Премини към съдържанието
haidukpikaso

Фейсбук бойкотира производител заради убита бяла мечка

Препоръчан отговор

Фейсбук бойкотира производител заради убита бяла мечка

Публикувано изображение
Снимката на трофея, с която щастливият Венцислав Георгиев се похвали пред медиите през 2007 година.

Гневна кампания срещу шефа на българската компания „Белла” се надига във Фейсбук по подобие на тази отпреди няколко дни, когато потребители призоваха гражданите да не купуват продуктите от империята на Делян Пеевски. Сега  острието е насочено срещу шефа на „Белла” Венцислав Георгиев заради неговите ловни страсти, при това то се стоварва с нова сила.

През 2007 година Георгиев  си е платил за удоволствието да убие защитено животно от изчезващ вид. Срещу 60 000 долара той е застрелял бяла мечка в Канада, като при това сам се е похвалил със снимки, на което се вижда с трофейното животно. Деянието му остава ненаказано и досега. Затова интернет потребителите заявяват, че няма да купуват продуктите с неговите марки в знак на протест.

„Аз лично не смятам повече да купувам продукти, произведени от фирмата, собственост на господинчото с големите комплекси. Да не говорим, че са гадни. Както предполагам, ще направи и всеки нормален човек. Бойкот!”, се казва в призива в социалните мрежи.Белите мечки са заплашени от изчезване, поради човешката дейност. Много малко от тях са останали и е престъпление да се отнасяме така с този вид, добавят природозащитници.

Публикувано изображение

Във Фейсбук те вече са създали страница, на която възмутените граждани могат да се изказват. Според правозащитника Богомил Шопов такъв акт не само не трябва да се толерира и да се показва в пиар акции, но е и наказуем.Очевидно Венцислав Георгиев си пада по екзотичните преживявания, защото в пресата той се е похвалил и с други трофеи – ходил на лов за анаконди в Боливия срещу 25 хиляди долара.

Не е известно дали анакондите са защитен вид, но и без това е интересна е историята на Венцислав Георгиев. През 2008 г. Европейската служба за измами с еврофондове - ОЛАФ, извършва внезапна проверка на пловдивската фирма “Дил Тур”. Неин собственик е един от шефовете на “Белла България” Венцислав Георгиев, съобщава Дневник. Немски експерти, подпомагани от полицейски специалисти, са прегледали митническата документация на фирмата за внос на машини по програма САПАРД. От “ДилТур” съобщават, че проверката е свързана с български и немски фирми, търгуващи с машини по САПАРД, като се проверяват документи и фактури на доставчиците на техника, за които има съмнения за злоупотреби. Немските експерти са били придружени от фотограф, който е документирал състоянието на машините, а полицейски служители са охранявали проверяващите. В официално разпространено съобщение за медиите изпълнителният директор на холдинга Елза Маркова заявила, че е останала доволна от инспекцията и се надява резултатите от нея да бъдат публично оповестени. Такива обаче оттогава досега няма.

Впоследствие в. Капитал съобщава за странна сделка: Тайнствен инвеститор броди из пазара и тихомълком купува големи компании от хранителния сектор. Така изглежда новината , че регистрираното в Холандия "Импала инвест Б.В." е поискало разрешение от Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) да придобие изцяло българската "Пик-ко". Но истината, както често става, е малко по-различна.

Купувачът е същото онова дружество, което преди това без много шум и фанфари, типични за големи сделки, става собственик на един от най-големите производители на хранителни продукти - "Белла България". Същият холандски инвеститор купува и "Пик-ко" - един от най-големите доставчици на суровини за всякакви хранителни производства. "Белла" и "Пик-ко" са дългогодишни бизнес партньори, а собствениците им - Жорж Веселинов и Венцислав Георгиев, са в приятелски отношения с основния акционер в "Пик-ко" - гръцкият бизнесмен Димитриос Виндзилеос.

През август 2012, сред  фирмите, готови да помагат финансово за възраждането на ЦСКА с лице на комитета – небезизвестният депутат от ГЕРБ Емил Димитров, е „Белла”.
Потърсихме позицията на компанията. Пиарът Милва Караджова обясни, че случката с председателя на Съвета на директорите е станала още през 2007 година. Тогава друг екип се е занимавал с връзките с обществеността. Тя не намира за нужно да коментира, още повече, че според нейните впечатления хората не четат във Фейсбук.

