Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ivankrivodol

Въпрос за Android таблет и външна USB клавиатура.

Препоръчан отговор

Сложих на един таблет (новозакупен, приготвен за подарък за Коледа/ Нова Година) външна клавиатура- подставка. Понеже тая клавиатура няма бутони, надписани на кирилица, а само на латиница, инсталирах допълнителна фонетична клавиатура (от Google Play)  - Bulgarian Keyboard

Всичко донякъде е добре, разбира се леко неудобно е, че Ч, Ш и Щ се пишат с клавишни комбинации, но се свиква, предполагам. Проблема е, че писането на тия букви става само при писане в офис приложения - ако пишеш в браузър- не се получава- става единствено в някои форуми, които си имат собствена кирилизация- и там се пише като с клавиатура на "нормален" компютър - т.е. без клавишни комбинации. Няма ли някоя друга програмка, която да позволи писане на български без проблеми и евентуално дори без клавишни комбинации за някои специфични български букви? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махай я таз клавиатура и си сложи GO Keyboard ..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gokeyboard

Редактирано от bo4y- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега се спрях на предложението на Техманиак, ГоКийборд като че бави машинката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега се спрях на предложението на Техманиак, ГоКийборд като че бави машинката.

Тази клавиатура съм я ползвал на няколко устройства включително и таблет, и не съм имал оплаквания. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук му е мястото,но искам да попитам как от копче или от менюто мога да избера външната клавиатура на таблета отново да ми пише на български,защото натиснах реален клавиш,излезе ми меню на екрана,не помня какво избрах и ми се промени,демек българския си е там някъде.За самия таблет знам от къде се сменя.Питах познати специалисти,но знаят само за уиндоус алт и шифт беше,но за андроид 6.0 хуауей не знаят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.