Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Phused

Търся програма за слушане на FM радио чрез USB тунер

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги.

Изтрепах се да търся такъв софтуер - под Линукс си има страхотен gnomeradio app, но при Уиндоус нещата не стоят така. Трябва ми програма, чрез която мога да слушам FM (не онлайн) радио. USB-TV тунера ми е Realtek rtl2832u

Публикувано изображение

и работи безупречно с DVB-сигнала. Проблема ми е да намеря софтуер, чрез който мога да приемам FM такъв.

Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно се подава потокът?Стрелям на сляпо - VLC. Знам, че отваря потоци най-различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Как точно се подава потокът?Стрелям на сляпо - VLC. Знам, че отваря потоци най-различни.

Той иска да слуша  "FM радио" което от смо себе си значи - 88-108 мегахерца. Тук не е уточнил каква му е идеята за слушане на радио през DVB стик, който в случая има и други възможности. Казва, че не иска "on-line", което значи - ефирно радио - регионални или национални такива. Това е допълнение към твоя отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той иска да слуша  "FM радио" което от смо себе си значи - 88-108 мегахерца. Тук не е уточнил каква му е идеята за слушане на радио през DVB стик, който в случая има и други възможности. Казва, че не иска "on-line", което значи - ефирно радио - регионални или национални такива. Това е допълнение към твоя отговор.

Мисълта ми беше, че VLC може да отвори поток и от уеб адрес, и от устройство, а виждам, че под Linux с въпросната програмка тунерът е точно като отделно устройство:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.