В "Белла" вече смятат случая за приключен, но не и потребителите във Фейсбук, които не могат да го забравят. Те призовават за бойкот на марките, които са нейна собственост:

Публикувано изображение

svobodennarod.com

страницата във Фейсбук

https://www.facebook.com/pages/%D0%90%D0%97-%D0%9D%D0%95-%D0%9A%D0%A3%D0%9F%D0%A3%D0%92%D0%90%D0%9C-%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%94%D0%A3%D0%9A%D0%A2%D0%98-%D0%9D%D0%90-%D0%91%D0%95%D0%9B%D0%9B%D0%90/172398722797312

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема?

Не прочете ли - бялата мечка е защитен вид.

Тоя си е платил да я убие.

Да де ще кажеш имал пари начесал си крастата - ама не е там проблема нали ?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

къде е проблема?

Очевидно ти нямаш проблем с убийствата. Има и хора в този форум, обаче.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно ти нямаш проблем с убийствата. Има и хора в този форум, обаче.

Напротив имам,но имам още по-голям проблем с дребнави хора ,които превръщат едно нещо в друго.

какво общо има убийството на мечка с неговия бизнес и защо трябва да бъде съден за това?

Той си е платил таксата за отстрел!

За съжаление в БГ е така -зависта се превръща в омразаа после в  религия.

ПП

Ако го съдите от моралната страна на нещата ДА,но иначе НЕ.

Редактирано от snuri (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив имам,но имам още по-голям проблем с дребнави хора ,които превръщат едно нещо в друго.

какво общо има убийството на мечка с неговия бизнес и защо трябва да бъде съден за това?

ПП

от страната на хората, които обичат нашия дом Земята, го съдим

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП

Значи, ако има такса за убийство на човек и някой мастит чорбаджия те плати и отстреля, пак няма да има проблем?  Да ти имам начина на мислене. Далече ще напреднеш в капиталистическите отношения. То това, че дадени видове са описани като защитени няма значение, което пряко обезсмисля и обезценява и човешкото право на живот.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от страната на хората, които обичат нашия дом Земята, го съдим

да превръщате омразата в религия.Той като убива мечки няма да купуваме неговата стока!

Тука не става дума за мечката,а за известноста на човека,ако беше обикновен ловец никой нямаше да го коментира и нямаше да се появи страница във фейса да му запалим къщата!

Значи, ако има такса за убийство на човек и някой мастит чорбаджия те плати и отстреля, пак няма да има проблем?  Да ти имам начина на мислене. Далече ще напреднеш в капиталистическите отношения. То това, че дадени видове са описани като защитени няма значение, което пряко обезсмисля и обезценява и човешкото право на живот.

:D Отказвам да ти пиша.... ти не приемаш

ПП.

Слидерум-

сега ти прочетох поста на един комшия тука,човека не се учуди никак на коментара ти!Сам си направи изводите,и седни помисли малко за това което исках да ти кажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да превръщате омразата в религия.Той като убива мечки няма да купуваме неговата стока!

Тука не става дума за мечката,а за известноста на човека,ако беше обикновен ловец никой нямаше да го коментира и нямаше да се появи страница във фейса да му запалим къщата!

ПП.

Слидерум-

сега ти прочетох поста на един комшия тука,човека не се учуди никак на коментара ти!Сам си направи изводите,и седни помисли малко за това което исках да ти кажа.

Не приемам гледището ти от всякаква гледна точка, не само от морална.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП.

Слидерум-

Презумцията е ,че с тези пари ,които е изкарал от бизнеса си,е платил на бракониерите да му уредят да убие мечката.

За мен тоя комплексар е за съд.

Той си е платил таксата за отстрел

Такса за острел на защитено животно ... я се виж какви простотии пишеш бе :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той като убива мечки няма да купуваме неговата стока!

