Премини към съдържанието
Marko4123

Въпрос за меню с широчина 100% ?

Препоръчан отговор

Здравейте ,Искам да направя най-отгоре на страницата ми меню , което да е с широчина 100% и да се оразмерява според различните резолюции. Може ли да ми кажете най-правилния начин ? И друго важно е , че не искам менюто да е с фон цвят , а с фон картинка. Ето пример какво съм направил аз.

<div id="wrap">    <div id="navBar">	    <ul>		    <li>Начало</li>		    <li>За мен</li>		    <li>Галерии</li>		    <li>Слайдове</li>		    <li>Форум</li>		    <li>Ревюта</li>		   		 </ul>    </div><!-- end navBar --></div><!-- end wrap -->

p,h1,h2,h3,h4,ul,a,img {    margin: 0;    padding: 0;}img {    border: none;}/* ---------- Стилове на всички списъци ---------- */ul {    list-style-type:none;    overflow:hidden;}html,body {    font-family: Verdana, Geneva, sans-serif;    font-size: 14px;    color:#fff;    line-height: 1.5em;    text-align: left;    margin: 0 auto;    padding: 0;}#wrap{    min-width:1000px;    min-height:100%;    margin: 0 auto;}#navBar {background: url(../img/wallpaper.jpg) no-repeat center bottom; background-size:100%;  height:100px;  }#navBar ul {width: 500px; height:100%; margin:0 auto;}#navBar li {float:left; padding-left:15px;}

Искам да ми кажете най-правилния начин. И защо като го правя с фон цвят, като задам width:100% всичко е както трябва , като сменя фонът да е картинка и задам width:100% , менюто се оразмерява спрямо wrap , а не спрямо резолюцията ?Благодаря предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.