Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер, не мога да реша на кой телевизор да се спра. Разполагам с 1200 лева бюджет. За сега съм се спрял на http://www.technopolis.bg/b2c/details/12397/P11090104/Televizor-LG-42LA667S-3D-LED , но бих желал няколко мнения за други модели, които излизат на далавера за същите или по-малко пари.

Редактирано от LGtvs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То,като видим  името ти(LGtvs),как да ти предложим друга марка.Явно си харесваш LG.Този ,на който си се спрял никак не е лош.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само цветът ли е различен в сравнение с този http://www.technopolis.bg/b2c/details/12397/P11090104/Televizor-LG-42LA667S-3D-LED , а иначе не е задълижетлно да е LG просто на тези се спрях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, а на 690 му се върти стойката - информация от тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... а иначе не е задълижетлно да е LG просто на тези се спрях...

Тогава може да обърнеш внимание и на този http://www.technopolis.bg/b2c/details/14483/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42ET60E-3D-LED  и този http://www.technopolis.bg/b2c/details/15316/P11090104/Televizor-PHILIPS-42PFL6067-3D-LED Като втория вярно е с 50 лв по-скъп (което предполагам да не е чак такъв проблем),но е със 100 HZ панел за разлика от моделите раглеждани до тук!

А иначе ,,далаверата,,може да е сега по празниците,когато се очаква да има още по примамливи промоции!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огромна ли е разликата между 600hz PMR и MCI 400Hz , защото предпочитам 5 години гаранция, а по-скъпият е с 2 само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай си панела и не се връзвай на маркентигови изцепки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но какво ще рече 600 Hz PMR ; MCI 400Hz и 600 Hz BLS, къде се гледа този панел? Съществена ли е разликата в картината ? Също така телевизорът, който посочих ( http://www.technopolis.bg/b2c/details/12397/P11090104/Televizor-LG-42LA667S-3D-LED ) е на промоция, тоест предполагам актуалната цена е 1300 лева, следователно не е ли по-добър от филипса от по-горния пост, който е 1250 лева, защото попринцип по-скъпото е по хубаво. Ще си купя и блурей, така че ако може някой да обясни по-подробно разликите между посочените херцове, че да имам възможно най-добрата картина, мерси предварително.

Редактирано от LGtvs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но какво ще рече 600 Hz PMR ; MCI 400Hz и 600 Hz BLS, къде се гледа този панел? Съществена ли е разликата в картината ? Също така телевизорът, който посочих ( http://www.technopolis.bg/b2c/details/12397/P11090104/Televizor-LG-42LA667S-3D-LED ) е на промоция, тоест предполагам актуалната цена е 1300 лева, следователно не е ли по-добър от филипса от по-горния пост, който е 1250 лева, защото попринцип по-скъпото е по хубаво. Ще си купя и блурей, така че ако може някой да обясни по-подробно разликите между посочените херцове, че да имам възможно най-добрата картина, мерси предварително.

Тук http://www.rtings.com/info/what-is-the-refresh-rate можеш да четеш, иза херците и за другите неща. Има таблици където е посочено за всички от горепосочените на какво реално отговарят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, значи MCI 400Hz и 600 Hz BLS са равни на 100 херца, изрових се из целия нет, така и не намерих едно добро сравнение на 100 и 200 херцов телевизор...пари нямам за по-скъп, така че ще се мисли още по въпроса, още мнение са добре дошли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, значи MCI 400Hz и 600 Hz BLS са равни на 100 херца, изрових се из целия нет, така и не намерих едно добро сравнение на 100 и 200 херцов телевизор...пари нямам за по-скъп, така че ще се мисли още по въпроса, още мнение са добре дошли

Не-не са равни на 100HZ!            100 HZ е само Philips-a от поста ми.Другите са с 50 HZ панел!!!Без да се обиждаш,но явно не си разбрал за какво точно става дума.

Може би накратко-без таблици и прочее.Тези 400 ,600 и прочее херци не са точно херци (не на самия панел,матрица) Това са просто казано разни ,,подобрители,, за картината,(автоматично компенсират честотата на кадри на картината и премахват трептенията)и т.н.т.Или накратко-прави картината по плавна!!!

Аз бих заложил на ТВ със 100 HZ панел,но ти си знаеш!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
LG is now advertising the refresh rate in term of "Motion Clarity Index" and the TV show values of 200 Hz and 400 Hz for both 2D and 3D TVs. Is this an inflated, marketing trick? What is the real refresh rate present in LG TVs?
Here is a table for you: Real Refresh Rate LG Motion Clarity Index (MCI)
50 Hz     50
               100
                200
100 Hz   400
200 Hz   800
Колегата Скалата е прав за 50 hz,. гледал си основно горната таблица, без да обърнеш внимание по-надолу.
Редактирано от spielberg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за глупавия въпрос, но какво ще рече този панел, каква роля играе, каква е разликата между 50 и 100 херцов, къде да проверя с какъв панел е. Давам сума пари и не искам да се прецакам, искам с всичко да съм наясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извинявам се за глупавия въпрос, но какво ще рече този панел, каква роля играе, каква е разликата между 50 и 100 херцов, къде да проверя с какъв панел е. Давам сума пари и не искам да се прецакам, искам с всичко да съм наясно.

