Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да си разделя хард диска на 2,демек "C" и "D" , но при преинсталацията не ми излиза това Публикувано изображение

,сиреч ми показва само local disk C който вече го има и е инсталиран старият windows.Опитах се да го изтрия,но не става.Някакви идеи?Дано да ме разбрахте за какво говоря  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимката не се показва C:, а незаделено пространство (както и пише) - в него с клавиша 'C' се правят нови дялове.Ако целта е разделяне на вече съществуващ дял, това може да стане с програми като GParted - има я на LiveCD, както и в по-стари версии на Hiren's BootCD (мисля, че 10.6) - и в двата случая от оптичен диск или флашка се зарежда лека Linux дистрибуция, под която върви инструментът за операции с дяловете.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,сиреч ми показва само local disk C който вече го има и е инсталиран старият windows.Опитах се да го изтрия,но не става.Някакви идеи?Дано да ме разбрахте за какво говоря  :D

Мисля че се досетих за какво говорите - опитвате се да преинсталирате от работеща ОС :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става , обаче като прочетеш как  се преинсталира а не да боднеш диска с windows от вече стартирала ОС .

Компютъра се рестартира и се зарежда от диск/флашка и така се прави преинсталация - там ще можеш да форматираш С и Д и целия хард диск :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За разделянето автора може да използва и класиката Partition Magic. Няма нужда както е видно от знанията му , да рови и да прави лайф дискове и тем подобни . Единственото нещо което трябва да направи, е да влезе в биос-а и да настрой първо бутващо устройство да ми е CD/DVD , да си пусне диска и да преинсталира така  както се прави това . Тогава няма да има нужда дори от програма за разделяне и каквото и да е .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става , обаче като прочетеш как  се преинсталира а не да боднеш диска с windows от вече стартирала ОС .

Компютъра се рестартира и се зарежда от диск/флашка и така се прави преинсталация - там ще можеш да форматираш С и Д и целия хард диск :D

Правил съм преинсталация от стартиран и логнал се в уиндоус,разархивирайки ISO-то и стартирайки сетъпа и стана. :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхх знам много добре как се преинсталирва windows. И все пак мерси на всички 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правил съм преинсталация от стартиран и логнал се в уиндоус,разархивирайки ISO-то и стартирайки сетъпа и стана. :clown:

И какво стана - манджа с грозде :) и моята първа преинсталация беше такава , с тази разлика че тогава нямаше нет , гугъл и от къде на прочетеш , освен от някое книжле :D

За разделянето автора може да използва и класиката Partition Magic.

Автора да каже какво точно иска - ще дели ли или ще дели при преинсталация :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво стана - манджа с грозде :) и моята първа преинсталация беше такава , с тази разлика че тогава нямаше нет , гугъл и от къде на прочетеш , освен от някое книжле :D

Направих ъпдейт просто,че се беше бъгнал.Изкара близо година. :D

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Paragon PartitionMan 11.  Старо и архаично, но за мен добро и вършещо добра работа. Помага при преинсталации, а също така работи добре с дискове / дялове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да каже какво точно иска - ще дели ли или ще дели при преинсталация :)

Искам да деля при преинсталация :) , но отново опитах и не става 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да деля при преинсталация :) , но отново опитах и не става 

Авторе , ами  вземи кажи с какво опитваш , това " не става " в какво се изразява бе човече . Опитваш с някаква програма ли ? Изписва ти някаква грешка ли ? Какво в края на краищата правиш ? Дават ти се някакви съвети , някакви програми , ти не казваш абсолютно нищо дали си опитал с тях . Е аз поне не виждам начин да ти се помогне , след като пишеш само " "Знам как се преинсталирва Уиндоус" , и " Опитах и не става " .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разделяне при инсталация се прави след изтриване на дял.Може да се дели само свободното пространство.То си го пише: "за изтриване >D;за създаване >С ; за инсталиране в/у избрания дял>Enter"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му има да се мисли ? Най -лесното и сигурно решение без никакви външни програми е при преинсталация - Изтриване на всички налични дялове и създаването на нови както ви душа сака .  Само си свалете предварително ако  имате някакви важни фаилове от харда .

Междувпрочем  от снимката която е дал автора на темата харда е или нов или е изтрил всички дялове ! А целия обем на харда е около  15 GB  така ,че не виждам какво има да му се цепи , направо ентер / формат и инсталация .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги , то всичко ясно , но за хора който знаят какво се прави , нямате ли усещането че автора на темата не знае как се случват нещата ? При преинсталация всичко с това разделяне приключва за около 5-6 мин . Автора на темата не знае как да стигне до там , това което е показал на снимката е момента в който трябва да натисне клавиша  Escape ,за да продължи към дяловете , и съответно към процедурите описани от колегата  kashchey.

Ако се появи и реши , нека пише , до тогава мисля че е безсмислено нашето писане .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тая снимка не е на автора , ами свалена от нета - какво да цепи на тоя хард ако е негов - то това дали е хард или флашка 16ГБ :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тая снимка не е на автора , ами свалена от нета - какво да цепи на тоя хард ако е негов - то това дали е хард или флашка 16ГБ :)

По едно време нямаше ли нетбуци с флаш около тоя размер? :P
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги , то всичко ясно , но за хора който знаят какво се прави , нямате ли усещането че автора на темата не знае как се случват нещата ? При преинсталация всичко с това разделяне приключва за около 5-6 мин . Автора на темата не знае как да стигне до там , това което е показал на снимката е момента в който трябва да натисне клавиша  Escape ,за да продължи към дяловете , и съответно към процедурите описани от колегата  kashchey.

Ако се появи и реши , нека пише , до тогава мисля че е безсмислено нашето писане .

Да снимката не е моя от нета е ,при мен самият вече направен дял C не иска да се изтрие 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво триеш бе колега ??????? Кога го триеш този дял бе човече ?????? Стига писа как не може да се трие това и онова . При инсталация на Уиндоус , поне аз не съм виждал да не може да се изтрие дял или дялове и да се създадат нови .

Сам един въпрос ,на който желая автора да отговори . Това на което се опитваш да правиш разделяне , да не е на машинка от сорта на Еее PC ??????? Ако машинката е от този сорт , забрави . Тези въшки нямат хард , а карта която няма как да разделиш .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По едно време нямаше ли нетбуци с флаш около тоя размер? :P

Да , аз имам асус 701 с 4 гб  а съм се мъчил и с един 901 със 16 гб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да снимката не е моя от нета е ,при мен самият вече направен дял C не иска да се изтрие 

Какво значи - не иска ?

Дава грешка , забива ,няма такава опция ? Пробва ли с друго копие на ОС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , аз имам асус 701 с 4 гб  а съм се мъчил и с един 901 със 16 гб :)

Ама почти съм убеден , че тука става въпрос за подобна машинка !!!!! Аз пък преди 4-5 години когато излязоха по-масово тия тутурутки , се мъчих с едно такова Асус-че със 8Гб  цял ден . То едно мъничко , беличко , хубавко , ама ми скъса нервите . :)

Какво значи - не иска ?

Нищо не му дава , нито грешка , нито нищо , просто чакам автора да отговори на въпроса ми от по-горния ми пост .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи - не иска ?

Готово! Ъпдейтнах BIOS-а и всичко стана по мед и масло изтрих дяла Ц и направих нови два сега само ми остана да форматирам и новия дял D и готово, както се вика разгеле :D Благодаря на всички за помощта 

Редактирано от Georgi Cvetanov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.