Премини към съдържанието
Saskia

проблем с wifi свързаност при Dell Inspiron 3537

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера закупих въпросния лаптоп от Технополис. Ето по-подробно инфо за модела. Лаптопа дойде с Убунту 12.04. От самото начало компютърът има проблем с установяването и поддържането на wireless връзка, и започвам да си мисля, че проблемът е хардуерен. Още при самата инсталация на ОС и конфигурирането на wireless на лаптопа му трябваше много време докато успее да се кънектне, на няколко пъти се дискънектва и започна процеса наново, пак и пак ми искаше паролата и така поне 15 минути.

Браузването е някакъв ад. Първо, скоростта е безкрайно ниска, когато изобщо има такава. Чертичките не се напълват докрай, страниците се зареждат с минути... Понякога изобщо не се зареждат и получавам съобщение, че няма връзка със сървъра. През пет минути връзката се дискънектва, а после още пет минути му трябват докато си намери мрежата и се свърже с нея.

Не мисля, че проблемът е в рутера. Към него са вързани още един лаптоп и таблет, и нямат такъв проблем с връзката. Пробвах да ги изключа, но нямаше промяна. За всеки случай пробвах да рестартирам рутера (на няколко пъти), и никакъв ефект. Сложих лаптопа директно до рутера, и скоростта не се оправи, чертичките не се напълниха докрай... Ъпдейтнах де що драйвер намерих - никаква промяна. Изключих блутуута, в случай че нещо си пречат сигналите или ддз... Firewall изобщо не можах да намеря дали има на Убунту и къде, но надали това е проблема. Антивирусна нямам, вируси май също. ;)

Та всичко това ме навежда на мисълта, че проблемът е фабричен на wireless картата, или каквото е там... Четох за разни други модели на Делл, които имат подобни проблеми. Да кажа, че ме е яд, ще е меко казано..  Ще съм благодарна за идеи какво може да предизвиква проблема и какво мога да пробвам, преди да им звънна в сервиза. Не разбирам много от компютри, а с линукс се сблъсквам за сефте и сигурно не съм изчерпала всички възможности. Така че ако може, обяснете като за индианци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа "не се разбира" със рутера.

Тествайте го на друг рутер да проверите как е връзката там

Защото е възможно да не е в лаптопа проблема.

Не сте споменали точния модел на използвания рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не ми беше хрумвало. Рутерът е TL-WR841N. Старичък е бая, но мисля, че е добър.

Преди малко изключих wifi-то, и вързах компютъра към рутера с кабел... е, скоростта веднага се оправи, както и постоянното дискънектване. Това има ли значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах по-горе опитайте да се свържете с друг рутер.

Директно, чрез кабел е е ясно, че е добре.

П.П. Рутера е добър. Но друг  въпроса, че може да се наложи да се пипне в настройките му.

Но, това при положение, че с друг рутер връзката е стабилна и силна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не ми беше хрумвало. Рутерът е TL-WR841N. Старичък е бая, но мисля, че е добър.

Преди малко изключих wifi-то, и вързах компютъра към рутера с кабел... е, скоростта веднага се оправи, както и постоянното дискънектване. Това има ли значение?

Я му дръпни последният фирмуеър и тогава пробвай но хубаво си виж версията на софтуера от долу!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я му дръпни последният фирмуеър и тогава пробвай но хубаво си виж версията на софтуера от долу!

Хайде стига изхвърляния, маршрутизатора работил до сега, хайде да му сменяме фърмуер....

На лаптопа или на рутера? :Д И как става тоя номер. Като за индианец, нале..

На нито едно от двете. Друго устройство (компютър, телефон) може ли да се свърже към маршрутизатора безжично?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам, друг лаптоп (Toshiba Satellite) и таблет. И в момента са свързани. На лаптопа е леко зле скоростта, но това е защото самият той е бая стар и недъгав вече. Но пак в добре в сравнение с Делл-а. На таблета всичко си е отлично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам, друг лаптоп (Toshiba Satellite) и таблет. И в момента са свързани. На лаптопа е леко зле скоростта, но това е защото самият той е бая стар и недъгав вече. Но пак в добре в сравнение с Делл-а. На таблета всичко си е отлично.

Много добре.И каква е текущата ОС на лаптопа, които има проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu 12.04, 64-битовия. Мислех да го разкарам и да сложа Уиндоус 7, но предпочитам да не пипам, преди да ми се изясни къде е проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu 12.04, 64-битовия. Мислех да го разкарам и да сложа Уиндоус 7, но предпочитам да не пипам, преди да ми се изясни къде е проблемът.

Тогава с много голяма вероятност проблема ви е софтуерен. Мога да ви препоръчам две неща:

- изтеглете си диска на убунту и го пуснете като жив диск и вижте дали имате свързаност

- свържете машината с кабел и пуснете всички ъпдейти, ретартирайте и вижте какво е състоянието на безжичната мрежа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест да инсталирам по-нова верия на Убунту от диск? Гледам на сайта им, че 13.10 е най-новата. Извинявам се, пълна мистерия ми е Линукс (засега).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест да инсталирам по-нова верия на Убунту от диск? Гледам на сайта им, че 13.10 е най-новата. Извинявам се, пълна мистерия ми е Линукс (засега).

