Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже не разбирам много от компютри и предварително се извинявам за глупавият си въпрос, но искам да попитам проблем ли е ако инсталирам гугал хрома, антивирусната и майкрософт офис пакета не в дял С: където обикновено се инсталират там програми, а в един от другите два дяла да речем в D: или  E:. Ако го направя това ще си прецакам ли по някакъв начин компютъра за сега или за в бъдеще или се притеснявам излишно. Благодаря Ви за вниманието и за отговорите надявам се да има такива :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия програми им е мястото при ОС , не знам само какво общо има с хардуер раздела :) или се съмнявате да ни ви се прецака хардуера и затова се постнали тук :D

ПП. а ....темата си отиде на мястото ... е не точно , но пък е по добре от железарията ;)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия програми им е мястото при ОС , не знам само какво общо има с хардуер раздела :) или се съмнявате да ни ви се прецака хардуера и затова се постнали тук :D

извинявай новак съм тук за това е в този раздел, просто видях раздел и си написах темата бързо и спешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай си ги в С , ако там ти е ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай си ги в С , ако там ти е ОС .

ОС ми е в С: ,но ако не са там какви последствия може да има за компютъра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не работят коректно . Но в краен случай ви препоръчвам пряко свързаните с ОС програми като - антивирус , кодеци ,браузъри , програмата за виртуални дискове , защитна стена и т.н. задължително да са в дял С а да инсталирате в D - плеъри , речници , игрички и други такива глезотийки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмите на който дял искаш. Всичко ще си е Ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на темата - Уважаеми Никола, има си правила за инсталиране на програмите . За да работи коректно една компютъра система , то двете основни под нива (хардуер и софтуер ) трябва да работят в синхрон нали така ? Едно от тези под нива - софтуера , е съвкупност от Операционна Система и допълнителни  програми образно казано , едни за едно ,други за друго. Едни програми  управляват хардуер , други ни помагат в чисто визуален аспект . Тези програми  за да работят коректно трябва да работят в синхрон с Операционната Система . За да се случи това , при инсталирането на програми , самите такива си имат модули който комуникират и се интегрират в ОС . Логично за да е възможно това , то програмите след инсталацията им  трябва да са там където е и самата ОС. Самите производители на даден софтуер (програми ) по подразбиране са задали да се инсталират в дяла с операционната система . Това според Вас някаква прищявка ли е ? Когато една програма има изискване към нея да не се инсталира, се търси така наречената и Portable версия .

Това е от мен . Надявам се да съм бил полезен на Вас и на други потребители който си задават същия въпрос .

Инсталирай си програмите на който дял искаш. Всичко ще си е Ок.

Поздрави за страхотния съвет . Само че лично бих ти стиснал ръката , ако покажеш как се инсталира антивирусен пакет в D и си работи безпроблемно. Но все ми се струва че няма да можеш , и ако правиш примерно моя компютър и напукаш това което автора на темата изрежда като програми в D , точно след 2 дена няма да работят и тогава няма да ти стисна ръката , а нещо на което е монтирана умната ти главица .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави за страхотния съвет . Само че лично бих ти стиснал ръката , ако покажеш как се инсталира антивирусен пакет в D и си работи безпроблемно. Но все ми се струва че няма да можеш , и ако правиш примерно моя компютър и напукаш това което автора на темата изрежда като програми в D , точно след 2 дена няма да работят и тогава няма да ти стисна ръката , а нещо на което е монтирана умната ти главица .

1. Благодаря за поздравите, но те не са ми нужни ... точно от Вас.

2. Не си стискам ръцете с всеки.

3. При мен нещата си работят точно така.

4. Главицата ми е здраво "монтирана" върху гръбначния стълб и все още приема и предава сигнали по протежение на целият ми организъм.

5. МЕРЕТЕ СИ ПРИКАЗКИТЕ! НЕ СТЕ НА ЖЕНСКИЯ ПАЗАР!

Лека вечер!

P.S. Да не пропусна ... попрочетете малко книжки. Това, че е отговорът ви е с етикет "най-добър" нищо не означава.

Поне за мен. Типично ... .

Редактирано от pa-pa (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, също не е проблем да се инсталират в D, тъй като всички останали файлове, ключове и катинари се инсталират в операционната система, като единствено е променено мястото на папката от програмните файлове. Но при една преинсталация на Уиндоуса, програмните файлове ще останат в D, но ще бъдат неизползваеми, тъй като ще се е загубила връзката с останалите ключове и ще трябва да се изтрие. В този ред на мисли е безсмислено да се инсталират в D.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Благодаря за поздравите, но те не са ми нужни ... точно от Вас.

