Премини към съдържанието
2LI

AMD срещу Intel 2014г (производителност, гейминг, бенчмарки)

Препоръчан отговор

E,къде е Росен да каже истината!

Благодарим на SLI!

A kakво стана с космическата цена на 9590 и защо?

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На клипа с тестовете за производителност от 21:00 минута може да видите температурите и консумацията(при CineBENCH R11.5) на 2-та процесора.

Без да съм гледал тествовете съм наясно, че AMD поради по-голямото TDP ще консумира повече, а оттам и топлоотделянето ще е по-голямо. :)

Иначе е интересно, ще изгледам по-късно тестовете. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E,къде е Росен да каже истината!

Благодарим на SLI!

A kakво стана с космическата цена на 9590 и защо?

Процесорът беше 1500 лв ,сега е на цена от 598 лв

Без да съм гледал тествовете съм наясно, че AMD поради по-голямото TDP ще консумира повече, а оттам и топлоотделянето ще е по-голямо. :)

Иначе е интересно, ще изгледам по-късно тестовете. ;)

написах от 21-вата минута ,защото тестовете преди това се повтарят.Да, консумира повече ,но за тези 5 GHz в Boost ,държи доста добри температури :) Само да допълня ,ако не се лъжа охлаждането е Corsair Hydro Series 100i.

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да консумира повече ,но за тези 5 GHz в Boost ,държи доста добри температури :) Само да допълня ,ако не се лъжа охлаждането е Corsair Hydro Series 100i.

Нормално е да консумира повече и температурите да са по-високи, но наистина ако трябва да сме честни са доста прилични. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Процесорът беше 1500 лв ,сега е на цена от 598 лв"-видяха,че няма балами,които да им се вържат,май. :D 

Имаше кратък период,когато AMD бяха дръпнали пред Интел,но той е спомен на феновете,като България на три морета.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на последния клип за консумацията не е вярно, има някакво нагласяване тук. Интелската платформа не може да консумира толкова малко под товар.

@ SLI>Ti , намери какви са конфигурациите, с които са правени тестовете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на последния клип за консумацията не е вярно, има някакво нагласяване тук. Интелската платформа не може да консумира толкова малко под товар.

@ SLI>Ti , намери какви са конфигурациите, с които са правени тестовете.

Intel System:

CPU: Intel Core i7-4770K

CPU Cooler: Corsair Hydro Series H100i

MB: GIGABYTE GA-Z87X-UD3H

GPU: GIGABYTE GeForce GTX 780 WINDFORCE 3X OC 3GB GDDR5

RAM: Kingston HyperX Predator 16GB DDR3-1866

SSD: Intel SSD 520 Series 120GB

HDD: Western Digital Caviar Black 1TB (WD1002FAEX)

HDD: Seagate Barracuda 7200.14 2TB (ST2000DM001)

AMD System:

CPU: AMD FX-9590

CPU Cooler: Corsair Hydro Series H100i

MB: ASUS Sabertooth 990FX R2.0

GPU: GIGABYTE GeForce GTX 780 WINDFORCE 3X OC 3GB GDDR5

RAM: Kingston HyperX Predator 16GB DDR3-1866

SSD: Intel SSD 520 Series 120GB

HDD: Western Digital Caviar Black 1TB (WD1002FAEX)

HDD: Seagate Barracuda 7200.14 2TB (ST2000DM001)

Под клиповете в тубата ги има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такава Интел конфигурация посочената консумация е в idle ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такава Интел конфигурация посочената консумация е в idle ;)

Прочети пак :

На клипа с тестовете за производителност от 21:00 минута може да видите температурите и консумацията(при CineBENCH R11.5) на 2-та процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това за Cinebench съм го пропуснал, там видеото не играе

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че колко да му е консумацията на 4770К?За мен си е реално,не е АМД трактор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

написах от 21-вата минута ,защото тестовете преди това се повтарят.Да, консумира повече ,но за тези 5 GHz в Boost ,държи доста добри температури :) Само да допълня ,ако не се лъжа охлаждането е Corsair Hydro Series 100i.

Intel-а за мен си е едни гърди напред. Очаквах доста по-висока температура при 9590, но явно H100i е сериозна работа(другата седмица го очаквам да "кацне" на моя 3570К :)  и тогава ще дам мнение от първа ръка).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel-а за мен си е едни гърди напред. Очаквах доста по-висока температура при 9590, но явно H100i е сериозна работа(другата седмица го очаквам да "кацне" на моя 3570К :)  и тогава ще дам мнение от първа ръка).

