Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет !

Използвам процесора AMD A4 3400, и се интересувам дали мога да направя crossfire между вградената в него видео карта и две външни. Дадено е, че единствената съвместима външна видео карта за подобна връзка е AMD HD 6450 , но на дъното има две шини PCIE, и във всичко форуми които четох пишеше само за връзка с една външна видео карта.Надявам се да ми помогнете, предварително благодаря !

Редактирано от legendata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет !

Използвам процесора AMD A4 3400, и се интересувам дали мога да направя crossfire между вградената в него видео карта и две външни. Дадено е, че единствената съвместима външна видео карта за подобна връзка е AMD HD 6450 , но на дъното има две шини PCIE, и във всичко форуми които четох пишеше само за връзка с една външна видео карта.Надявам се да ми помогнете, предварително благодаря !

Това не е Crossfire, а Hybrid CrossfireX. Щом пише, че се поддържа само тази карта, значи само с нея може да се осъществи двойната графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е Crossfire, а Hybrid CrossfireX. Щом пише, че се поддържа само тази карта, значи само с нея може да се осъществи двойната графика.

Въпроса ми е ако взема две такива видео карти, дали ще работят и трите(+вградената) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако идеята е да се играят игри толкова слаба карта като 6450 и пет да вземеш ефект никакъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2х 6450 = 120 лв. :) !!! А за тези пари може да вземеш това: SAPPHIRE R7 240 1G GD5 W/BOOST , което ще е 100 пъти по-бързо от 2х 6450

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2х 6450 = 120 лв. :) !!! А за тези пари може да вземеш това: SAPPHIRE R7 240 1G GD5 W/BOOST , което ще е 100 пъти по-бързо от 2х 6450

Аз не питам за препоръка за видео, а дали е възможно да стане такъв crossfire

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не питам за препоръка за видео, а дали е възможно да стане такъв crossfire

На теория може би......... да, на практика няма смисъл.

Вградената графика + две от споменатите карти са само разход на пари, реално производителността няма да се увеличи кой знае колко.

Ако не питаш от любопитство и не става въпрос за игри значи ще копаеш и пак няма смисъл от такива заигравки.

С единична карта производителността и проблемите ще са много по малки. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.