2. Не си стискам ръцете с всеки.

3. При мен нещата си работят точно така.

4. Главицата ми е здраво "монтирана" върху гръбначния стълб и все още приема и предава сигнали по протежение на целият ми организъм.

5. МЕРЕТЕ СИ ПРИКАЗКИТЕ! НЕ СТЕ НА ЖЕНСКИЯ ПАЗАР!

Лека вечер!

P.S. Да не пропусна ... попрочетете малко книжки. Това, че е отговорът ви е с етикет "най-добър" нищо не означава.

Поне за мен. Типично ... .

Добре изредени ....пълни глупости от първата до последната буква . По-скоро умерените приказки трябва да са Ваши , защото са точно като на въпросния "Женски пазар " , в стила " Продавам ягоди от Полша ,но са български " . Това че главицата Ви е закрепена здраво , не означава че е пълна с нещо различно от въздух, а това което праща въздуха към целия Ви организъм е видно от това което пишете . Съвета Ви да чета книжки , за кои по-точно се отнася ??? За книжки от сорта на "Конника без глава " може би , за да мога да Ви разбирам по добре . Комуникацията ми с Вас приключи . Биячи на тъпани много ,а още повече са тези на който главите са като тъпани - големи но ....празни .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом една програма дава на потребителя избор къде да бъде инсталирана то това означава, че човек може да я инсталира където си пожелае. Единственото, което е, и както elleena написа, след преинсталация на Windows-а файловете трябва ръчно да бъдат изтрити. Все пак програмистите по-добре знаят дали програмите им могат да бъдат инсталирани на дял, различен от системния. И за капак на всичко няма никакво значение дали даден запис в регистрите ще сочи:

C:Program Files..... или

D:Program FIles..... и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом една програма дава на потребителя избор къде да бъде инсталирана то това означава, че човек може да я инсталира където си пожелае. Единственото, което е, и както elleena написа, след преинсталация на Windows-а файловете трябва ръчно да бъдат изтрити. Все пак програмистите по-добре знаят дали програмите им могат да бъдат инсталирани на дял, различен от системния. И за капак на всичко няма никакво значение дали даден запис в регистрите ще сочи:

C:Program Files..... или

D:Program FIles..... и т.н.

Ами мога само да те попитам ,след като при инсталацията на Уиндоус например можеш да избираш дяла на който да инсталираш къде го инсталираш бе другарю????? На кой дял ? На D, K, F или кой ????? Избора винаги го има , всеки софтуер дава при инсталацията право на избор ,тук става въпрос за безпроблемна работа на този софтуер . Утре ако дадения софтуер който си инсталирал на D дяла примерно се обнови , какво става със системата , като ъпдейта си търси инсталация в C ???? От още въпроси имаш ли нужда ?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мога само да те попитам ,след като при инсталацията на Уиндоус например можеш да избираш дяла на който да инсталираш къде го инсталираш бе другарю????? На кой дял ? На D, K, F или кой ????? Избора винаги го има , всеки софтуер дава при инсталацията право на избор ,тук става въпрос за безпроблемна работа на този софтуер .

Където си пожелая там инсталирам Windows-а. 7-цата съм я инсталирал на C, XP-то - на G. нямам никакви проблеми с програмите. А това, че ти си попадал на некадърно написани такива си е твой проблем.

Утре ако дадения софтуер който си инсталирал на D дяла примерно се обнови , какво става със системата , като ъпдейта си търси инсталация в C ???? От още въпроси имаш ли нужда ?????

Много добре знаеш, че ъпдейтъри проверяват в регистрите къде е бил инсталиран софтуеърът и не мога да разбера защо пишеш подобни глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Където си пожелая там инсталирам Windows-а. 7-цата съм я инсталирал на C, XP-то - на G. нямам никакви проблеми с програмите. А това, че ти си попадал на некадърно написани такива си е твой проблем.

Много добре знаеш, че ъпдейтъри проверяват в регистрите къде е бил инсталиран софтуеърът и не мога да разбера защо пишеш подобни глупости.

