Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

купих си Kindle,електроннен четец за книги. Интересува ме от къде мога да си свалям книги БЕЗПЛАТНО, някакъв сайт ако можете да ми дадете. Също така - по възможност книгите да са на български език.

пп. Не бях сигурен за кой раздел е тази тема, реших,че този е най-подходящ - моля ако не е така, да преместите темата.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Книгите, текстовете, поезията, всичко това е под защитата на законодателството за авторките права...Творчеството, като музика, текстове, поезия, то това всичко е защитено с авторско право. По международните закони това е 50 годни от създаването на самият труд.Следователно темата ти има резон, ако търсиш нещо на повече от 50 години, и тогава няма проблеми и не нарушава правилата :) Но за всичко извън правилата аз ще следя тази тема и ако има нарушения санкциите ще са сериозни, да си знаете просто!!!!p.s. Превода също в Интелектуален труд, както и Интелектуална собственост!!!p.s.2Странно как българите сме свикнали на всичко лесно и безплатно... А колко са хората, които имат минимални познания по "Интелектуална собственост"?Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се беше поинтересувал, има и свободни книги... Project Gutenberg например.В самия Amazon също има доста безплатни.

Редактирано от rostislaf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има конвертори от EPUB към MOBI и AZW,  а в читанка е пълно с книги в epub формат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси Calibre и Моята библиотека в Google.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

QuickJo , ясни са ми тези неща,които си написал :) Но както знаеш има много сайтове,които уж са нелегални и срещу закона,но всъщност не са.

Колкото до другите отговори - благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има цял раздел за книги където са дадени и линкове. А quickJO явно не го посещава... :D   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Naruto, може ли линк,че не мога да го намеря :D

Главната страница на форума, раздел "Изкуство", последния ред...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.