"...какво ще рече този панел, каква роля играе, каква е разликата между 50 и 100 херцов, къде да проверя с какъв панел е. Давам сума пари и не искам да се прецакам, искам с всичко да съм наясно."

Колкото повече питате, толкова и повече ще се прецакате.  Какъв панел искате да има телевизор за 1200 лева? Като на тези телевизори дето са за по 6-7000? И като ги коментирате тези ХЕРЦИ, поне наясно ли сте кое за какво е написано? Имаш за момента три предложения. Най доброто от трите си остава Филипса. А кое ще си купиш, ти решаваш, защото парите са си твои. Направи си една флашка с филми в различни формати, музика, снимки и отиди на място да ги пробваш. Тогава сам ще прецениш кое ще ти е най- приятно да купиш. И трите модела няма да те разочароват. а това за гаранцията от 5 години, е вятър и мъгла. За да я имаш реално, има условия, които не си или забелязал, или не си ги прочел.И накрая! Каквато и гаранция да имаш, това е електроника, която спокойно може да се развали и на първият ден, и след 15 години.От мен успех и весела Нова година на семейството.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

погледни http://www.technomarket.bg/products/09128633/sony-kdl-32w650abaep просто този телевизор на цифрова и HD за всеки за тази цена, а недостатъка му е 3дто което няма , ако си решил за ЛГ и Филипс за тези пари тошибата 32 за 500 лв дава като 660s за 900лв.
Помоли ги в магазина 1 проба да ти направят на цифрата да погледнеш само, дал съм пример с 32ки. 

погледни за този X-REALITY pro процесор който опреснява картината, това го има само sony 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

погледни http://www.technomarket.bg/products/09128633/sony-kdl-32w650abaep просто този телевизор на цифрова и HD за всеки за тази цена, а недостатъка му е 3дто което няма , ако си решил за ЛГ и Филипс за тези пари тошибата 32 за 500 лв дава като 660s за 900лв.

Помоли ги в магазина 1 проба да ти направят на цифрата да погледнеш само, дал съм пример с 32ки. 

погледни за този X-REALITY pro процесор който опреснява картината, това го има само sony 

От всички постове е видно, че става въпрос за 42 инчов телевизор, а не за 32! А постър Ви така стилно е написан, че и аз не разбрах какво дава и какво не.  :...ако си решил за ЛГ и Филипс за тези пари тошибата 32 за 500 лв дава като 660s за 900лв." Запознат ли сте добре с тази техника?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отделеното време, най-вероятно ще се спра на LG-то, Весели Празници !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря на всички за отделеното време, най-вероятно ще се спра на LG-то, Весели Празници !!!

Двата модела  - LG и Philips имат и още едно предимство. При налична сат антена оборудвана с конвертор, можете директно с телевизора да приемате спътник с телевизионните си канали. Разбира се, всичко което не е платено, се вижда. Пример! Имате приемник на Виваком. Ако от сателитната му антена, при наличие на двоен конвертор свържете и телевизора, то последният ще приема всичко от спътника излъчващ програмите на Виваком /около 68 броя повече/

4 HDMI входа на Philips - срещу 3 за LG. И тъй нататък.

Весели празници и на Вас и успех в избора.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички постове е видно, че става въпрос за 42 инчов телевизор, а не за 32! А постър Ви така стилно е написан, че и аз не разбрах какво дава и какво не.  :...ако си решил за ЛГ и Филипс за тези пари тошибата 32 за 500 лв дава като 660s за 900лв." Запознат ли сте добре с тази техника?

Запознат съм с 6 серия на тези телевизори идеално и искам да кажа, че една проста тошиба прави картина като на ЛГ 660s и ако не държи човека на 3д да погледне sony 650 модела, 1100 лв му е цената.Извинявам се за коментара който е така неразбираем за вас, приятно изкарване на празниците и от мен :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от Mario Georgiev
      Здравейте, имам проблем с телевизора. Качил съм 4k blue-ray филм на флашка, който има субтитри на няколко езика, като го пусна на компютъра мога да сменям езиците, но като го пусна на телевизора, въпреки че съм нагласил primary language да ми е на български, както и secondary ( за всеки случай), субтитрите винаги се пускат на английски. Търсих файла на българските субтитри, да го оставя само него например, но нищо не намирах, може би няма такъв, а са направо вградени във видео файла на филма, При натискане на копчето на дистанционното за субтитри пише,че те са недостъпни. Телевизорът е Sony KD-43xe7077. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.