Ами не знам кой пише глупостите , аз или ти .  Какво викаш , ъпдейта  на MS office проверява бай неграмотник къде си е инсталирал програмата , инсталира се в същата папка и си бачка без проблеми , въпреки че трябва да комуникира със ОС инсталирана на друг дял ? Или какво казваш ,ъпдейта се поразделя , една част си отива в регистрите в С , другата отива в другия дял на който е програмата и всичко си е ток ????? Ти май бъркаш нещо това да имаш 2, 3 или 5 ОС-ми на 5 дяла . Като имаш ХР на G , като го стартираш кой програми използваш  ? Тези който са на дяла С или си инсталирал такива и на дяла със XP -то ?????  Не ми се спори с теб . Пробвал съм многократно програми да ги инсталирам къде ли не , едни от тях си работят , но при други , особено такива който при използването им се налага използването на голяма част от регистрите на Уиндоус , работят на друг дял ден до пладне и почват проблемите . Не зная какви програми си инсталирал на други дялове , но ако ми говориш за разни плеъри , игрички и такива истории, ще се съглася с теб . За други , сериозни неща няма как да се получи в грамотния си безпроблемен вариант .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Какво викаш , ъпдейта  на MS office проверява бай неграмотник къде си е инсталирал програмата , инсталира се в същата папка и си бачка без проблеми , въпреки че трябва да комуникира със ОС инсталирана на друг дял ?.....

Да. При мен си работи точно така. ОС е на С: а офиса (и другите програми) е на D: и си качва нормално ъпдейти.

С: ми е 30GB и има 10GB свободни.

Ако при теб не работи, значи имаш проблем с уиндоуса или ЗКУ. По вероятно второто :wink12:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. При мен си работи точно така. ОС е на С: а офиса (и другите програми) е на D: и си качва нормално ъпдейти.

С: ми е 30GB и има 10GB свободни.

Ако при теб не работи, значи имаш проблем с уиндоуса или ЗКУ. По вероятно второто 

Смях предизвикваш, и то не малко . Погледни само какво си описал в твоето С бе приятел!!!!!!!

Ти каква е тази  ОС дето ти е на С та ти заема 20Gb ????? Нали другите програми са ти на D ?????

Що ми се струва че нещо пишеш само и само да не си като хората . Бързал си да напишеш някаква тъпня , но в бързината си се пооакал с извинение ,и си описал без да го мислиш  какво  точно имаш на  дяла "С"

Ако за някой не е ясно , ще го изясня- на дяла освен ОС има и една камара програми за да се заеме място от 20 Гб . Може би пък си държиш снимките там или филмите ??????? Сега това ли ще кажеш ????? Всички програми са ти на D , a пък в C заети 20 Gb . Това на кой го пишеш ?????

Разбира се че тъпани ще се бият много ,аз също мога да кажа че имам инсталирани 90 програми за управление на полетите в НАСА . А кой ще го провери това ? Моя компютър пък е със 4 Kb рам ,и съм инсталирал на него Уиндоус 8 и се ъпдеитва  и си работи и е песен !!!!!!   ЗКУ си е много добре , други който бият тъпана с оспорване на неща , дори който не се запиват защо от толкова години се инсталират по описания от мен начин от милиони други  ЗКУ , дали проблема не е в тях ???? Как така бе уважаемо ЗКУ ,стотици милиони потребители инсталират програмите все на дяла на който е ОС ? Може и аз да съм проблемно ЗКУ , но и всички те ли са проблемни такива ???? А може би ти си уникалното ЗКУ , заедно със още няколко такива ????? Има в този живот и в частност тази материя която се коментира тук изпитани и доказано правилни неща . Всеки може да експериментира , всеки може да си прави каквото пожелае . То може кола с дизелов двигател ,да върви и на бензин (пробвано многократно )  , то може електрическа лампа за 220 в. да свети и на на 180 (пробвано многократно ) , то може да се инсталира и Уиндоус 7 при налични 512 Мб рам ( пробвано многократно ) , то може да се прави всичко , но колко ще е правилно и колко ще е безпроблемно ?

Споровете са излишни , примери с експерименти колкото искаш , но примери и с проблеми след това , дали след ден или месец -още повече . Инсталирайте си програмите ако искате не на D,а на Я дялове , ваши са си решенията . Винаги има две възможни действия по даден въпрос - правилно и неправилно . Всичко останало са само общи бръщолевеници .

Успех на всички инсталиращи програмите си на дяла с ОС , и на тези който го правят на други дялове . Всеки си носи отговорността за собствената машина . Само ще допълня че когато някой иска да е полезен , нека не дава съвети на базата на собствените си експерименти .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам кой пише глупостите , аз или ти .  Какво викаш , ъпдейта  на MS office проверява бай неграмотник къде си е инсталирал програмата , инсталира се в същата папка и си бачка без проблеми , въпреки че трябва да комуникира със ОС инсталирана на друг дял ? Или какво казваш ,ъпдейта се поразделя , една част си отива в регистрите в С , другата отива в другия дял на който е програмата и всичко си е ток ????? Ти май бъркаш нещо това да имаш 2, 3 или 5 ОС-ми на 5 дяла . Като имаш ХР на G , като го стартираш кой програми използваш  ? Тези който са на дяла С или си инсталирал такива и на дяла със XP -то ?????  Не ми се спори с теб . Пробвал съм многократно програми да ги инсталирам къде ли не , едни от тях си работят , но при други , особено такива който при използването им се налага използването на голяма част от регистрите на Уиндоус , работят на друг дял ден до пладне и почват проблемите . Не зная какви програми си инсталирал на други дялове , но ако ми говориш за разни плеъри , игрички и такива истории, ще се съглася с теб . За други , сериозни неща няма как да се получи в грамотния си безпроблемен вариант .

