Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Направо на въпроса - кой от следните модели лаптоп да закупя:

HP ProBook 450

HP ProBook 4540s

DELL INSPIRON 3521

Сумата, с която разполагам е ~860 лв.

Лаптопа ще се ползва за:

- преводи

- от време на време гледане на някой филм

- от време на време слушане на музика

- от време на време играене на флаш игри от детето(ще е колкото се може по-рядко)

Предимно ще са преводи и работа с текстообработващи програми. Знам, че за тази цел и лаптоп от 600 лв ще ми свърши работа, но предпочитам да взема нещо, що годе по-солидно.

Ако имате други предложения за нещо по-добро или по-качествено като изработка - споделяйте.

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 15,6'' екран можеш ли да наредиш два Word-а, един Adobe Acrobat и един Word или нещо от сорта един до друг? Не, поне не без да се налага да намаляш мащаба.

Трябват ти поне 17,3 инча, и дори те понякога идват малко + матов екран (говоря ти от опит). Самият аз притежавам 17,3-инчов лаптоп, но с гланцов дисплей, и мога да ти кажа, че на моменти при пряка светлина към него това пречи. Trados/Wordfast (двете най-разпространени преводачески програми), които са Java-базирани, заедно с един речник, един браузър и една лека програма за скрийншоти (т.е. обичайно използваните), заедно със самата операционна система и разните стартиращи се заедно с нея услуги и Background програми = 33% от 8 GB RAM. Сложи един Acrobat или Photoshop, и вече отиваш на 38-40%. Т.е., според мен: трябва ти поне 17,6-инчов матов дисплей, + минимум 6 GB RAM за спокойна работа. За игрите не знам - да каже който играе, аз ползвам два пъти в годината пасиансите...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Не знам, решението си е твое, но тъй като имам доста добра представа за какво говориш, не бих ти препоръчал никой от трите модела.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 15,6'' екран можеш ли да наредиш два Word-а, един Adobe Acrobat и един Word или нещо от сорта един до друг? Не, поне не без да се налага да намаляш мащаба. Трябват ти поне 17,3 инча, и дори те понякога идват малко + матов екран (говоря ти от опит).

Благодаря ти за мнението. Не се бях замислял за размера на екрана, защото аз няма да го ползвам. Пък и съпругата ми не ми е дала някакви насоки, просто каза да е до 850-860 лв и толкова. А се оказва, че за тази цена избора не е кой знае колко голям:HP PAVILION 17-E000EU/E6N14EA

DELL INSPIRON 3721

ASUS X75VC-TY050

(една и съща цена в два онлайн магазина за този асус)

LENOVO IDEAPAD G780AR

LENOVO IDEAPAD G700GT

Някой да е имал вземане-даване с някое от посочените лаптопчета?

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 15,6'' екран можеш ли да наредиш два Word-а, един Adobe Acrobat и един Word или нещо от сорта един до друг? Не, поне не без да се налага да намаляш мащаба.

Трябват ти поне 17,3 инча, и дори те понякога идват малко + матов екран (говоря ти от опит). Самият аз притежавам 17,3-инчов лаптоп, но с гланцов дисплей, и мога да ти кажа, че на моменти при пряка светлина към него това пречи. Trados/Wordfast (двете най-разпространени преводачески програми), които са Java-базирани, заедно с един речник, един браузър и една лека програма за скрийншоти (т.е. обичайно използваните), заедно със самата операционна система и разните стартиращи се заедно с нея услуги и Background програми = 33% от 8 GB RAM. Сложи един Acrobat или Photoshop, и вече отиваш на 38-40%. Т.е., според мен: трябва ти поне 17,6-инчов матов дисплей, + минимум 6 GB RAM за спокойна работа. За игрите не знам - да каже който играе, аз ползвам два пъти в годината пасиансите...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Не знам, решението си е твое, но тъй като имам доста добра представа за какво говориш, не бих ти препоръчал никой от трите модела.

Съгласен съм с него, че ти трябва поне 17,3 инча дисплей. Иначе за детето, флаш игричките може да си ги цъка до припадък . :) Това не са някакви здраво натварващи компа пуцалки, така че всичко е окей. :)

Редактирано от Господин Бинев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От даденото, пак според мен - ASUS-ът с поне 6 GB RAM (гледам, че има конфигуратор) или Lenovo-то (за G780 говоря). След обикаляне из "Техномаркет", "Технополис", "Зора", "МЕТРО" и няколко малки магазинчета вариант на втория от "Технополис" се оказа единственият, който ми удовлетворяваше изискванията, при това с компромиси заради наличността и цената. Иначе казано - от мен един глас за G780-то заради по-добрите параметри. Компромисът: резолюцията, матрицата на екрана и гланцовото му покритие. На настолния компютър с Full HD монитор нещата изглеждат съвсем различно но... това е положението. Това, което аз исках, струва двойно по-скъпо и го няма по магазините, така че в крайна сметка се реших на това, само че в друг вариант на същия модел с по-добро видео и процесор i5. Купувах го от "Технополис", но гледам, че сега моделът е изчерпан.

