Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Игнатов

Проблем с инсталация на Windows 7 - повреден хард?

Препоръчан отговор

Публикувах вчера в софтуерния раздел, но не успяха да помогнат колегите.

"Здравейте,

Инсталирам Win 7 Pro 64 bit.  Получих грешка 0x8007045D при инсталацията, по-точно доакто копираше файловете за инсталацията, след като разделих харда. Сега не иска да буутне втори път от DVD-то. Излиза надпис Boot MGR is missing, please press ctrl+alt+del to restart. 

Конфигурацията е чисто нова:
Asrock H81M
Pentium G3420
4gb Kingston HyperX
1TB Toshiba
PSU Fortron 85+ 350 вата

За да спестя евентуален въпрос - DVD-то е Retail."

Това писах там. Като допълнително инфо. Успях да го инсталирам, но Explorer крашваше от време на време, IE  също, програмите забиваха при инсталация. Реших да преинсталирам, но при преинсталация ми дава грешка и не иска да преформатира харда. Т.е. форматира го, прави партитишъните, но след това като си избера диск да инсталирам Windows не може да го запише отгоре, стига до "expanding windows files" и повтаря първата грешка, която съм споменал по-горе. Освен това след първата инсталация и последвалия формат за нова инсталация изчезнаха около 40гб, харда беше 970 в началото сега е 930 или нещо подобно. HD Sentinel от Hirens твърди че е жив и здрав. С външна партитишън програма, отново не ми дава да го форматирам.

Пробвах през флашка както посъветваха колегите, не иска да буутне от нея. Конфигурацията е нова, тези дни пусках тема със съвет за нея.

Публикувам темата тук, тъй като нямам идея къде точно е проблема, дали в HDD, дали е нещо друго хардуерно или просто е скапана Retail версия на диска.

Разчитам на вас за съвет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си един Хиренс и тествай системата. Най-вероятно има някакъв хардуерен проблем.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не иска да буутне, защото не намира каквото му трябва от инсталационното ДВД  Това е видно и от съобщението което ти изписва, че липсва буут мениджъра на това което е на ДВД диска като ОС. Възможните проблеми са :

1. Лошо или повредено копие на Уиндоус

2. ДВД диска  е заминал

Съвета ми е да си намериш доказано добър Уиндоус , да го запишеш на нов ДВД диск ,и да направиш нова чиста инсталация със изтриването на всички дялове и създаването им отново .

От всякъде "мирише " на лошо копие на Уиндоус .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а какво става с изчезналите 40 гб? Изобщо не се отчитат никъде, изчезнали са от обема на HDD. Първо и аз си помислих за скапано ДВД, обаче се появи проблема с форматирането на харда, което не се получава дори с външна програма. Както писах имам направен Hirens Boot CD, а версията му е 15.2. С HD Sentinel от него тествах харда и каза че е окей. С друга партитишън програма от същият диск пробвах да го форматирам и разделя наново. Даде ми само да изтрия дяловете и да направя нови...С коя програма мога да тества от версия 15.2? 

ПС: Имам още един диск с оригинален Windows, мога да пробвам и с него евентуално.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а какво става с изчезналите 40 гб? Изобщо не се отчитат никъде, изчезнали са от обема на HDD. Първо и аз си помислих за скапано ДВД, обаче се появи проблема с форматирането на харда, което не се получава дори с външна програма. Както писах имам направен Hirens Boot CD, а версията му е 15.2. С HD Sentinel от него тествах харда и каза че е окей. С друга партитишън програма от същият диск пробвах да го форматирам и разделя наново. Даде ми само да изтрия дяловете и да направя нови...С коя програма мога да тества от версия 15.2? 

ПС: Имам още един диск с оригинален Windows, мога да пробвам и с него евентуално.

Форматирането на харда също е функция и  част от копието на Уиндоус което се опитваш да инсталираш . Преди да правиш тест на системите с програми от рода Hirens, за който е видно че не знаеш с какво и как се работи от набора с инструменти , запиши си нов диск , пак казвам с доказано работещ , а не доказано оригинален Уиндоус . Дали е оригинален или не , нещо пречи ли му да е повреден ?????

