Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от доста време имам един проблем и не знам защо изобщо съществува този проблем. Бях купил едни тонколони за 40лв Edifier 2.1 които за парите си са перфектни и съм доволен от тях, но като ги купих преди 2 години в началото мисля че нямах проблеми никакви, после сестра ми ги ползваше за телевизора една година и накрая ги взех от нея да ги ползвам на компютъра отново свързах ги както трябва и бачкат перфектно, е почти перфектно. Забелязах че ако намаля до края накрая издава някакъв пукащ звук или нещо като пръщене, също и ако усиля до края накрая пак издава този звук, и е доста странно и гадно, въртях кабелите обръщах ги същата работа. Но по принцип аз усиля например малко от тонколоните и после си усилвам и намалям от компютъра и въобще не ги пипам и не се оплаквам, но сега пак реших леко да го врътна и понякога става докато въртя това но леко се чува, но като цяло като намаля до края се чува доста силно това нещо предимно в лявата тонколона, ако я изключа пък ще се чуе това нещо във субуфера (баса). Не знам какво не е наред, кабелите са здрави не са мачкани всичко е окей според мене, но просто това нещо ме дразни адски много сякаш не мога 3 кабела да свържа. Братовчед ми има всякакви тонколони големи малки, има скъпа техника защото е любител и го питах и той ми отговори че не знае какво не е наред и той има такива проблеми, това не означава че съм изгърмял тонколоните защото си бачкат перфектно, даже се случва и със чисто нова техника.Е не мога да кажа че това не е проблем, за мене е проблем и искам да намеря решение но не успявам. Да не е от това копче дето усилвам и намалям нещо да се е прецакало, но то е толкова стабилно и почти не е въртяно, всичко е идеално отново.

п.с. както казах, слушам музика без проблем всичко е окей, просто като усилвам намалям особено като ги намаля до края се чува това пукане/пръщене/шумене

Редактирано от PhX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

потенциометъра издал багажа

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с тези неща толкова, щом е издал багажа, възможно ли е да се оправи на някакъв начин, да се смени или нещо такова? На ся видях едно видео в ютюб където уж може да се оправи, и може би ще си поиграя. Имам още един въпрос, защо се износва или разваля като са ползвани за домашна употреба, и нито аз а камоли сестра сме си играли да ги надуваме до края. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с тези неща толкова, щом е издал багажа, възможно ли е да се оправи на някакъв начин, да се смени или нещо такова? На ся видях едно видео в ютюб където уж може да се оправи, и може би ще си поиграя. Имам още един въпрос, защо се износва или разваля като са ползвани за домашна употреба, и нито аз а камоли сестра сме си играли да ги надуваме до края. :)

1. Да, може да се смени

2. всяко нещо се износва

3. потенциометрите се износват от въртене, не от усилване

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

e щом разбираш играй си - аз направо нови колонки си купувам

не е от усилването до края - и от самото въртене му свършва животеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно сега вече разгадах с помощта ви този проблем който ме гони повече от половин година :DАко го оправя оправя ако не ще си карам така още една година две години, не бързам да ги сменям с нови защото тези ми вършат добра работа, както казах почти не ги усилвам или намалям, просто ги наместя и останалото върша от клавиатурата, и сега няма да пръскам пари понеже ги нямам много много  :whist: Благодаря ви за разкриването на мистерията, като имам време ще ги отворя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пръсни малко контактен спрей на потенциометъра и го развърти /усилване-намаляване/.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пръсни малко контактен спрей на потенциометъра и го развърти /усилване-намаляване/.

Това смятам и да направя :)

п.с. направих го точно както от клипа който намерих, много трудно беше да го отворя защото има малки болтчета които си бяха трудни за отвиване понеже се въртяха но накрая стигнах до него и го направих и взе че стана, а бях готов да изкъртя всички пластмаси само за да го отворя :D

Редактирано от PhX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това смятам и да направя :)

п.с. направих го точно както от клипа който намерих, много трудно беше да го отворя защото има малки болтчета които си бяха трудни за отвиване понеже се въртяха но накрая стигнах до него и го направих и взе че стана, а бях готов да изкъртя всички пластмаси само за да го отворя :D

Гледай сега. За такива финни операци има специфични отверки. Има ги в Ebay. Връзват се с доставката под 20 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай сега. За такива финни операци има специфични отверки. Има ги в Ebay. Връзват се с доставката под 20 лв.

Това ще ми е от полза но проблема беше друг, не махнах от потенциометъра онази гайка дето го държи и не успях да го издърпам но се сетих аз след 30 минути, иначе имам малки отверки но не за всичко, един такъв комплект ще ми върши страхотна работа а и не само на мене, а и на бащата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първо контактен спрей, после капка течен парафин. износването е следствие на фрикция, пада слой от триенето и се губи замисъла. почистването е времянка.

нов.

ако имаше снимка на ситуацията и споделен аудиофал, нещата могат да се конкретезират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Zikkciwe
      Здравейте , от около два или три месеца имам проблем с телефона ми. Когато си ровя из фейсбук или където и да е било , понякога ми се пуска менюто за рестартиране , самолетни режими , изключване и другите простотии (все едно задържам бутона за пускане , но не го правя ) и така нататък. От онзи ден дори спря да работи самото копче , и се налага да го включвам като използвам USB кабел. Включвам го в компютъра , и чак тогава светва екрана , иначе ако имам късмет веднъж на 1 час да работи копчето. Преди да започне проблемът , копчето се беше извадило и се наложи да го търся из леглото ми. (в крайна сметка го намерих , и го сложих обратно.) Дадох го на един човек да го оправи , първите дни работеше , но вече тотално спря да работи. Въпросът ми е , дали трябва да го занеса обратно в магазина (няма да казвам оператори и такива неща) за да го оправят , защото още е в гаранция , или да си поръчам ново копче и да го залепя някак си да не мърда , понеже самото копче се клати когато се натисне , и може би това е проблемът?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.