ами няма пък - то една Камчия къде само купувах от тия друго нищо

само като си помисля че може и бялата мечка да съм яла с тоя салам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не са само горните марки. Техни са и "Дъга", "Орехите", "Фермата", "Фреш Лоджик", "22 карата", "Унибел", ... имаше и още, но вече не си ги спомням. За някои умишлено не се обявява официално, че са техни - не знам по каква причина. По времето, когато аз за кратко се подвизавах там, бяха общо 38. Колко са сега, не мога да кажа. Характерни за "Белла" са масово налаганите големи глоби на персонала на холдинга за няма нищо, огромното текучество поради отвратителното отношение към служителите и прочие прелести. Не се учудвам на информацията от първия пост.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е капитализъм, чак до робовладелство. Е, как да не направи човек революция и да няма желание да им свети маслото на такива нищожества. Разбира се, не познавам кой е човека с въпросното желание, но вероятно има такъв. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП

За съжаление, аз виждам, че според теб не е проблематично всемирната любов да бъде изразявана чрез отстрел.

Аз намерих недоразумение само в заглавието - "Фейсбук бойкотира..." Всъщност, тук става дума за българските потребители на Фейсбука, не за корпорацията Фейсбук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Презумцията е ,че с тези пари ,които е изкарал от бизнеса си,е платил на бракониерите да му уредят да убие мечката.

За мен тоя комплексар е за съд.

Такса за острел на защитено животно ... я се виж какви простотии пишеш бе :)

Една любопитна новина броди из българските медии - шефът на "Белла България" застрелял канадска бяла мечка. Напълно законно, срещу 60 хиляди долара канадското правителство позволява лова на ограничено количество бели мечки всяка година.

Публикувано изображениеШефът на "Белла" е Венцислав Георгиев. Компанията действа в хранителния сектор- произвежда различни видове колбаси, теста и масла. Служителите й наброяват над 2000 души. Венцислав Георгиев очевидно е ентусиазиран ловец- освен бялата мечка е отстрелял и чудесен елен.

Другият главен герой - бялата мечка е просто една мечка. Споменава се, че е красива. Или по-скоро е била красива. Историята като че ли не й обръща достатъчно внимание. Белите мечки са един от животинските видове, които глобалното затопляне ще засегне най-много. В момента се обсъжда поставянето им в списъка със застрашени животни. Политиката на Канада, допускаща комерсиалния им лов е чест обект на критики от природозащитните организации. Общият брой на бели мечки по света е около 20 хиляди, като се очаква да намелят с близо 70% в следващите 30-40 години.

Венцислав Георгиев съобщи пред българските медии, че в момента бялата кожа се обработва и очаква скоро да му бъде изпратена от Канада. Следващата пролет планира да участва в лов на анаконди в Южна Америка, вероятно Боливия. Цената на този екстремен спорт е далеч по-скромна -само 25 хиляди долара.

Наш бизнесмен отстреля бяла мечка за 60 000 долара

Собственикът на БЕЛЛА-България Венцислав Георгиев отстреля бяла мечка за 60 000 долара. Той се включи в лова на 12-те разрешени за лов през този сезон бели мечки в северна Канада, а първата от тях стана трофей на българския предприемач. Бизнесменът чака транспортирането на бялата кожа, която в момента се обработва, за да му бъде изпратена.

Той успя да отстреля и красив елен с огромни рога, които вече красят дневната в пловдивския му палат. "През пролетта отивам на лов за анаконди в Боливия. По-екстремно преживяване досега не съм имал", обяснява бизнесменът. Екзотичното приключение с огромните змии ще му струва 25 хиляди долара.

БЕЛЛА е най-бързо развиващата се компания в хранителния сектор в България. Неотдавна тя осъществи наполовина старата българска мечта от чешмите на тече мед и масло, като пусна фонтан от течен маргарин в софийските хали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как така хем е защитена хем е разрешена а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как така хем е защитена хем е разрешена а ?

Капитализма продава човешки органи, какво ти е чудно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитализма продава човешки органи, какво ти е чудно?

Знам, с пари всичко може, всичко.

И само низшите духом могат да се "гордеят" с такива постъпки и отстрели.

:(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета, чета и май ще се окаже поредната "сензация" каквито са 99,99% от писанията из фейса/да ви имам източниците на инфо/ Накрая, може да се окаже, че не са компютри а компоти, и не са ги изнесли а са ги върнали.......

Ако инфото че канада е разрешила отстрела на мечката, що не викнете против тях, а против някой си там.....дали той ще я утепа или друг, при положение, че са разрешени 12 хайвана, все някой ще ги гръмне......Баси първосигналното мислене, а? Не че повечето. ще ме разберете, кво искам да ви кажа, ама поне направете опит....и не на последно, повечето от пишещите, се тъпчете с агънца, прасенца, козленца, зайчета, пиленца и кви ли не други животинки....Убивате комари, хлебарки, мишки, змии и кви ли не според вас вредители, а те също са чеда на Земята и са основно звено в екосистемата...