Да, знам че има куп възражения и срещу G-серията, включително и тук, във форума, но не харесах нищо по-добро.

Ако някой предложи нещо друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От даденото, пак според мен - ASUS-ът с поне 6 GB RAM (гледам, че има конфигуратор) или Lenovo-то (за G780 говоря). След обикаляне из "Техномаркет", "Технополис", "Зора", "МЕТРО" и няколко малки магазинчета вариант на втория от "Технополис" се оказа единственият, който ми удовлетворяваше изискванията, при това с компромиси заради наличността и цената. Иначе казано - от мен един глас за G780-то заради по-добрите параметри. Компромисът: резолюцията, матрицата на екрана и гланцовото му покритие. На настолния компютър с Full HD монитор нещата изглеждат съвсем различно но... това е положението. Това, което аз исках, струва двойно по-скъпо и го няма по магазините, така че в крайна сметка се реших на това, само че в друг вариант на същия модел с по-добро видео и процесор i5. Купувах го от "Технополис", но гледам, че сега моделът е изчерпан.

Да, знам че има куп възражения и срещу G-серията, включително и тук, във форума, но не харесах нищо по-добро.

Ако някой предложи нещо друго...

Доволен ли си от твоето Lenovo? Кой точно модел имаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доволен ли си от твоето Lenovo? Кой точно модел имаш?

Да, но аз не съм от претенциозните потребители. Ползвам ограничен брой програми, от време на време си правя по някой сравнително безопасен експеримент и това е. Няма игри, хардът е почти празен, оптимизирам си го от време на време с Tuneup Utilities, jv16 PowerTools, SBMAV Disk Cleaner и CCleaner. Ползвам го обаче само когато съм на път (което не се случва чак толкова често) или когато съм на село или някъде другаде далеч от настолния компютър. Иначе казано, нищо специално. Като махнеш двата факта, че като му напече слънце в дисплея, не виждаш добре какво има по него (заради гланцовото покритие) и че цветовете му не могат да се сравняват с Full HD дисплея на настолния (който е и с доста по-голям размер), всичко останало ме удовлетворява напълно.

Основно превеждам, понякога се занимавам с локализация на програми или графична обработка на разни графики с Photoshop, така че на мен ми е напълно достатъчен. Най-чето използваната програма е... браузър. Заради някои от услугите на Google, от които в последните месеци все по-силно замирисва на екскременти, се налага да ползвам Internet Explorer (напоследък част от тях работят свястно само с него) и Firefox (по-точно Pale Moon, по навик) едновременно и целодневно, което си прави още 500-600 мегабайта RAM отгоре. Виж, с игрите не мога да ти помогна.

Та, в общи линии, се надявам да съм бил достатъчно обстоятелствен, да не съм забравил някой кусур или някое предимство, и да съм ти бил полезен.

ПП. Уф... Моделът е този (има го и тук), само че с 8 GB RAM на 1600 MHz.

Успех!

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но аз не съм от претенциозните потребители. Ползвам ограничен брой програми, от време на време си правя по някой сравнително безопасен експеримент и това е. Няма игри, хардът е почти празен, оптимизирам си го от време на време с Tuneup Utilities, jv16 PowerTools, SBMAV Disk Cleaner и CCleaner. Ползвам го обаче само когато съм на път (което не се случва чак толкова често) или когато съм на село или някъде другаде далеч от настолния компютър. Иначе казано, нищо специално. Като махнеш двата факта, че като му напече слънце в дисплея, не виждаш добре какво има по него (заради гланцовото покритие) и че цветовете му не могат да се сравняват с Full HD дисплея на настолния (който е и с доста по-голям размер), всичко останало ме удовлетворява напълно.

Основно превеждам, понякога се занимавам с локализация на програми или графична обработка на разни графики с Photoshop, така че на мен ми е напълно достатъчен. Най-чето използваната програма е... браузър. Заради някои от услугите на Google, от които в последните месеци все по-силно замирисва на екскременти, се налага да ползвам Internet Explorer (напоследък част от тях работят свястно само с него) и Firefox (по-точно Pale Moon, по навик) едновременно и целодневно, което си прави още 500-600 мегабайта RAM отгоре. Виж, с игрите не мога да ти помогна.

Та, в общи линии, се надявам да съм бил достатъчно обстоятелствен, да не съм забравил някой кусур или някое предимство, и да съм ти бил полезен.

ПП. Уф... Моделът е този (има го и тук), само че с 8 GB RAM на 1600 MHz.

Успех!

Благодаря ти. То, общо взето ще се ползва за същото, за което и ти ползваш твоя, само че доста по често. А игрите ще са някакви флаш от разни сайтове, т.е. не са проблем.

Ще се поослушам още малко и ще се опитам да намеря някакви свестни ревюта за да добия по-добра представа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано - можеш да видиш и това:

- Dell Inspiron 3721 - поне и за хлапето ще има подарък :)

- Asus X75VC-TY050 - предложения по горе вариант, честно казано зад който заставам и аз

Вече ако вдигнеш малко нивото - това:

- Lenovo G700 59-392314

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.