Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Обръщам се към вас за малко помощ, за което благодаря предварително.
Крайно време е да си взема лаптоп и като за сефте, не искам да се изхвърлям прекалено много с цената, но ми се иска да е сравнително мощен. Бъджетът ми е до 1200лв някъде.
Наясно съм, че геймърски лаптопи на тази цена няма, но все пак друго си е да разцъкаш някоя игрица чат-пат, пък и не съм голям геймър. По-скоро игрите от серията Тотъл уор са ми важни да вървят на лаптопа, включително новата Рим 2. Поздрави на феновете на тази страхотна игрица, между другото Публикувано изображение Знам, че за игри е най-добре настолен, но моят е доста остарял вече, а ми трябва лаптоп, пък и двете не мога да си позволя, та ми се иска да съчетая работата и удоволствието донякъде.
Тук е мястото да кажа, че нямам големи комп. познания, но разгледах някои модели и съм с надеждата, че ще се намери нещо и за мен Публикувано изображение

Спрял съм се най-вече на:
1. ACER V3-571G-53234G1TMAII ( 8 гб рам) . Прочетох някои статии за модела, разбрах, че има добро охлаждане, което е важно, ако се пускат игри?

2. LENOVO G500 . В офертата, специално в този сайт, ми направи впечатление хибридният HDD+SSD твърд диск.

3. Lenovo G510 - Малко по-мощен процесор, доколкото разбирам.

4.  Asus X550VB-XX045D , с по-мощна видео карта от горните 3, като го поръчам с 8гб рам ще излезе като цена, точно колкото ейсъра

5. HP ProBook 450 - в промоция е, ще излезе към 60-70лв по-евтин от останалите, иначе е с подобна характеристика като по-горните, с матов екран, а и няква чанта подарък. 

Не се чувствам достатъчно компетентен да направя сравнение на 5те модела, за да избера по-доброто. Примерно дали GeForce GT 730M - 2GB при ейсъра или Radeon HD 8750M при другите два е по-добрият вариант. Дори според тази класация тук на видеа, не мога със сигурност да определя това. 
Отворен съм и за други предложения, препоръки и поучения Публикувано изображение Благодаря на всички!

Редактирано от Butcher123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично HP-то. Офертата с това намаление е страхотна. Качеството на G-сериите на Lenovo било лошо (нямам лични наблюдения). Acer-a и ASUS-a, са окей, но отстъпват на HP-то.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз клоня вече към HP-то, още повече разбрах, че е с матов екран :) Едно ме притеснява - дали и колко отстъпва видео картата на ЕйчПи в сравнение с асуса и ейсър?Какво мислите, охлаждаща подложка трябва ли ми? Имат ли ефект въобще? Не че са скъпи, но ако въобще не помагат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито една подложка няма да ви свърши работа за екстремен гейминг. Освен това не винаги са ефективни. Като видеокарти Ейсър-> HP -> Asus, като разликата между HP и ASUS (споменатите модели е незначителна)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай ProBook-a. Поне качеството на изработка е по-добро от на конкурентните модели изброени по-горе. Скоро ми носиха един ASUS от тая серия - ми разочарование. Потъваща клавиатура, дисплея ужасен, слаба батерия, кабела на зарядното 1 метър - яко пестене от всякъде, че да наблъскат як хардуер и си представям на какво ще заприлича след 1 година ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро бих взел ето това Lenovo+Ideapad+Z510.

А ето тук има и доста добро ревю на модела (има разлика в процесора и харда само) -> http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-Z510-Notebook.105627.0.html

А ако можеш да извадиш малко повече пари, ето този Acer Aspire_V5_573G, си заслужава всяка стотинка отгоре. Ревю на модела -> http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V5-573G-54208G50aii-Notebook.99264.0.html

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или взимаш 450 ката на HP или lenovo-то от поста на колегата над мене. Другите са пълна боза. А Ейсъра направо цепи мрака с охлаждане :)http://www.anandtech.com/Gallery/Photo/2138/5

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! и аз съм решил съм  да си купя лаптоп и както сигурно предполагате не разбирам много,за това имам нужда от вашата помощ или мнение.По принцип лаптопа ще се ползва за интернет, музика ,видео , по слаби игри , и офис приложения.Спрял съм се на марката Acer, защото като че ли предлагат на поносими цени повечко екстри. Според вас кой от изброените модели  от тук http://www.notebookstore.bg/notebooks/notebooks-ACER ще ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за охлаждаща подложка какво мислите? Някои казват, че нямат никакъв ефект, а други, че помагат доста.За тази какво мислите DeepCool Wind Pal ? Ейчпи-то е 15,6, така че пасват идеално. Вентилаторите са 2 и с големи размери. Цената е добра, но ако няма смисъл от тях... Става въпрос за по-продължително геймване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи лаптопа има ли отвори отдолу . Ако няма и подложката духа ще охлажда точно НИЩО.  Има модели без отвори и такива със отвори . Всичките модели  в темата не са предвидени за  гейминг изобщо. Ако ще го мъчите с игри си е на ваш риск и отговорност. Идеята на тези модели е мобилност а не е да  циклите по 3,4,5  часа на  игри . Моделите са предназначени за офис и мултимедия. Няма лаптоп който се води Про  серия  да става за игри. Лаптопите за игри започват от 2000 лева нагоре. И въпреки че са  предвидени за умерен гейминг  пак не са оптималното решение  да се мъчите на 15-17 инча мониторче с последния шутър или стратегия.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има си отвори отдолу, вентолаторът е отстрани, капакът е изцяло сервизен - без никакви болтове. Затова мисля че горната подложка ще е от полза, особено през лятото? За предназначението на тези лаптопи - ясно:) Няма да го изтезавам разбира се, но ще се възползвам от цялата му мощ, което означава и чат-пат за игри. Мисля да го поръчам именно от лаптоп.бг. Мисля, че са коректни, а и са специализиран магазин за такава техника, а не като.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, вече съм с HP 450 :) Имам обаче 1 проблем. Той нали си върви с линукс. Още като го пуснах и там където има за писане я потребителско име, я парола, не ми работят клавишите Q, A, Z , или поне не се показват на дисплея, като ги натискам. Другите си работят. Това може ли да е от Линукс-а или са ми го дали с прецакана клавиатура?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.