Използвайки програми от набора на Hirens , без да знаеш какво и как се използва , наистина можеш да си навлечеш непоправими главоболия . Опитай от пред назад ,както се казва , не веднага със големия чук от зад -напред . Пробвал си с програми и са ти показали че диска е наред . Не разглобявай двигателя на колата защото не пали , а първо провери резервоара за бензин . Надявам се че бях достатъчно "образен " в съвета си и си ме разбрал правилно . Дадох ти този пример , защото явно си решил да действаш от зад -напред . Ще чакаш часове за тестове с програмите от Hirens . Тези проверки се правят когато са изчерпани други  възможности . Ти се решаваш какво и как .

Успех ти желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не повтарям колегите. Направи следното.

Вземаш работещ Windows и разделяш хард диска отново, след това форматираш и инсталираш Windows. Ако и при работещия диск на Windows започват да ти излизат грешки, тогава ти е повредено DVD устройството. При това положение или ще трябва да се вземеш друго DVD устройство или ще трябва да преинсталираш от Flash USB. Сподели засега как стоят нещата след като инсталираш от втория Windows.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако диска ти е 1TB по мои сметки трябва да го показва около 931GB!

Добре, а какво става с изчезналите 40 гб? Изобщо не се отчитат никъде, изчезнали са от обема на HDD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, момчета, малко по-късно ще се включа пак с ново инфо. 

Ако диска ти е 1TB по мои сметки трябва да го показва около 931GB!

Дано да си прав и да съм се бил заблудил че показва 970.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, момчета, малко по-късно ще се включа пак с ново инфо. 

Колегата е прав! Спокойно! Когато всичко мине както си му е реда и гигабайтите на хард диска ще ти излязат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова трябва да са - 931. :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Сам ли сглоби ?

- провери кабела на хардиска

- пробвай на друг сата порт.

2.Правил ли си някакви настройки в биос?

-ако си базикал го нулирай.

влез в биос F2 натисни F9 потвърди и натисни F10.

Веднага след рестарта натискай F11 ще се появи Boot менюто избери кое да е първото бутващо устройство.

3.Харда трябва да е 970gb моя грешка извинявам се, реално е 930gb

- опитали да го закачиш на друг компютър?

- ако си опитал какво е положението там?

Редактирано от trial version (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.Харда трябва да е 970gb

Стига де :) един терабайт нямам , ама снимка на 100 гб имам Х 10 = 931

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Сам ли сглоби ?

Веднага след рестарта натискай F11 ще се появи Boot менюто избери кое да е първото бутващо устройство.

Чакай малко бе колега . На теб когато ти изпише че липсва буут мениджъра за ОС която искаш да инсталираш , отваряш компютъра ли ?? Влизаш в БИОС и връщащ настройки някакви ли ? Какви кабели , какви портове , събудил ли си се или спиш още . Ми ако това беше лаптоп съвета ти как щеше да звучи ????? Не желая спорове , нито нищо , но това което си написал , още малко ще го накараш човека да си свали и процесора и видеото и всичко .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Сам ли сглоби ?

1. Сглобен е в СКАЙ - Имам само 2 сата кабела - за двд и за хдд2. Настройки в биос съм пипал само "Boot order" - който сега е по подразбиране, а hdd го сменях от AHCI на IDE и обратно. При първият опит за инсталация, нищо не беше пипано.3. Нямам друг компютур при мен.Пробвах с инсталация от втори диск Win 7 Pro 64bit Retail. Ето какво се получи: Снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига де :) един терабайт нямам , ама снимка на 100 гб имам Х 10 = 931

Вярно е 930gb

Аз имам :shy11: но първо писах после се сетих да погледна.

Чакай малко бе колега . На теб когато ти изпише че липсва буут мениджъра за ОС която искаш да инсталираш , отваряш компютъра ли ?? Влизаш в БИОС и връщащ настройки някакви ли ? Какви кабели , какви портове , събудил ли си се или спиш още . Ми ако това беше лаптоп съвета ти как щеше да звучи ????? Не желая спорове , нито нищо , но това което си написал , още малко ще го накараш човека да си свали и процесора и видеото и всичко .

