Премини към съдържанието
kenwood89

Проблем с инсталация на Windows 7 от флашка

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам следния проблем - скоро ми се развали харда на лаптопа и днес си взех нов.Сложих го и почнах инсталация от флашка но още в началото веднага след като цъкна Install Now показва прозорец "Select drivers to be installed"  и излиза съобщение "No device drivers were found" и така всеки път,четох най различни неща но на английски и не можах да се орпавя.Сложих харддиска на другия ми лаптоп и инсталацията си почна.Най лошото е че не ми работи двд-то и не мога да инсталриам от диск.Някой има ли представа от какво може да е проблема ?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка на лаптопа и на новия хард диск. Сигурен ли си, че този Windows от флаката работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A хард диска,вижда ли се от БИОС-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е Sony Vaio,харда - Western Digital

Ами няма начин Windows-a да не работи,свалих няколко - Windows 7 Ultimate,WIndows 7 Home Premium x86 ,а сега свалям Home Premium x64.Не вярвам да е от Windowsa при толкова опити.

Харда се вижда в БИОС,пише срещу Hard Disk Drive - 500gb,а на разваления пишеше None.

Ето тук има видео със същия проблем но нещо не чаткам...какво се прави.

http://www.youtube.com/watch?v=YuC83DEdwu0

Редактирано от kenwood89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това изписва в прозорчето: "A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now."

Мисля че разбрах от къде е проблема,явно и двата ми порта на лаптопа са USB 3.0 ,а Windows 7 ставало само с USB 2.0,за 3.0 искало драйвъри.

Сега въпроса е как да се оправим...с този трик за смяна на флашката от един порт в друг и нов опит за инстал,не става...защото,както казах вече явно и 2-та порта са USB 3.0. 

Редактирано от kenwood89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това изписва в прозорчето: "A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now."

Мисля че разбрах от къде е проблема,явно и двата ми порта на лаптопа са USB 3.0 ,а Windows 7 ставало само с USB 2.0,за 3.0 искало драйвъри.

Сега въпроса е как да се оправим...с този трик за смяна на флашката от един порт в друг и нов опит за инстал,не става...защото,както казах вече явно и 2-та порта са USB 3.0. 

Имам една идея, но не знам дали ще се получи. Трябва другите колеги да кажат. 

Вземаш харда пускаш го на друг лаптоп и на него инсталираш Windows 7, после го слагаш на лаптопа, който ще ползваш. Единствено трябва да замениш драйверите, които са се инсталирали поради другият лаптоп със правилните.

Дали обаче ще се получи не знам. Само предположение!

Редактирано от Rock4eto0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една идея, но не знам дали ще се получи. Трябва другите колеги да кажат. 

Вземаш харда пускаш го на друг лаптоп и на него инсталираш Windows 7, после го слагаш на лаптопа, който ще ползваш. Единствено трябва да замениш драйверите, които са се инсталирали поради другият лаптоп със правилните.

Дали обаче ще се получи не знам. Само предположение!

В много от случаите при тази процедура , слагайки диска с вече инсталирания Уиндоус , машината стартира със син екран . Просто инсталацията е добре да си се прави на машината на която ще работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам следния проблем - скоро ми се развали харда на лаптопа и днес си взех нов.Сложих го и почнах инсталация от флашка но още в началото веднага след като цъкна Install Now показва прозорец "Select drivers to be installed"  и излиза съобщение "No device drivers were found" и така всеки път,четох най различни неща но на английски и не можах да се орпавя.Сложих харддиска на другия ми лаптоп и инсталацията си почна.Най лошото е че не ми работи двд-то и не мога да инсталриам от диск.Някой има ли представа от какво може да е проблема ?

Благодаря предварително.

Как правите флашката бутваща? Кой инструмент ползвате за това?

Уверете се,че в БИОС сте активирал USB Legacy Support

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да използваш програмата  RT Seven Lite

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1713

Поразгледай насам-натам как се използва , свали си драйверите за USB 3 за твоята машина ( Sony Vaio -кой модел е , ти си знаеш ) ,направи си вграждане на драйверите за USB 3 директно във Windows 7 , след това качваш на флашката със  Windows 7 USB/DVD  Tool. Мисля че това ти е решението .

Успех !

Как правите флашката бутваща? Кой инструмент ползвате за това?

Уверете се,че в БИОС сте активирал USB Legacy Support

Щом му стартира инсталационната програма, стига до прозореца в който трябва да натисне Install Now  , флашката е разпозната . Ако не беше , при стартирането на машината щеше да мига бялата лентичка, или да изпише че няма медия от която да буутне .

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом му стартира инсталационната програма, стига до прозореца в който трябва да натисне Install Now  , флашката е разпозната . Ако не беше , при стартирането на машината щеше да мига бялата лентичка, или да изпише че няма медия от която да буутне .

Поздрави !

Та аз и не съм казвал,че флашката не е буутваща.А питах как и с какво е направена такава.

;) Пък и,щом сте сигурен,че е буутваща,тогава защо му препоръчавате конкретен инструмент?

Привет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та аз и не съм казвал,че флашката не е буутваща.А питах как и с какво е направена такава.

;) Пък и,щом сте сигурен,че е буутваща,тогава защо му препоръчавате конкретен инструмент?

Привет

Флашката е буутваща защото от нея се стартира инсталационната програма . Да сигурен съм , именно по тази причина . Ако не беше , съм написал в предния си цитата какво щеше да изпише .

Препоръчвам му инструмент защото флашка направена със Windows7 няма да тръгне през  USB 3 портове . Самата ОС няма вградени драйвери за USB 3 . В този случай проблема не е във флашката , проблема е че Windows 7 , няма вградена поддръжка за USB3 . Надявам се че си ме разбрал .

Поздрави .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших проблема много просто,инсталирах Windows 8 ,който има вградени драйвъри за USB 3.0 и инсталацията си протече без проблеми.

Засега съм доволен ,изглежда почти същия като Windows 7.

Благодаря на всички за отговорите и помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.