Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) Понеже след някоя друга седмица ще започна да поправям телефони , знаете ли как/от къде да разкодирам телефоните ? Всмисъл с някакъв софтуер ли става работата ? С машинка ли ? През интернет ? Трябва ми за по старите модели телефони :) Марки: Siemens , Samsung , Nokia , Sony Ericsson , HTC :) Общо взето , как може да стане работата ? Благодаря предварително за поредната помощ :)

Редактирано от capnemo
Викане (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това малко на бисер ми звучи. Ще почна да ремонтирам коли но не знам как им се отваря капака на двигателя.Пази Боже клиентите ти ...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отсега спри и помисли какво си написал. Ако ще се занимаваш с такова нещо трябва доста да почетеш. Освен това ще ти е необходимо и оборудване. Не си готов все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте :) Понеже след някоя друга седмица ще започна да поправям телефони , знаете ли как/от къде да разкодирам телефоните ? Всмисъл с някакъв софтуер ли става работата ? С машинка ли ? През интернет ? Трябва ми за по старите модели телефони :) Марки: Siemens , Samsung , Nokia , Sony Ericsson , HTC :) Общо взето , как може да стане работата ? Благодаря предварително за поредната помощ :) !ПС: ИЗВИНЕТЕ АКО СЪМ ПОСТАВИЛ НА ГРЕШНОТО МЯСТО ТЕМАТА !!! МОЛЯ ДА НЕ БЪДЕ ЗАКЛЮЧВАНА , А АКО СЪМ СГРЕШИЛ С МЕСТОПОЛОЖЕНИЕТО И , ДА МИ КАЖЕТЕ КЪДЕ ДА Я ПРЕМЕСТЯ :) БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО

Андрейчо!

Моите уважения, но да ти дам един добър съвет! Питаш за елементарни по принцип работи, а същевременно споменаваш че: "Понеже след някоя друга седмица ще започна да поправям телефони , знаете ли как/от къде да разкодирам..." Как смяташ да се оправяш тогава?Как ще ти прозвучи това - да вземеш телефона на човек за ремонт и да го доразвалиш? И каква база от техника разполагаш, та се захващаш с ремонт на телефони.В този бизнес познавам много хора, които са на голямо ТИ с тази модерна и нова техника и имат сериозни проблеми с апаратите, а ти нямаш такава елементарна подготовка. Щтракането по клавиатурата не те прави "спец" в областа, за да ти е това приоритет. но в крайна сметка ти си решаваш. това беше само мое мнение. Иначе, опитай, щом имаш нужните средства и материали.

"Не си готов все още." Ама той ВЪОБЩЕ не е готов и едва ли ще е. Съветвам го да намери някакво видео из Тубата на производствен процес на платките и да се запознае, за да разбере, че с трици, маймуни не се ловят! Днешните младежи , големи специалисти се раждат!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой не е готов ? Вие от интернет ли разбирате кой е готов , и кой не ? Ако можете да ми помогнете - давайте !!! Ако не - моля не спамете в темата !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Андрейчо!

Моите уважения, но да ти дам един добър съвет! Питаш за елементарни по принцип работи, а същевременно споменаваш че: "Понеже след някоя друга седмица ще започна да поправям телефони , знаете ли как/от къде да разкодирам..." Как смяташ да се оправяш тогава?Как ще ти прозвучи това - да вземеш телефона на човек за ремонт и да го доразвалиш? И каква база от техника разполагаш, та се захващаш с ремонт на телефони.В този бизнес познавам много хора, които са на голямо ТИ с тази модерна и нова техника и имат сериозни проблеми с апаратите, а ти нямаш такава елементарна подготовка. Щтракането по клавиатурата не те прави "спец" в областа, за да ти е това приоритет. но в крайна сметка ти си решаваш. това беше само мое мнение. Иначе, опитай, щом имаш нужните средства и материали.

Виж :) Просто питам , защото това незнам как се прави :) И се надявах тук ,някой да ми каже как , КОЙ СЕ Е РОДЕН НАУЧЕН ??? Не ми трябват такива , който да ми казват "кой може и кой не" !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж :) Просто питам , защото това незнам как се прави :) И се надявах тук ,някой да ми каже как , КОЙ СЕ Е РОДЕН НАУЧЕН ??? Не ми трябват такива , който да ми казват "кой може и кой не" !!!

Ако още веднъж викате в свой пост ще получите наказание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако още веднъж викате в свой пост ще получите наказание!

