Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Юлиян Ганчев

Компютърът не се събужда

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем от доста време и какво ли не правих, за да го отстраня - всички настройки в БИОС и Windows проверих, имах проблем с хард диска, смених и него, но уви проблема явно е от другаде. След като заспи компютърът и екрана се изключи в  standby режим /не става въпрос за хибернация/ не може да се събуди компа, нито с помръдване на мишката, нито с клавиатурата, с нищо. Сякаш периферните устройства са изключени, мишката и клавиатурата светят, но не са активни, застинали, понеже лампичката на клавиатурата за Num Lock свети, но всичко е застинало и ако реша да натисна Num Lock тя не се изгасва, нито пък може да светне друга например от Caps Lock, което ме навежда на мисълта, че мишката и клавиатурата светят и не са изключени, но зъмръзени, не действат. Следователно няма как да събудя компа и следва рестарт, което е доста досадно и опасно. Да се сещате за нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвахте ли бутона за стартиране на компютъра .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвахте ли бутона за стартиране на компютъра .

Ако натисна бутона нищо не става, само ако продължително го натисна ще изключи компа. Пак казвам всичко си свети работи, вентилаториге въртят, не е в хибернация, но просто не реагира на помръдване на мишката или клавиатурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако натисна бутона нищо не става, само ако продължително го натисна ще изключи компа. Пак казвам всичко си свети работи, вентилаториге въртят, не е в хибернация, но просто не реагира на помръдване на мишката или клавиатуратаДали

Дали пък проблема не идва от овърклока, който съм направил на процесора, РАМ-та и видео картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали пък проблема не идва от овърклока, който съм направил на процесора, РАМ-та и видео картата?

Ресетни биоса за да се увериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид да задам фабрични настройки в БИОС, на стоковите честоти?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.