Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

купих си Kindle,електроннен четец за книги. Интересува ме от къде мога да си свалям книги БЕЗПЛАТНО, някакъв сайт ако можете да ми дадете. Също така - по възможност книгите да са на български език.

пп. Не бях сигурен за кой раздел е тази тема, реших,че този е най-подходящ - моля ако не е така, да преместите темата.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Книгите, текстовете, поезията, всичко това е под защитата на законодателството за авторките права...Творчеството, като музика, текстове, поезия, то това всичко е защитено с авторско право. По международните закони това е 50 годни от създаването на самият труд.Следователно темата ти има резон, ако търсиш нещо на повече от 50 години, и тогава няма проблеми и не нарушава правилата :) Но за всичко извън правилата аз ще следя тази тема и ако има нарушения санкциите ще са сериозни, да си знаете просто!!!!p.s. Превода също в Интелектуален труд, както и Интелектуална собственост!!!p.s.2Странно как българите сме свикнали на всичко лесно и безплатно... А колко са хората, които имат минимални познания по "Интелектуална собственост"?Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се беше поинтересувал, има и свободни книги... Project Gutenberg например.В самия Amazon също има доста безплатни.

Редактирано от rostislaf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има конвертори от EPUB към MOBI и AZW,  а в читанка е пълно с книги в epub формат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси Calibre и Моята библиотека в Google.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

QuickJo , ясни са ми тези неща,които си написал :) Но както знаеш има много сайтове,които уж са нелегални и срещу закона,но всъщност не са.

Колкото до другите отговори - благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има цял раздел за книги където са дадени и линкове. А quickJO явно не го посещава... :D   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Naruto, може ли линк,че не мога да го намеря :D

Главната страница на форума, раздел "Изкуство", последния ред...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.