не. Изтеглете 12.04 И я ползвайте като жив диск, всичко се зарежда само от СД и нищо не се пипа на диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Имаме пробив в матрицата. Подкарах линукса през live cd - никакви проблеми с безжичната връзка. Скоростта повече от перфектна, никакво дискънектване, лагове, нищо.

Едит: Когато обаче излязох от режима с живия диск и си рестартирах компютъра с неговата си операционна система, проблемите пак започнаха. Съобщението, което получавам на браузъра най-често е "Firefox can't find the server at start.ubuntu.com". И други от този род.

Да разбирам ли, че проблемът не е в лаптопа, а в операционната система? И най-вече - и сега какво? Да ъпдейтвам ли линукса? Или да се чувствам свободна да го трия и да инсталирам Уиндоус?

Мерси много за всички съвети! :wors:

ПП. Извинявам се за двойния пост.

Редактирано от Saskia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проблема се е изяснил ........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Имаме пробив в матрицата. Подкарах линукса през live cd - никакви проблеми с безжичната връзка. Скоростта повече от перфектна, никакво дискънектване, лагове, нищо.

Едит: Когато обаче излязох от режима с живия диск и си рестартирах компютъра с неговата си операционна система, проблемите пак започнаха. Съобщението, което получавам на браузъра най-често е "Firefox can't find the server at start.ubuntu.com". И други от този род.

Да разбирам ли, че проблемът не е в лаптопа, а в операционната система? И най-вече - и сега какво? Да ъпдейтвам ли линукса? Или да се чувствам свободна да го трия и да инсталирам Уиндоус?

Мерси много за всички съвети! :wors:

ПП. Извинявам се за двойния пост.

Да, проблема е вероятно в драйвер, настройки и т.н. Ако нямате ценна информация на диска можете да пробвате инсталация от живия диск. Или да си инсталирате друга ОС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето Делове вървят с Broadcom wireless карта, която има малък проблем с драйверите под Линукс, най вероятно проблема е там.

Пробвай следното в терминала:

sudo apt-get update

sudo apt-get install firmware-b43-installer

sudo apt-get install firmware-b43legacy-installer

Ако не тръгне така виж тази страница:

https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/bcm43xx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро ! Чета темата с интерес . Машината която се споменава тук е със отлични параметри . Много рядко машини идват със инсталирана ОС Linux.

Моя съвет е , ако системата ще бъде използвана преди всичко за браузване ,сваляне и  гледане на филми , слушане на музика, чат  и правене или четене на някой друг документ, т. е. в голямата си част за нормалните домашни нужди , то мисля че ОС система трябва да бъде заменена с Уиндоус . Аз лично не виждам смисъл от цялата тази мощ изсипана в процесора , видеото и рам , да се ползва под Linux. Не намирам смисъл в това да е инсталирана тази ОС от някой на този компютър , а на официалния сайт на производителя да няма посочени драйвери за това освен за BIOS . Това изпълнение ,по-скоро е решение на продавачите в Технополис , инсталирали ОС и до там . Това го правят с Linux-a на 5-6 машини от 100 , за да има така да се каже и това като асортимент .А колко работят стабилно и както трябва , всеки закупил този "готов за употреба " продукт знае - винаги нещо не е както трябва и се налагат доработки. Както е видно и от офертата в линка - лаптопа се продава без ОС . По-долу си е написано ясно с каква ОС система има съвместими драйвери

"СЪВМЕСТИМОСТ ДРАЙВЕРИ WINDOWS 8 64, WINDOWS 7 64". 

Зная че има много почитатели на Linux и там безбройните и версии и модификации . Няма нищо против тях или самата ОС . В случая просто безпроблемната работа с тази машина просто си иска Уиндоус , а не постоянно търсене на това и онова за Linux.

Поздрави и лек ден на всички .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докладвам.

Компютърът ще се ползва за работа основно, както и вкъщи за стандартните неща - филми, музика, браузване. От време на време някоя игра, доколкото видеокартата позволява.

В крайна сметка изтрих Линукса и му инсталирах Уиндоус 7. Да чукнем на дърво, за сега няма проблеми. За Уиндоус 8 реших, че няма особено смисъл, при положение, че нямам тъчскрийн. Но Линукса ми се стори интересен и може един ден пак да му дам шанс. 

Колкото до това, дали ОС е решение на Технополис. Действително на сайта на Технополис повечето лаптопи са листнати като нямащи ОС, а в магазина на много от тях пише, че идват с Линукс. Та не знам къде е ключът от палатката, но го имайте предвид, ако искате да пазарувате оттам.

Много благодаря на всички включили се и помогнали да се оправя в тази каша.  :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.