Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следният въпрос.Едниният ми лаптоп Acer Aspire 5737Z има HDMI изход и през него си гледам филмчета на ТВ с TotalMedia Player Theatre 5.Другия е Lenovo ThinkPad T410(по-добрият),но няма HDMI изход,а само DP(display port).Въпросът ми е ще мога ли след като си купя кабел DP to HDMI да си гледам пак на ТВ филми със същото качество на звук и картина или да си купя VGA to VGA кабел и да си пусна отделно звук през външни колони чрез усилвател?През DisplayPort out излиза ли и звук?Видеокарта ми е Графика: NVIDIA NVS 3100м с 256MB DDR3 май :)

Редактирано от gushev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да грешка :)А дали ще излазя звук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DisplayPort е призван да замени интерфейсите DVI и HDMI. HDMI обаче трудно може да бъде смъкнат от сцената - той здраво се е закрепил на пазара. Както HDMI, DisplayPort предава както видеосигнали, така и цифров звук. Впрочем, DisplayPort има и полезни преимущества, например възможност за пряко управление на дисплея. Освен това, за използването на DisplayPort производителите няма нужда да плащат отчисления, което положително се отразява на цената на устройствата. Кабелът DisplayPort е по-тънък от HDMI и DVI, и се изравнява по дебелина с USB. Подобни приятни дреболии улесняват използването на кабелите. Трябва да отбележим, че DisplayPort поддържа много висока резолюция, подобна на тази, с която работи HDMI тип B.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали DP to HDMI,понеже на ТВ имам само HDMI вход е същото?И ако си взема само един преходник и го сложа в лаптопа ще върши същата работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали DP to HDMI,понеже на ТВ имам само HDMI вход е същото?И ако си взема само един преходник и го сложа в лаптопа ще върши същата работа?

DP към HDMI няма да развали качеството спрямо HDMI. Просто няма да можеш да ползваш екстрите на DP които спомена AlkatrazBG. Но ти и така не можеш, защото телевизорът ти не подържа DP. Виж, през VGA непременно ще се развали качеството.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.