Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте...Имам един въпрос относно въпростният лаптоп. Значи има външна видео карта от 1гб (Nvidia Geforce 310m cudа) и също така има и вградена видео карта, но лаптопът ми не може да засече външната видео карта и никъде не ми изписва,че имам външна. Нито в диспечера на задачите, нито с Everest или някоя друга подобна програма. Имате ли някакво решение или е за ремонт ?

Редактирано от Недю Кондев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли не съм пробвал вече. Инсталирах драйвърите на Nvidia, но ми дава грешка, понеже не може да намери външната видео карта и ми казава, че няма такава. И в BIOS-а няма нищо за видео картите. Не знам вече. Да се надяваме, че е софтуерен проблем.  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не говорим на сляпо , дай  една снимка от диспечера на устройствата .

Десен бутон върху "моя компютър " - управление - диспечер на устройствата - отвори Display adapters .

Тук са драйверите за твоя лаптоп .

https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K52JC/#support

Какво ли не съм пробвал вече. Инсталирах драйвърите на Nvidia, но ми дава грешка, понеже не може да намери външната видео карта и ми казава, че няма такава. И в BIOS-а няма нищо за видео картите. Не знам вече. Да се надяваме, че е софтуерен проблем.  :wink12:

Такова съобщение по скоро означава че драйвера е грешния или ако не е инсталиран драйвер за чипсета няма разпознаване на чипа на Nvidia .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка..

post-334589-0-47920700-1387106789_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Инсталирай си  х64 битов Уиндоус , защото тази х32 битова версия ти обезсмисля 4-те Гб рам

2. Инсталирай си драйвера за чипсета преди каквито и да е други драйвери .

3. Рестартирай  системата и виж какво е положението , т.е. дали имаш и другата карта ,дори да е означена със жълт удивителен .

Ако все пак положението е същото , тогава отиваш на сайта на производителя , теглиш драйверите за Nvidia един по един , инсталираш ги също един по един , като преди всяка нова инсталация деинсталираш предния .

Всичко това , едва след като пак напомням , си инсталирал драйвера за чипсета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не я засича хардуерно, едва ли тези манипулации ще свършат какво и да било работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво ми излиза като се пробвам да инсталирам драйвъра за видео картата.. Преди това както ми казахте, инсталирах и драйвъра за чипсета.

post-334589-0-50960100-1387205400_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво ми излиза като се пробвам да инсталирам драйвъра за видео картата.. Преди това както ми казахте, инсталирах и драйвъра за чипсета.

Ами първо трябва да е рестартирана машината след инсталацията на чипсета . Второ това го изписва и когато драйвера не е точния и правилния . Трето от БИОС да не е забранявано и разрешавано нещо ? Писах ти на ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен, благодаря!

Ако не ти е проблем , сподели как се реши проблема ти ? Какво направи и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах с 64-битова версия на Windows-a, но след това нищо не беше променено. За това влязох в BIOS-a и занулих всички настройки. След като се стартира Windows-a след тази процедура, видях че липсва драйвър на Display adapters и инсталирах най-новия който е за тази видео карта. Рестартирах и всичко е наред, за сега. Само, че искам да питам, какви драйвъри са нужни за да махна тези грешки.

post-334589-0-46172200-1387628602_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.