Като го сложиш, може да снимаш и да шибнеш няколко снимки в подходящата тема и да кажеш как се представя! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва са едни тъпи, дебилни, малоумни тестове правени под една още по-тъпа операционна система, която няма хубаво разпределение на данните от многонишковете процеси по ядрата -  туй нещо, наречено "Уиндоус" .

Поне като ще пускате тъпи гъзомерни софтуери, пускайте ги под Линукс - там вече ще съм съгласен. Ама  бенчмаркове, писани за уиндоус да ми ги пускате на 8 ядрени процесори, бе я бегайте оттука... скрийте си невежеството.

9590-таката ще издуха тоя 4770 дори, когато е downclock-нат.

Второ, тестовете са проведени на съвсем различни дъна със съвсем различен VRM със съвсем различни мосфети, фази и PWM чип, и различен % ефективност.

Трето, физически невъзможно е интелската машина под товар да дърпа 150 вата. Така, че интела 100% е в айдъл.

АМД не са толкова нагли, надути, самохвалещи се копелета и като пишат TDP 220W - това означава, че е абсолютно максималната възможна консумация, която на стокови честоти, и на 150 % да го натовариш, пак няма да я достигнеш. При интел дори в една игрица ще си прескочи TDP-то с няколко вата, а като го натовариш на 100%  с някакъв софтуер още повече ще консумира. То само като му гледам топлоотдаването на тия прехвалени Хасуели, веднага ми става ясно колко малко консумират.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахаха :D как се наслаждавам на фенчетата на АМД ... просто не е истина :D :D да се смееш ли , да плачеш ли ? :D ...

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва са едни тъпи, дебилни, малоумни тестове правени под една още по-тъпа операционна система, която няма хубаво разпределение на данните от многонишковете процеси по ядрата -  туй нещо, наречено "Уиндоус" .

Поне като ще пускате тъпи гъзомерни софтуери, пускайте ги под Линукс - там вече ще съм съгласен. Ама  бенчмаркове, писани за уиндоус да ми ги пускате на 8 ядрени процесори, бе я бегайте оттука... скрийте си невежеството.

Второ, тестовете са проведени на съвсем различни дъна със съвсем различен VRM със съвсем различни мосфети, фази и PWM чип, и различен % ефективност.

Трето, физически невъзможно е интелската машина под товар да дърпа 150 вата. Така, че интела 100% е в айдъл.

АМД не са толкова нагли, надути, самохвалещи се копелета и като пишат TDP 220W - това означава, че е абсолютно максималната възможна консумация, която на стокови честоти, и на 150 % да го натовариш, пак няма да я достигнеш. При интел дори в една игрица ще си прескочи TDP-то с няколко вата, а като го натовариш на 100%  с някакъв софтуер още повече ще консумира. То само като му гледам топлоотдаването на тия прехвалени Хасуели, веднага ми става ясно колко малко консумират.

То па да имаше много бенчове за линукс(или аз съм много бос все още), но успях да пусна един PassMark с нaхъсания си FX  8320 и ме е малко срам да го сравня със заключения XEON на Кико.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

От доста време се опитвам да им обясня това че няма как процесор който грее като калорифер да гори колкото вентилатор.

И аз винаги съм казвал че искам сравненията да се правят под линукс среда където тестовете са еднакви за двете платформи а не с предварително предимство за интел.

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла да се правят тестове за това, кой процесор колко може да даде в идеалния случай, след като в практиката няма такива ситуации? Темата е малко стара и възкресена от Росен, затова ще си позволя малко сравнение с положението при видеокартите. Пак ще захапя темата за Maxwell,  защото точно там си личи, че не пропускателната способност на паметта е важна, не гигатекселите и не като цяло бройката на транзисторите, за да се постигне голяма ефективност. Толкова голяма, че в сравнение с GTX650Ti  имаме два пъти намалена консумация за единица производителност. И защо това е така? Ами защото NVIDIA  не броят вече колко транзистора трябват за кадър, а смятат как с две ръце да жонглираме с 3 топки, вместо да подхвърляме една от ръка на ръка. Ето, имам две ръце, но аз мога без проблеми да жонглирам с 3 топки, ябълки, орехи или каквото щеш Росене, за разлика от теб. Подобно е положението и при Интел. Ефективност се нарича. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Какъв е смисъла да се правят тестове за това, кой процесор колко може да даде в идеалния случай, след като в практиката няма такива ситуации? Темата е малко стара и възкресена от Росен, затова ще си позволя малко сравнение с положението при видеокартите. Пак ще захапя темата за Maxwell,  защото точно там си личи, че не пропускателната способност на паметта е важна, не гигатекселите и не като цяло бройката на транзисторите, за да се постигне голяма ефективност. Толкова голяма, че в сравнение с GTX650Ti  имаме два пъти намалена консумация за единица производителност. И защо това е така? Ами защото NVIDIA  не броят вече колко транзистора трябват за кадър, а смятат как с две ръце да жонглираме с 3 топки, вместо да подхвърляме една от ръка на ръка. Ето, имам две ръце, но аз мога без проблеми да жонглирам с 3 топки, ябълки, орехи или каквото щеш Росене, за разлика от теб. Подобно е положението и при Интел. Ефективност се нарича. 

