Премини към съдържанието
mazazel

Защо ми забива компютъра?

Препоръчан отговор

Знам, че въпроса е труден :D , но чрез грешките в eventviewer-а може ли да се установи проблема(ако може ще кача снимки) и ако не, какво да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирате папката C:Windowsminidump

И качвате някъде файла,да го разгледаме.

Междувременно,споделете какво правите на комп-а,като става това забиване.

Опишете и хардуера си и какви са работните температури,например с програмата Speccy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса Ви не е труден по начало , труден става когато няма никаква, или има, но оскъдна информация подадена от Ваша страна .

За да забива една система има поне на секундата се сещам за 20 възможни причини и хардуерни и софтуерни . Няма нужда да бъдат изброявани , варират от повреди по дъното ,до повредени драйвери за устройства и какво ли не . 

Докато не се даде информация по- конкретна ,изразяваща се в това дали забиванията са произволни и по всяко време , дали са само когато се извършва нещо определено на компютъра ,каква е самата конфигурация , някакви снимки на Диспечера на задачите с работещи процеси ,показване на грешките в eventviewer , няма как да се разбере каквото и да било , та остави нещо да се предприеме като съвет за решение .

Проблема може да се дължи и на поразяване на системата от вируси . Но , без информация няма реални и точни съвети ,водещи до решение на проблема .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel core 2 quard q8300 2.5 GHz

4 GB DDR3

nVidia 450gts

дъно Asus P5G41T-M LX

хард 1TB Hitachi

Преинсталирах windows-a преди няколко дена. Забива произволно... предимно докато "сърфирам". За антивирусна съм си сложил Advanced System care Ultimate. Температурата на процесора е 40, дъно-30 и видео-40.

Ето снимки - http://dox.bg/files/dw?a=b6b2f629b6

Редактирано от mazazel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката 7034 не сте я снимали с подробностите, 7001 не би трябвало да ви рестартира компютъра, а може би е вързана със 7034. Ако не ви работи стийма, и половината простотии на нвидия, имате ли проблеми? То тази конзола сигурно стийма я вади, може и той да плюе грешката или имате някакво маунтнато устройство? Въобще, защо първо не пробвате през ccleaner за по лесно да елиминирате стартиращите процеси, които не са ви жизнено необходими и да посърфирате начисто, дори с друг браузър?

Редактирано от bluelight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай тая глупост Advanced System care от машината си . Деинсталирай я напълно . Това не е антивирусен пакет , а програма за оптимизация . Качил си най- голямата и версия , тя се обновява и кой знае какви простотии е наблъскала . Махни го това "нещо " напълно , рестартирай си системата и тогава виж как се държи . Програми от подобен сорт не се инсталират за постоянна работа , използват се еднократно с някаква цел и след това за по-сигурно се деинсталират . Или дори да не се деинсталират ,по никой начин не се пускат да стартират заедно с ОС , та камо ли да играят ролята на антивирусни пакети .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка 7034 - The LiveUpdate service terminated unexpectedly.  It has done this 1 time(s). Ще пробвам без steam и глупостите на nVidia, макар, че ако не играя dota и cs не знам какво ще правя на компа :D Нямам маунтнато устройство. Стартиращите процеси са skype, advanced system care и 2 gadgets.

Кажете каква е тая грешка - Source: volmgr, ID: 46 - Crash dump initialization failed!

Относно advanced... тя е ultimate, включва и антивирусна, не само care, но щом казваш я махам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами направило ми е впечатление че все повече млади хора се опитват да инсталират компютрите си сами . Това е много похвално . Но до тук приключват и добрите неща . Забелязва се много лошата тенденция , да не се чете как точно се прави това и какво и как се прави след това . Инсталират се драйвери на кило , поглежда се в сайта на производителя и се сваля всевъзможния софтуер и се "тъпче " като коледна пуйка на компютрите . Инсталират се програми за оптимизации в количества който са извън нормалния човешки разум . Правят се настройки в БИОС-а , вдигат се напрежения на процесори , променят се работни параметри на ram паметите, и още и още до безкрай . Преди 10 мин гледах  лаптопа на един колега млад тук от форума , като погледнах и паднах - 6-7 програми за оптимизация , БИОС агенти , модули за лайф ъпдейти и всичко останало от този сорт за което се сетите . В стартъпа му над 20 стартиращи приложения , процесите съответно 70 и кусур . При въпрос от моя страна , знае ли кое за какво е от тези неща , отговора беше " Ми не знам за какво е това ,видях го и го инсталирах " .  След всичките тези инсталации и "процедури " , от няколко дни насам постоянно има теми със  забиване и  сини екрани . Като се разчоплят нещата и все се оказва някакви клокове , някакви инсталации на какво ли не . И то в 99% от случаите това се случва при млади хора - 15-20 годишни .

Младостта не е порок , порок е умствения мързел , винаги води до проблеми , днес с компютъра и играта , утре за много по сериозни неща в живота .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това всичкото защо го написа? Не виждам смисъл да ме сравняваш с когото и да било... особено, ако става въпрос за AdvancedSystem Care Ultimate за която съм изчел минимум 5 форума преди да я инсталирам... и при положение, че имам само 1 драйвър - за видеокартата... ?!

П.С. Написал си 3 коментара от който нито 1 полезен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това всичкото защо го написа? Не виждам смисъл да ме сравняваш с когото и да било... особено, ако става въпрос за AdvancedSystem Care Ultimate за която съм изчел минимум 5 форума преди да я инсталирам... и при положение, че имам само 1 драйвър - за видеокартата... ?!

