Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
gibson58

Най-мощният процесор за Gigabyte GA-G31M-ES2L ?

Препоръчан отговор

В момента съм с Е1400 какъв е най-мощният който мога да му сложа? Незнам обаче коя е ревизията,че не съм отварял кутията а видях дъното от  dxdiag. Публикувано изображение

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реален отговор:

Не си струва,защото е много скъп за това,което щи даде като прираст.
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с P35 чипсет и в началото бях с E2180, след това минах на E8400 и преди няколко месеца намерих на втора ръка Q9550 за доста добра цена и поне при мен разликата се усети в доста аспекти и видеомонтажите. :)

Зависи на каква цена ще ти попадне, защото понякога ъпгрейда не е рентабилен.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори.А тогава да ми препоръчате някой с който даима чувствителна разлика в бързодействието и да не е много скъп(да си струва инвестицията)? Че тозив моментамай е едноядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реален отговор:

Прав си принципно. И все пак, както и колегата намеква, разликата при работа с програми, особено в сравнение със селерона(Е1400@2ГХц), ще е меко казано огромна. Две ядра повече, работна честота с 1ГХц в повече, десетки пъти по-обемен кеш, почти двойно по-бърза шина) и при игри ще си личи, особено при съвременните, при които броят ядра има значение. Та ако посоченият от мен процесор му изпадне тънко, машината,  доколкото зависи от процесора в съответните приложения, направо ще литне.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То повечето ще са по-добре от твоя. Мога  да ти метна моя стария E8400, ако не съм го забутал някъде... :D

Коефициента с него бе 6.8, с Q9550 вече е 7.3 ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори.А тогава да ми препоръчате някой с който даима чувствителна разлика в бързодействието и да не е много скъп(да си струва инвестицията)? Че тозив моментамай е едноядрен.

Дву ядрен ти е процесора, ама си е супер бюджетен. Ако приоритета са само игрите и то не най-новите а някои по-стари, тогава Е8500 или Е8600 търси. Ако (и) ще работиш на машината, си търси четириядрен от висок клас. В този смисъл Q8XXX ги избягвай, защото те за работа вървят, но поради ниската честота и други орязани възможности, ще те дънят в игрите.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се играят игри или много тежки програми,но машината е много бавна и го отдавам на слабия процесор.Така ,че ми трябва нещо за работа и да е под 100 лв. вт.ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mалко продължение на темата.

Има още една машина за подмяна на процесор.Дъното и е

Biostar NF4 4X-A7

В момента е с :Тип централен процесор    AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+        Псевдоним на процесора    Palermo (Venice-256)        Издание на процесора    DH-E6

Какво ще препоръчате за нея и изобщо поддържа ли двуядрени?Ползва се за браузване и farmville :angry:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mалко продължение на темата.

Има още една машина за подмяна на процесор.Дъното и е

Biostar NF4 4X-A7

В момента е с :Тип централен процесор    AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+        Псевдоним на процесора    Palermo (Venice-256)        Издание на процесора    DH-E6

Какво ще препоръчате за нея и изобщо поддържа ли двуядрени?Ползва се за браузване и farmville :angry:  

AMD Athlon 64 3400+ 2.4GHZ ADA3400AIK4BO Socket 754

Това ще да е максимума. Не поддържа двуядрени процесори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 3400+ 2.4GHZ ADA3400AIK4BO Socket 754

Това ще да е максимума. Не поддържа двуядрени процесори.

Малко тъп въпрос,но като гледам обявите да купувам ,кое да гледам освен "AMD Athlon 64" и цокъла за да се ориентирам кой става за дъното и кой не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко тъп въпрос,но като гледам обявите да купувам ,кое да гледам освен "AMD Athlon 64" и цокъла за да се ориентирам кой става за дъното и кой не?

На страниците на дънните платки има списъци с поддържаните процесори. Ориентирайки се кой процесор желаеш от поддържаните след това гледайки обявите, е в 99.3% достатъчно да съвпада моделното име в частта до която си написал, честотата и номера на цокъла. Останалите 0.7% има значение да се гледа пълният технически номер на модела, защото има процесори с различни ядра, различни изисквания към силовата система на дънните платки и тези процесори, които са обикновено по-нови попълнения за същият цокъл, може да не се поддържат от някои от дънните платки с по-стари чипсети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.