Аз немога да викам :) Мога да пиша :) А и пускам темата с цел помощ , не с цел да ме "поучават"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой не е готов ? Вие от интернет ли разбирате кой е готов , и кой не ? Ако можете да ми помогнете - давайте !!! Ако не - моля не спамете в темата !!!

Не от интернет конкретно. В случая от написаното във форума човек може да си направи сметка колко сте навътре в материята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз немога да викам :) Мога да пиша :) А и пускам темата с цел помощ , не с цел да ме "поучават"

ВИе за 1500 поста във форума не прочетохте ли правилата му? Не знаете ли че писането с главни букви означава според нетикета викане?

И да, за разкодиране ви трябва и устройство за да се генерира отключващата поредица

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не от интернет конкретно. В случая от написаното във форума човек може да си направи сметка колко сте навътре в материята.

Да прав си , не го написах както трябва !!! Бихте ли ми помогнали да разбеда как да разкодирвам телефони ?

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прав си , не го написах както трябва !!! Бихте ли ми помогнали да се науча да разкодирвам телефони ?

Последно когато се интересувах подобно устройство струваше със софтуера солидна сума. Готов ли сте да вложите 500 долара и отгоре за целта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВИе за 1500 поста във форума не прочетохте ли правилата му? Не знаете ли че писането с главни букви означава според нетикета викане?

И да, за разкодиране ви трябва и устройство за да се генерира отключващата поредица

Честно казано не съм прочел правилата , за което се извинявам ! И благодаря за информацията , би ли ми казал от къде мога да се сдобия с такова устройство ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Андрейчо! Ти не си готов. За тебе става въпрос, а не за филанкишията. Не се пъни, а слушай за да не плащаш апаратите на клиентите. Аз те мислех за умно момче! И  научи кое е спам и кое - съвет!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано не съм прочел правилата , за което се извинявам ! И благодаря за информацията , би ли ми казал от къде мога да се сдобия с такова устройство ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно когато се интересувах подобно устройство струваше със софтуера солидна сума. Готов ли сте да вложите 500 долара и отгоре за целта?

Не , но не смятам ,че всички (поне в моя град) , който отключват телефони имат такива средства

Андрейчо! Ти не си готов. За тебе става въпрос, а не за филанкишията. Не се пъни, а слушай за да не плащаш апаратите на клиентите. Зз те мислех за умно момче! И  научи кое е спам и кое - съвет!

Добре , а как да се подготвя "щом не съм готов" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

името наустройството май го има - компютар

ми не точно ! става дума за хардуер който не покрива всички марки ... а това че се управлява от пц е отделно.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , но не смятам ,че всички (поне в моя град) , който отключват телефони имат такива средства

Добре , а как да се подготвя "щом не съм готов" ?

Тогава те плащат на някой да генерира номерата за тях

името наустройството май го има - компютар

това не е достатъчно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време мобилните оператори даваха кодовете, след като изтече договора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време мобилните оператори даваха кодовете, след като изтече договора...

Много вода изтече от тогава. По него време и нета беше пълен с генератори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава те плащат на някой да генерира номерата за тях

това не е достатъчно :)

Тук има 1 такъв сайт , но не за всички модели имат MTEL.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно може да се емулира универсално устройство на компютъра. Стига да има съответният код. Но съм скептичен относно скоростта на действие на виртуалният декодер. Все пак реалните устройства са специализирани за съответната дейност. А и ROM паметта на повечето обикновени модели телефони(особено тези от преди години) не се достъпва за операцията с универсален порт. Хардуерните декодери са оборудвани с различните стандарти, в зависимост от поддържаните марки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един преди намери блокиран телефон и два дена рови в интернет, и каза че му казали как в някакъв унгарски форумне си е копувал нищо освен някакво кабелче

Аха "кабелче" казваш ! Аз лично съм разкодирвал и без кабелче навремето една нокия 3410 май, ама времената се промениха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вода изтече от тогава. По него време и нета беше пълен с генератори.

Веднъж ми се е налагало да се разкодира телефон на МТел и просто ми начукаха кода на клавитурата. Иначе съм виждал табели, че разкодирват телефони, ама  си мисля, че в повечето случаи става въпрос за крадени апарати....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не винаги

и аз съм изппадал в такъв случай и си платих и след това ме хвана чд че го направиха за 1 мин с един обикнавен компютъв

Мисълта ми беше, че след като телефона е твой/затова не е зле да се пазят касовите бележки/ разкодирането му е безплатно/поне така беше/ Предполагам, че и сега ще е така.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.