П.С. Написал си 3 коментара от който нито 1 полезен!

Е точно за това съм написал "всичко това " !!!!! Нито си разбрал нещо , нито каквото и да било . Нито съм те сравнил с някой , нито съм те обидил с нещо . 5 форума си изчел ????? :)  Продължавай да четеш, но знай че четенето е похвално , но само когато четеш това което трябва , а не каквото ти падне .

П.П.  Написал съм коментари, на база на това което си дал като информация  а тя е почти =0 . Като четеш тези форуми , па вземи прочети и какво се прави когато някой търси помощ по някакъв проблем .  Ти си се регистрирал тук преди 7 години !!!!!! И още не си разбрал как дори да питаш за нещо????? Мисля че след толкова време е трагично да задаваш въпроси по подобен начин .

Компютъра ти забива понеже си чел много по форумите кое как се прави и кое за какво служи .По темата ти няма да напиша и ред .

Няма да е загуба за теб . Колегите ако имат още нерви да се занимават с теб .

Успех ти желая за решение на проблема ти .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка 7034 - The LiveUpdate service terminated unexpectedly.  It has done this 1 time(s). Ще пробвам без steam и глупостите на nVidia, макар, че ако не играя dota и cs не знам какво ще правя на компа :D Нямам маунтнато устройство. Стартиращите процеси са skype, advanced system care и 2 gadgets.

Кажете каква е тая грешка - Source: volmgr, ID: 46 - Crash dump initialization failed!

Относно advanced... тя е ultimate, включва и антивирусна, не само care, но щом казваш я махам :)

Хайде да го направим така:

1. Намираш system protection - намира се в system в контрол панела - спираш system restore и рестартираш.

2. сваляш ccleaner - пълно почистване на браузърите и регистрите, после снимаш графата за стартираните процеси

3. сваляш mbam - ъпдейт и пълен скан - ако има проблеми ги пишеш

4. пускаш си пак system restore

5. като си инсталирал само драйвери на видеото - снимка от device manager, ако има питанки.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е работеща.На първо място изтрива качествено повечето останки при деинсталация. Разбира се трябва да си пипнеш и ти в регистъра (само ако разбираш какво правиш). Ако направиш export на регистъра преди да пипаш в него, до голяма степен премахваш възможността от несполуки при работа с регистъра. Има опция за чистене на регистъра , гарантирано изтрива конфиденциални документи или просто упорити файлове.Има ред екстри , които са полезни.Просто трябва да я включваш сутрин за да направи еднократно очистване на системата и след това я остави неактивна за останалата част от денонощието , в която компа е включен. Също така е необходимо да триеш точките за възстановяване на системата едновременно с изтриването им от System Volume Information . Когато махаш дадено приложение да не се стартира заедно със системата го махни и от менюта "Startup manager". Някъде около 70-100 мегабайта харчи, но тъй като няма да ти е включена постоянно, твърдо към днешна дата я поставям в графата "Полезни" . Не възнамерявам да правя цялостно ревю на програмата , идеята беше да ти кажа и докажа, че с повече внимание за твоите действия с нея, тя е добър помощник. Не инсталирай приложенията към нея от рода на : Driver Booster ,  Smart Defrag Pro и останалите от менюта Action Center. Само самата Advanced System Care и без антивирусни към нея. Такива програми не могат да служат за антивирусни.Антивирусния им модул не стига , че е безполезен, но и ще влезе в конфликт с истинската антивирусна и ще се озовеш в ситуация без предпазно средство срещу зловредния софтуер или директно ще бъдеш за преинсталация.Качи си отделна антивирусна. Има ревюта на подобни програми, колкото искаш.

Направи това, което те съветва колегата bluelight , освен това премахни всички ъпдейти на програми и ОС включително,скайп, плейъри (видео и музикални), приставки към браузера като Adobe-тата, Java. Повтарям само функциите за ъпдейти на програми.Махни всички активни скенери на антишпионски програми(ако имаш такива).Остави само ъпдейтите на антивирусната и кажи какво е положението.

P.S. Ако си направил, това което ти казах и все още няма чувствително подобрение, най - добре е да се обърнеш към колегите от форума "ПРемахване на зловреден софтуер - HijackThis логове" и да си пуснеш тема при тях. Възможно е поради факта, че известно време си бил без истинска антивирусна, вече да си за там.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bluelight - mbam намери 3 гадинки(качил съм снимка), и нямам питанки в device manager.

keba - не разбрах само това за ъпдейтите... искаш да кажеш да спра всякакъв вид ъпдейти?

post-36076-0-66684300-1387285763_thumb.j

post-36076-0-70291300-1387287099_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bluelight - mbam намери 3 гадинки(качил съм снимка), и нямам питанки в device manager.

keba - не разбрах само това за ъпдейтите... искаш да кажеш да спра всякакъв вид ъпдейти?

Да, без тези на антивирусната, която надявам се, вече си избрал и инсталирал. Като имаш някакво питане към потребител, който е писал по темата, избери част от изказването му , което те интересува натисни опцията "отговор" и постави въпроса си. Иначе няма как да разбера, че към мен има отправен въпрос, освен ако по случайност не вляза да проверя развитието на темата.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CCLeaner - ? А сега има ли забивания - тествай с яко отворени табове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CCLeaner - ? А сега има ли забивания - тествай с яко отворени табове...

Да и CCleaner... м/у другото откакто написах темата не е забивал и мисля, че проблема е бил в мозилата :)

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.