Премини към съдържанието
dulsinea

Помощ за избор на смартфон през Мтел

Препоръчан отговор

Здравейте! :)

Понеже тази година бях много послушна, та Дядо Коледа иска да ме зарадва с подарък - смартфонче, но добрия старец хич го няма с технологиите, та от негово име моля за помощ и съвет на какво да се спра.

Основното, на което държа, е да има хубава камера за качествени снимки. Дисплей между 4 и 5 инча. Батерията да държи поне 24 часа, а също и да може да се сменя. Като глезотийки ще се ползват баналните неща - Фейс, Скайп, браузване в нета, слушане на музика. Игрите не са приоритет. И основната "уловка" - смартфинът ще се взима на изплащане през Мтел с подновяване на договора, така че откъм марки и модели нямам неизчерпаем избор. Бюджет - до към 35 лв/мес. или общо към 800 лв.

Четох и разглеждах какви ли не мнения и ревюта, и тотално се обърках. Като цяло съм скептично настроена към Самсунг заради множеството коментари за бъгване и скапване на телефоните. Първоначално ми предложиха HTC Desire 500 и Samsung Galaxy Core Duos, но Самсунга веднага отпадна заради слабата камера... Та за момента съм се спряла на Sony Xperia Z и LG G2, които са в горната граница на бюджета ми, но съм отворена и за още предложения, които ако предложат и по-малко вложени средства за търсените от мен екстри, ще е добре дошло!

Благодаря предварително на всеки включил се с коментар за питането ми! :thumbelina:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първоначално ми предложиха HTC Desire 500 и Samsung Galaxy Core Duos, но Самсунга веднага отпадна заради слабата камера... Та за момента съм се спряла на Sony Xperia Z и LG G2,  

Говориш и за двусимови и за едносимови апарати.

Не, че двусимовия не може да се ползва с една карта, но все пак предпочитанията ти отиват към...?!?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш и за двусимови и за едносимови апарати.

Не, че двусимовия не може да се ползва с една карта, но все пак предпочитанията ти отиват към...?!?!

Нямам претенции за броя на СИМ картите, първите два ми бяха предложени от консултанта и с това предимство, че са двусимови...

Не съм много на "ти" със смартфоните, но дали на споменатите от мен Сони и ЛГ батерията може да се сменя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам претенции за броя на СИМ картите, първите два ми бяха предложени от консултанта и с това предимство, че са двусимови...

Не съм много на "ти" със смартфоните, но дали на споменатите от мен Сони и ЛГ батерията може да се сменя?

Не, не може.

Тоест сменя се само в сервиз.

Защо ти е толкова важно да можеш сама да си сменяш батерията?

Определено варианта на Сони, на който си се спряла е перфектен и поне моя екземпляр държи батерията ден-ден и половина в зависимост от натоварването.

От двусимовите HTC-то определено е за предпочитане.

Двама души около мен го ползват от два месеца близо и са перфектно доволни откъм функционалност и батерия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG G2 е един от най издръжливите машинки в момента ... но определено Sony Xperia Z е много хубава машинка ... и определено водоустойчивите качества на Sony Xperia Z грабват вниманието и го прави много надежден ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не може.

Тоест сменя се само в сервиз.

Защо ти е толкова важно да можеш сама да си сменяш батерията?

Определено варианта на Сони, на който си се спряла е перфектен и поне моя екземпляр държи батерията ден-ден и половина в зависимост от натоварването.

От двусимовите HTC-то определено е за предпочитане.

Двама души около мен го ползват от два месеца близо и са перфектно доволни откъм функционалност и батерия.

Ето, като казвам, че не съм на "ти", веднага си пролича :shy11: - относно батерията, мисълта ми беше, че като се скапе тотално да има възможност за подмяна, а не че аз лично ще си я сменям. В този ред на мисли тогава нито LG, нито СОНИ отпадат от вариантите и водещо при критериите ми за избор е хубавата камера и звук. Някакви други предложения като модели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, като казвам, че не съм на "ти", веднага си пролича :shy11: - относно батерията, мисълта ми беше, че като се скапе тотално да има възможност за подмяна, а не че аз лично ще си я сменям. В този ред на мисли тогава нито LG, нито СОНИ отпадат от вариантите и водещо при критериите ми за избор е хубавата камера и звук. Някакви други предложения като модели?

Всяка батерия на абсолютно всеки апарат може да се сменя, не се притеснявай.

Тъй като не съм ползвал LG G2 и нямам впечатления от него, а от Сони имам и съм перфектно доволен от камерата, звука и цялата функционалност на модела, препоръчвам него.

Както се каза по-горе той е и непромокаем, което е още един плюс.

пп. iPhone 5 можеш също да вземеш на нелоша цена от Мтел, но не каза нищо за друга ОС извън Андроид и затова не ти го предлагам.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка батерия на абсолютно всеки апарат може да се сменя, не се притеснявай.

Чудесно, значи критериите за избор намаляват с един. А Сонито има ли слот за допълнителна памет?

пп. iPhone 5 можеш също да вземеш на нелоша цена от Мтел, но не каза нищо за друга ОС извън Андроид и затова не ти го предлагам.

Ами за тарифния план, с който съм, Айфона надскача бюджета ми с над 200 лв., а и не съм много наясно дали ще се справя с друга ОС :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно, значи критериите за избор намаляват с един. А Сонито има ли слот за допълнителна памет?

Ами за тарифния план, с който съм, Айфона надскача бюджета ми с над 200 лв., а и не съм много наясно дали ще се справя с друга ОС :shy11:

Има Сонито слот за microSD карта, така че нямаш проблем с увеличаване на паметта му.

Относно другата ОС - въпрос на вкус и на предпочитания.

Някои твои приятелки не ползват ли Айфон, за да го поразгледаш и поразцъкаш половин час, за да видиш как се държи, как ти стои в ръката и дали ти допада на първо четене?

Иначе се предлага и с други тарифни планове апарата, но тук ти си знаеш най-добре до къде можеш да се разпростираш, затова съвети няма да ти давам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има Сонито слот за microSD карта, така че нямаш проблем с увеличаване на паметта му.

Относно другата ОС - въпрос на вкус и на предпочитания.

Някои твои приятелки не ползват ли Айфон, за да го поразгледаш и поразцъкаш половин час, за да видиш как се държи, как ти стои в ръката и дали ти допада на първо четене?

Иначе се предлага и с други тарифни планове апарата, но тук ти си знаеш най-добре до къде можеш да се разпростираш, затова съвети няма да ти давам.

Чудесно за слота за разширяване на паметта :)Иначе около мен няма никой с Айфон, та ще се ориентирам към по-познатото към момента.

Мерси много за споделеното мнение. :mark:

Надявам се да се включи още някой с лични впечатления от гореспоменатите модели, особено ако има опит и с двата :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.