Премини към съдържанието
Plamena Dzhigova

Огромнически проблем с интернет - ubintu 12.04

Препоръчан отговор

Здравейте, тотално неграмотна съм по темата с линукс, но имам инсталиран такъв - проблемът ми е с интернет - имах поне безжичен, пробвахме разни команди с разбирачи (за да пуснем кабелен)- сега и безжичен нямам. Няма опция за свързване никаква - нито с кабел, нито безжичен и нямам идея какви команди са писани. Не знам дори какво инфо ви е нужно, за да ми помогнете с проблема. Знам само, че версията ми е убунту 12.04. Някой добър човечец ще се наеме ли да помага или ще умра завинаги с проклетия windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелен от рутер ли имаш предвид ?

Обикновено е достатъчно да включиш кабела към мрежовата карта. НЕобикновените случаи налагат изтриването на създадена парола за ключодържателя. Това става, като се настрои файловият мениджър (в Убунту е Nautilus) да показва скритите файлове, след което в папка .Gnome и папка .Local се търси директория .Keyrings. Когато се намери въпросната директория, се изтрива цялото й съдържание. След това се изважда кабела и се поставя отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелен от рутер ли имаш предвид ?

Обикновено е достатъчно да включиш кабела към мрежовата карта. НЕобикновените случаи налагат изтриването на създадена парола за ключодържателя. Това става, като се настрои файловият мениджър (в Убунту е Nautilus) да показва скритите файлове, след което в папка .Gnome и папка .Local се търси директория .Keyrings. Когато се намери въпросната директория, се изтрива цялото й съдържание. След това се изважда кабела и се поставя отново.

Не, не е кабелен от рутер.. на optic-com, всеки месец имa различно потребителско име и парола (LAN). А за wireless така като гледам са изтрити всякакви драйвъри, което значи, че първо трябва да пусна кабелния..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е кабелен от рутер.. на optic-com, всеки месец имa различно потребителско име и парола (LAN). А за wireless така като гледам са изтрити всякакви драйвъри, което значи, че първо трябва да пусна кабелния..

Логваш се първо в администраторкия панел на маршрутизатора, и там на PpoE въвеждаш данните от доставчика си. Може и да се налага клониране на MAC адреса на машината, но това вече ще си проличи след като се допиташ до доставчика.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли вероятност, връзката да е pppoe ?

Напиши lspci и lsusb в терминала и ми постни изхода да видя устройствата.

http://s19.postimg.org/jenincr75/lspci.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.