Видях из гугъл че този джонката ме е споменал и реших да вляза да видя въпреки остарялото заглавие.

Но виж колко хора се опитват да ви обяснят че интел ви лъжат с някакви страхотно ниски потребления които няма как да бъдат когато тези процесори не можеш да и смогнеш на охлаждане. Отделяната температура се използва за изчисляване и на изразходената мощност.

И ако един процесор отделя 200 вата температурна мощност и нагоре, няма как консумацията му да е 84 вата (случая с гъзуел).

И аз подкрепям мнението че АМД дават по-обективни данни за потреблението а интел обичат да послъгват доста. Замисли се реално на времето за да смъкнат консумацията на процесорите намалиха честотата и увеличиха производителността за такт. за да паднат от 125 ватовите консумации за едноядрен и двуядрен процесор до 95/65/45.

Сега няма как да твърдиш че колкото повече надуваме честотата и топлинната мощност и видиш ли само интел вместо да горят тока го връщат в енергото. Слезте на земята. Тази тема се знае че никога няма да излезе победител винаги ще се водят спорове.

Нямам нищо против Интел и АМД но и двете компании се изложиха с последните си поколения процесори. Да имаме повече скорост но и доста жега което означава автоматично неефективност.

Ще ти го кажа така. В Хола имам един паметник баща ми още работи с него с Атлон 4000+ (2x2.6 клокнат 65 ватов) който с фабричния си охладител и този клок при максимален товар и в летни жеги не му се чува гласа на вентилатора (в покой) и няма никакви допълнителни нагласи в кутията за циркулация никви вентилатори нищо. Е на това казвам аз енергоефективност и ниска температура. (максимално засечени температури при летни жеги с максимален товар 52 градуса).

Я да видим сега новите процесори така да кажем еволюцията... С фабричен охладител ни Интел ни АМД падат под 50 градуса в покой. Знам че сега доста хора ще ме нападнат но това е истината.

ПС: Какъв е смисъла да се правят тестове за това, кой процесор колко може да даде в идеалния случай, след като в практиката няма такива ситуации

Ти го каза, но го казваш за да лицемерничиш защото в всяка тема убеждаваш хората как i5 4440 бил върховния избор, и влизаме в излишни спорове, питащите се отегчават от нас.

Толкова ли е трудно да имаме взаимно уважение и търпимост, и да уважим на всеки предложението а не примерно както аз и Филсън и Пачов пуснем някое предложение с АМД и такива като оня къв беше Бай ти Кольо от Шумен Джонката и другото му аз SLI viktator и другото му аз NobodyEpic само кензат по нас.

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос към всички. Кой от вас може да даде обективно мнение ? И не става въпрос само за един единствен процесор, тестван я под Linux, я под Windows. Ами видеокартите, за тях кой ще ми отговори ? Влизат ми тук двама, които са видели как се представя даден процесор и започват да спорят, без никаква практика над конкуренцията !? А личното ми мнение е, че тази тема не трябва въобще да съществува, ама това си е мое мнение.  :tongue2:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема е винаги като бомба със закъснител, понякога дори не закъснява :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, че ми е забавно да чета, ама искам и аз да се включа. Ще бъда кратък и ясен.Който каже "Интел не стават" или "АМД са лоши процесори" е кон с капаци.Ако ще си говорим за тестове, мразеният 7850К с включен HSA режим в някои приложения помита Core i5, че дори някои i7. Ама това във форума никой. При интел нещата са толкова разтръбени, че всички ги знаят.Никой не казва, обаче, никой не казва, че овърклока на хасуел е почти мираж, щото без водно охлаждане няма спасение.Всеки процесор има приложения, при които е добра покупка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD си купуват:

1. Потребители които нямат финансова възможност за Intel

2. Някой ги е излъгал.

3. Просто е луд фен на марката.

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.