В регистрите се записва информация за конфигурацията на системата, те просто съхраняват тази информация. Както при БД. Откога БД могат да мислят??? Те ти подават това, което си вписал в тях. А в тях пише само операционната система и мноооооого напреднали потребители. Ъпдейтите на програмите не отиват в регистрите, както сте посочили в поста си.

Софтуера, който е различен от операционната система можем да си го инсталираме на който си дял искаме без да се притесняваме за начинът му на работа (освен, ако ЗКУ не е скапало нещо).

Надявам се, че не работите като humans doctor, защото ... . :shock11:

Лека вечер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се, че не работите като humans doctor, защото ... . :shock11:

В kaldata има една много полезна функция. Влизате в "Настройки" -> "Блокирани потребители", добавяте го към списъка и проблемът е приключен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да разбера кои програми "използват голяма част от регистрите на Уиндоус" и така да не правя грешка да ги инсталирам на Д: или Е: и въобще има ли начин да разбера кои ще вървят добре на Д: и Е: и кои не? И какво е "ЗКУ"? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да разбера кои програми "използват голяма част от регистрите на Уиндоус" и така да не правя грешка да ги инсталирам на Д: или Е: и въобще има ли начин да разбера кои ще вървят добре на Д: и Е: и кои не? И какво е "ЗКУ"? 

Разбираш след като инсталираш. Затова най- добре е на С. А ЗКУ е съкращение от речника на тези, които си мислят, че всичко знаят или искат да обидят някого, който си мисли, че всичко знае  :D

Редактирано от elleena (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбираш след като инсталираш. Затова най- добре е на С. А ЗКУ е съкращение от речника на тези, които си мислят, че всичко знаят или искат да обидят някого, който си мисли, че всичко знае  :D

10Х  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво е "ЗКУ"? 

Ами правилното съкращение е „ПКУ“! Има се предвид Зад Клавиатурно Устройство, а според мен устройството не е зад клавиатурата, а е пред клавиатурата и за това аз казвам Пред Клавиатурно Устройство!

п.п. И в двата случая става дума за човека, който работи с компютъра!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Krasis
      Здравейте, имам настолен компютър HP media center pc m9000 с инсталиран Windows 7, SP1. Открих при скениране с Есет вирус, който не успях да унищожа. Реших да сменя харда с нов докато намеря лек за стария. От този момент не мога да продължа тъй като нямам контрол над компютъра. Това, което виждам е единствено стартовия екран, на който пише какви опции имам с клавишите F2, F10, F12. Клавиатурата присветва в самото начало но при натискане на който и да е клавиш не дава никакъв резултат. Отново върнах стария хард и все тая.  Накаква идея как да излезна от това положение.

• от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от Tonislav Koychev
      Въпроса ми е следния имам ето това домашно кино  SONY BDV-E4100 и когато запиша 3D филм който ги свалям не от замунда а от energy torrent, уж имат субтитри който са 3D но не тръгват, а иначе филма си е супер от към качество, звук и т.н. Та ако някой има подобен проблем или се е сблъсквал с нещо такова да даде едно рамо.
    • от Kamen Koichev
      Здравейте. Имам лаптоп Asus X550VC от известно време ми създава проблеми забива без причина и понякога не иска дори да зареди а след преинсталация всичко се оправя.Осъмних се в хард диска и изтеглих програмата HDTunePRo. Наистина ми излезе грешка,но досега не съм имал подобен проблем и незнам какво точно означава,ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.Прикачвам снимка с грешката ако трябва ще пусна и допълнителни тестове просто незнам какви. Благодаря предварително.

• от Plamen Zhekov
      Здравейте,
      Имам странен въпрос, наскоро пристигнаха хард дискове от китай с уговорката, че купуваме 1 и 2 ТБ хард дискове.
      Закачаме хард дисковете - всичко оки доки
      Отваряме хард дисковете 40 и 60 ГБ хард дискове.
      Има ли вариант да върнем реалната големина на хард дисковете.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.