наведнъж, но трябва да я вижда цялата. Това се вижда в Диспечер на задачите - Производителност - Физическа памет.Или сваляш, програмата  Aida64. И гледаш менюто Дънна платка - Памет. Показва ти , колко ти е физическата, виртуалната и по колко ползва от двете.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.