Ай да спирам, че  да оставя ред и на вас, да ме оплювате.....

И не се надявайте, да ви отговоря, не съм толко наивен, че да мисля, че последното мнение е победило в спора ;)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е спор. Виждам че и двамата не сте в състояние да надхвърлите буквализма. Пак ли да попитам?:  Ако утре някой ви заплати животеца на някое дашно правителство, а нашите в България са се доказали като такива и ви отстреля, ще се държите ли за буквата. Хлебарките, мушкатенце не са записани како изчезващ вид, и вече и във форумите се мяркат все по-често. Обикновено колкото да пуснат на бързо някаква реклама или обява, преди да бъдат скрити, заедно с профила му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема?

Проблема е ясно описан. Холдинга се окрупнява, а конкуренцията не спи. И на друг му се дощял лесен пазарен дял и праи сечено на господина. А марионетките скачат ли скачат.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е спор. Виждам че и двамата не сте в състояние да надхвърлите буквализма.  

Защо по-различното мнение веднага прави изразилите го престъпници и буквалисти?

Защо масата трябва да помете и да размие веднага това, което тя не изповядва и не приема за нормално?

Изказалите различни от вашите мнения не ги прави престъпници, а и те също като вас осъждат деянието, но не заклеймяват ловджията (който и да е той).

В същото време ти даваш адски некоректен пример с въпроса "Значи, ако има такса за убийство на човек и някой мастит чорбаджия те плати и отстреля, пак няма да има проблем?".

Защо не зададе същия въпрос, касаещ фазани, патици, яребици, глигани и т.н. - защитаваш само мечката, а другите видове не, тъй ли?

Ти си по-голям престъпник, защото толерираш избиването на огромно число видове животински, които утре може да влязат в защитената книга.

Не те ли е срам?

Защо правиш разлика между бяла мечка и всички останали животни?

пп. Не се излагайте - тия ФБ кампании не постигат нищо и повечето хора заклеймяват собственика на въпросните марки храни, но половин час след като излязат от ФБ отиват във Фантастико/Била/Кауфланд/Метро и прочие вериги и пълнят количките със същите продукти.

Заклеймете Канада, че е позволила да се избият 12 бели мечки, защото ако не беше въпросния български тарикат, щеше да е чешки биропиец или полски водкоунищожител или който и да е друг...

Но тогава щяхте да си траете ли?

Не виждам имената на останалите 11 души, застреляли мечки.

Тях защо не осъдите?

Проблема е ясно описан. Холдинга се окрупнява, а конкуренцията не спи. И на друг му се дощял лесен пазарен дял и праи сечено на господина. А марионетките скачат ли скачат.

Право в десетката!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото Сашо, това е демокрацията. Масата, бройката, печели изборите.  Или поне така би трябвало да е на теория. Когато теорията почне да не се покрива с нечия практика, почва да се търси какъв е проблема. В случая проблем несъмнено има. Именно това правим и когато се тръгне от изходна точка в полза на нарушителя, да бъде оневиняван, няма как да се съглася. Дори да не сме правилно поставили самият проблем, това е грешка от недоглеждане на нещата, а не защото няма проблем. Същото като със записа на разговора Б.Б. с Танов. "Независимата" ни правосъдна система, се зае да търси кой е правил записа за да го осъди, а не погна виновниците за самият разговор, постъпките,  заповедите за извършване на престъпления, признанието за връзка на Б.Б. с Мишо Бирата и обещанието на "генерала",  да осигури на оня, чадър за прикриване и за не преследване при извършване на престъпни дейности, за които става въпрос в него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм писал тук от доста време... Но както и да е.

Иронията във цялата дискусия е в това, че това което ви интересува повече е статуса на "защитен" вид животни на белите мечки от колкото факта, че една е убита. В смисъл, не е ли лицемерско да защитавате въпросния вид само защото е "защитен"? Особено това го казват хора които (предполагам) всеки ден ядат месо. Не ми казвайте, че е нужно, защото сме всеядни и можем да живеем дори без месото.

Това е като "Хитлер уби 5 000 000 еврей и 1 Поп.". 

Ще ме извинявате ако искате, но това вашето е лицемерие, игнорантност и глупост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.