Премини към съдържанието
Otogai

Проблем с лаптопа ми,твърде много ми "спича"

Препоръчан отговор

Наскоро ми беше прегрял лаптопа,занесох го на сервиз,оправиха ми го,почистиха го,и вчера го прейнсталирах.Обаче започна да мисли много преди да отворя някоя страница в интернет,като започна да играя някой игри:CS,WoW,LoL,FPS-то ми пада и все едно гледам някакви кадри от игрите,толкова много ми забива.Преди да го прейнсталирам и почистя,нямах такива проблеми.Цял ден се чудя как може да стане по-зле от преди.Ако някой има идея,някакав съвет да ми даде,всякаква помощ е от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy, за да видим как стоят нещата с температурите. Ако лаптопа е прегряван, просто си заминава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не използвайте лаптопа за игри!

Ти не прочете ли, че и браузера му цикли? Може вентилаторчето да му е отишло на кино. Автора да си занесе машината на диагностика.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не прочете ли, че и браузера му цикли? Може вентилаторчето да му е отишло на кино. Автора да си занесе машината на диагностика.

Наскоро ми беше прегрял лаптопа,занесох го на сервиз......

Чета приятелю, явно ти подкрепяш идеята, че лаптопа е идеален за игри?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро ми беше прегрял лаптопа,занесох го на сервиз,оправиха ми го,почистиха го,и вчера го прейнсталирах.Обаче започна да мисли много преди да отворя някоя страница в интернет,като започна да играя някой игри:CS,WoW,LoL,FPS-то ми пада и все едно гледам някакви кадри от игрите,толкова много ми забива.Преди да го прейнсталирам и почистя,нямах такива проблеми.Цял ден се чудя как може да стане по-зле от преди.Ако някой има идея,някакав съвет да ми даде,всякаква помощ е от полза.

Съвета ми е да се откажете от игрите, или рискувате да скапете машината напълно. Настолните машини са за тази цел. Има и скъпи модели лаптопи, които също са пригодени за това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Това че е прегряван точно какво означава ???? Кой и как реши че е прегряван ??? Това да не е двигател на кола ,и да изхвърли водата и да се види . Автора на темата никога не е наблюдавал температурите , как знае че лаптопа е прегряван ? Не споменава че го е занесъл след рестарти , или след някакви други такива .  В сервиза така са му казали , самия той не знае какво са му правили де факто . Върнали са му го и са му казали че е почистен , а така ли е ? Преди 2 дни правих един HP Probook 3515 след "почистване " в сервиз . Същите симптоми като тук описаните . След отварянето му и хоп , вътре "одеалцето " върху радиатора си седи от едната страна  , вентилатора мръсен та знае ли се . Просто "духнат" и толкова . Инсталиран със Уин7 Ултимейт и наблъскан със целия възможен софтуер на HP .Това  "спичане " , както се изразява автора на темата ,може да е поради няколко причини - отново високи температури ,неграмотна инсталация със скапано копие на ОС и тъпкане със всевъзможни неща  (без да искам да обидя автора ) , или най-неприятния вариант - заминаващо си видео.

Автора на темата да си пуска Speccy , да види температурите на компонентите ,но след 20 мин работа. Да пусне една снимка на диспечера си на задачите със всички стартирани процеси , за да видим какво работи на тази машина . Едва след това може да се мисли и разсъждава , така без нищо и нашите опити са си нищо .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегите писали преди мен , но провери дали си качил всички драйвери , провери температурите с програма и ги сподели. И един съвет от мен - спри да играеш игри на лаптоп-а че скоро ще пишеш в един друг раздел на форум-а и ще трябва да ти препоръчваме сервиз според мен.  ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета приятелю, явно ти подкрепяш идеята, че лаптопа е идеален за игри?

Да си чувал случайно за бранда Alienware? Моя не е такъв,но и аз си разцъквам игри като Assassins creed1 &2, dirt 3, Crysis. И да, компютъра ми загрява, падат кадрите, процесора качва 97-98 градуса и спирам лаптопа. Чакам го да изстине и пак почвам. При автора, игрите, които е изброил, въобще не са тежки, а са стари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си чувал случайно за бранда Alienware? Моя не е такъв,но и аз си разцъквам игри като Assassins creed1 &2, dirt 3, Crysis. И да, компютъра ми загрява, падат кадрите, процесора качва 97-98 градуса и спирам лаптопа. Чакам го да изстине и пак почвам. При автора, игрите, които е изброил, въобще не са тежки, а са стари.

