Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да си разделя хард диска на 2,демек "C" и "D" , но при преинсталацията не ми излиза това Публикувано изображение

,сиреч ми показва само local disk C който вече го има и е инсталиран старият windows.Опитах се да го изтрия,но не става.Някакви идеи?Дано да ме разбрахте за какво говоря  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимката не се показва C:, а незаделено пространство (както и пише) - в него с клавиша 'C' се правят нови дялове.Ако целта е разделяне на вече съществуващ дял, това може да стане с програми като GParted - има я на LiveCD, както и в по-стари версии на Hiren's BootCD (мисля, че 10.6) - и в двата случая от оптичен диск или флашка се зарежда лека Linux дистрибуция, под която върви инструментът за операции с дяловете.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,сиреч ми показва само local disk C който вече го има и е инсталиран старият windows.Опитах се да го изтрия,но не става.Някакви идеи?Дано да ме разбрахте за какво говоря  :D

Мисля че се досетих за какво говорите - опитвате се да преинсталирате от работеща ОС :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става , обаче като прочетеш как  се преинсталира а не да боднеш диска с windows от вече стартирала ОС .

Компютъра се рестартира и се зарежда от диск/флашка и така се прави преинсталация - там ще можеш да форматираш С и Д и целия хард диск :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За разделянето автора може да използва и класиката Partition Magic. Няма нужда както е видно от знанията му , да рови и да прави лайф дискове и тем подобни . Единственото нещо което трябва да направи, е да влезе в биос-а и да настрой първо бутващо устройство да ми е CD/DVD , да си пусне диска и да преинсталира така  както се прави това . Тогава няма да има нужда дори от програма за разделяне и каквото и да е .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става , обаче като прочетеш как  се преинсталира а не да боднеш диска с windows от вече стартирала ОС .

Компютъра се рестартира и се зарежда от диск/флашка и така се прави преинсталация - там ще можеш да форматираш С и Д и целия хард диск :D

Правил съм преинсталация от стартиран и логнал се в уиндоус,разархивирайки ISO-то и стартирайки сетъпа и стана. :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхх знам много добре как се преинсталирва windows. И все пак мерси на всички 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правил съм преинсталация от стартиран и логнал се в уиндоус,разархивирайки ISO-то и стартирайки сетъпа и стана. :clown:

И какво стана - манджа с грозде :) и моята първа преинсталация беше такава , с тази разлика че тогава нямаше нет , гугъл и от къде на прочетеш , освен от някое книжле :D

За разделянето автора може да използва и класиката Partition Magic.

Автора да каже какво точно иска - ще дели ли или ще дели при преинсталация :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво стана - манджа с грозде :) и моята първа преинсталация беше такава , с тази разлика че тогава нямаше нет , гугъл и от къде на прочетеш , освен от някое книжле :D

Направих ъпдейт просто,че се беше бъгнал.Изкара близо година. :D

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Paragon PartitionMan 11.  Старо и архаично, но за мен добро и вършещо добра работа. Помага при преинсталации, а също така работи добре с дискове / дялове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да каже какво точно иска - ще дели ли или ще дели при преинсталация :)

Искам да деля при преинсталация :) , но отново опитах и не става 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да деля при преинсталация :) , но отново опитах и не става 

Авторе , ами  вземи кажи с какво опитваш , това " не става " в какво се изразява бе човече . Опитваш с някаква програма ли ? Изписва ти някаква грешка ли ? Какво в края на краищата правиш ? Дават ти се някакви съвети , някакви програми , ти не казваш абсолютно нищо дали си опитал с тях . Е аз поне не виждам начин да ти се помогне , след като пишеш само " "Знам как се преинсталирва Уиндоус" , и " Опитах и не става " .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разделяне при инсталация се прави след изтриване на дял.Може да се дели само свободното пространство.То си го пише: "за изтриване >D;за създаване >С ; за инсталиране в/у избрания дял>Enter"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му има да се мисли ? Най -лесното и сигурно решение без никакви външни програми е при преинсталация - Изтриване на всички налични дялове и създаването на нови както ви душа сака .  Само си свалете предварително ако  имате някакви важни фаилове от харда .

Междувпрочем  от снимката която е дал автора на темата харда е или нов или е изтрил всички дялове ! А целия обем на харда е около  15 GB  така ,че не виждам какво има да му се цепи , направо ентер / формат и инсталация .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги , то всичко ясно , но за хора който знаят какво се прави , нямате ли усещането че автора на темата не знае как се случват нещата ? При преинсталация всичко с това разделяне приключва за около 5-6 мин . Автора на темата не знае как да стигне до там , това което е показал на снимката е момента в който трябва да натисне клавиша  Escape ,за да продължи към дяловете , и съответно към процедурите описани от колегата  kashchey.

Ако се появи и реши , нека пише , до тогава мисля че е безсмислено нашето писане .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тая снимка не е на автора , ами свалена от нета - какво да цепи на тоя хард ако е негов - то това дали е хард или флашка 16ГБ :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тая снимка не е на автора , ами свалена от нета - какво да цепи на тоя хард ако е негов - то това дали е хард или флашка 16ГБ :)

По едно време нямаше ли нетбуци с флаш около тоя размер? :P
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги , то всичко ясно , но за хора който знаят какво се прави , нямате ли усещането че автора на темата не знае как се случват нещата ? При преинсталация всичко с това разделяне приключва за около 5-6 мин . Автора на темата не знае как да стигне до там , това което е показал на снимката е момента в който трябва да натисне клавиша  Escape ,за да продължи към дяловете , и съответно към процедурите описани от колегата  kashchey.

Ако се появи и реши , нека пише , до тогава мисля че е безсмислено нашето писане .

Да снимката не е моя от нета е ,при мен самият вече направен дял C не иска да се изтрие 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво триеш бе колега ??????? Кога го триеш този дял бе човече ?????? Стига писа как не може да се трие това и онова . При инсталация на Уиндоус , поне аз не съм виждал да не може да се изтрие дял или дялове и да се създадат нови .

Сам един въпрос ,на който желая автора да отговори . Това на което се опитваш да правиш разделяне , да не е на машинка от сорта на Еее PC ??????? Ако машинката е от този сорт , забрави . Тези въшки нямат хард , а карта която няма как да разделиш .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По едно време нямаше ли нетбуци с флаш около тоя размер? :P

Да , аз имам асус 701 с 4 гб  а съм се мъчил и с един 901 със 16 гб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да снимката не е моя от нета е ,при мен самият вече направен дял C не иска да се изтрие 

Какво значи - не иска ?

Дава грешка , забива ,няма такава опция ? Пробва ли с друго копие на ОС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , аз имам асус 701 с 4 гб  а съм се мъчил и с един 901 със 16 гб :)

Ама почти съм убеден , че тука става въпрос за подобна машинка !!!!! Аз пък преди 4-5 години когато излязоха по-масово тия тутурутки , се мъчих с едно такова Асус-че със 8Гб  цял ден . То едно мъничко , беличко , хубавко , ама ми скъса нервите . :)

Какво значи - не иска ?

Нищо не му дава , нито грешка , нито нищо , просто чакам автора да отговори на въпроса ми от по-горния ми пост .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи - не иска ?

Готово! Ъпдейтнах BIOS-а и всичко стана по мед и масло изтрих дяла Ц и направих нови два сега само ми остана да форматирам и новия дял D и готово, както се вика разгеле :D Благодаря на всички за помощта 

Редактирано от Georgi Cvetanov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.