С уважение към теб , но не мислиш ли че това което си казал "...компютъра ми загрява, падат кадрите, процесора качва 97-98 градуса и спирам лаптопа. Чакам го да изстине и пак почвам " са точно нещата който не трябва да се случват ? Някак си не комуникира това което си написал със здравия разум . Ако ти , пак казвам с уважение към теб , използваш машината си по този начин , това означава ли че е правилния? Според теб това което ти правиш до какво би довело ? До съсипия на лаптопа и даване на пари в 99% от случаите. Точно този ти пост, е достоен да се вземе и да се сложи във всяко ръководство за използване на лаптопите , в раздела какво не трябва да се прави и са се допуска .

Аз съм направо озадачен от това което си написал.Четох поста ти поне 10 пъти , още повече че го даваш като някакъв пример, за едва ли не грамотна експлоатация на лаптоп ........

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай все пак марка и модел на лаптопа, а и провери в диспечера на устройствата дали нямаш липсващи драйвери!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай все пак марка и модел на лаптопа, а и провери в диспечера на устройствата дали нямаш липсващи драйвери!

HP g62 a05sq,ще ми обясниш ли как да видя дали нямам липсващи драйвъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - пусни програмата Speccy  и кажи какви са температурите на Процесора и Видеото

Второ - Покажи всичките тези 53 процеса който работят ба машината .

Трето - освен с тази идиотия Хром ,дето за всяка страница прави нов процес , с друг браузър пробва ли ?

Четвърто - В сервиза не могат да ти "пуснат " перката на вентилатора да се върти като луда . Бръмчи защото самия вентилатор се е поразбил , или ако там са надували със много силна струя въздух , е възможно да са го разбили и пичовете " техници " Това съм го виждал поне 50 пъти .

Имаш за спиране разни неща  като за начало имаш процеси свързани с Daemon tools , ако не го използваш постоянно ги спри .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Device Manager погледнете.Където има въпросителни и удивителни,там няма нужният драйвер.

Драйвери се теглят от сайта на производителя на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет . Предполагам че това дето ще напиша няма да помогне но !!! Аз имах подобен проблем .

Един приятел ме посъветва да спра ъпдейте дето ги дава автоматично.От тогава компа ми работи като часовник . Естествено подкрепям тезата че лаптопите на са за игри . Аз лично на лаптопа си играя само онлайн игри и то такива дето не го товарят.Само като чуя перката че започва да върти повече ...Бягам далече от определената игра .При това моментално :)  Също си чистя лаптопа поне веднъж седмично .Регистри и каквото се сетите .История и кошче .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на темата - написах ти едно писмо , ако си го прочел вземи някакво решение .Ясно е че не си навътре с нищо от нещата, това не е и задължително разбира се .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти каза Доктора - махни я тая програма Деймън туулс.Хрома много товари - да.Аз се отказах от него.

Дай снимка,може повече от една за да се обхванат всички процеси,примерно с Anvir Task manager free - http://www.anvir.com/download.htm

Разархивирайте и стартирайте този инструмент - След завършване на сканирането кликнете на View report details,след което на View full report.Ще се генерира лог файл,който го прикачете в следващият си коментар.Лога по принцип се намира в C:ProgramDataWRData

Това е засега. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Темата беше интересна до толкова , до колкото проблема е често срещан . Погледнах въпросната машина дистанционно . Инсталираните програми ,не бяха нещо съществено касаещо директно проблема.Температурите бяха в нормите . Имаше някой ненужни неща от софтуера на HP, няколко файла "съмнителни " по- скоро,  който бяха премахнати със Malwarebytes Anti-Malware . Проблем по отношение на ОС не се забеляза . Спрях хибернацията , изключих индексирането , дефрагментирах и системата заработи осезаемо по-бързо и добре . Главния проблем който се видя, беше с интернет връзката която е кабелна  . При проверка на състоянието се оказа че , получените пакети са 7-8 пъти по-малко от изпратените , вместо да е обратно . От тук идва и онова " спичане "  както казва автора на темата, когато  гледа клипове и  играе игрите си в мрежата. Посъветвах го да се обади на доставчика си на интернет, за да бъдат нормализирани нещата .Дано на някой  да му бъдат полезни написаните неща , с оглед на често срещани подобни проблеми.Лек ден на всички .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.