Ама не е лаптоп.

Ако е изпратен сглобен при транспорта някое кабелче може да се е "разместило"

Автора е писал че един път и успял да инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпратен е сглобен, транспорта си го направих аз с помощта на един приятел със СантаФЕ. Беше на мекичко :) Ще хвърля едно око на кабелите както казах, въпреки това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво съветват тук. Автора нека пробва това което е описано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да почистиш харда с рековъри конзолата или ако си с сата диск смени кабелчето с друго! 

Ето и командите: 

basically what I did was following these steps:

Boot the computer with the windows 7 DVD, then instead of selecting 'install windows 7', select the one below that says something about 'REPAIR YOUR COMPUTER"
THEN select the circle 'USE RECOVERY TOOLS ...."

from the next window select to OPEN A COMMAND PROMPT window.

Type in:

diskpart
It may take some time for it to pop up and it will ask you for Administrative privileges. Go ahead and click Yes.

b. Type in:

list disk
It'll show a list of disks.

c. Select the drive you're having issues with.

Do this with the diskpart "select" command. Select your disk out of the list above.

e.g.

select disk 3
d. Clean the drive.

Type in:

clean
e. Create a partition.

Type in:

create partition primary 
f. Select the partition.

Type in:

select partition 1 
g. Activate the partition on the disk.

Type in:

active
h. Do a full format into NTFS.

Type in:

format fs=ntfs
It will take some time to complete. Anywhere from 30 minutes up to several hours, depending on the size of the disk.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Just to be shure - пробвах и с 3-то копие на Windows, този път едно старо от Май 2011, което съм качил на личния лаптоп. Същата работа - дава грешката показана по-горе (тази която завършва на D). Продължавам с работата по последните предложения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението моето е да сложиш диска в биос на ide.

Да му укажеш да боотне от ДВД-то.

Като стигнеш до прозореца на кой диск/дял да се инсталира да натиснеш advanced (разширени) и да затриеш всички дялове от диска. След това си създай само един дял между 60 гб и 120 гб за системен. По време на създаването му системата сама ще си създаде още един дял 100 мб за системни файлове - позволи и. След това продължи с инсталацията по нормалния начин.

Успех.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По метода посочен от Techmaniac и  Jaeger (въпреки малки разлики са еднакви) в момента тече формат под ДОС. Ще докладвам като приключи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново . Това което е предложил Krassleto е решението . без никакви други изпълнения . Току що приключих с един диск WD 320 Gb със същия проблем едно към едно . Преди формата се трият всякакви дялове и каквито и да е създадени от системата такива . Остава си едно свободно пространство , което се създава като един дял  . Инсталацията си продължи без проблем . При създаването на новия дял , системата сама си го форматира и си създава необходимия и дял от 100-те Мб. След приключването на инсталацията със Partition Magic си разделих диска  и всичко това за няма и час . Проблем като този се получават в повечето случай  от неграмотна инсталация , игра с настройките в БИОС , повредени копия на ОС или в много малка част от скапани кабели . Получава се заключване на Grup Policy в вече инсталирана по един или друг начин ОС и след това проблема е налице . Както описа автора , използвал копие на Уиндоус което не е тръгнало още изначало като хората , накрая след многократни опити е стигнал до инсталация , но и при нея са забелязвани множество проблеми . Именно заради тези така описани неща са и описаните от Майкрософт стъпки за изчистване на системата . А работещия вариант както казах е с изтриването на всички дялове , не предварителното им форматиране .

Успех на автора и на всички който могат да се сблъскат с такъв проблем .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ъпдейт:С много играчка успях с вторият диск Win 7 Pro 64bit да инсталирам. Преформатирах и разделих няколко пъти харда преди да тръгне. Инсталацията протече нормално. Качих 1-2 драйвера и браузер, не е правило проблеми до момента. Довечера ще продължа, засега ситуацията изглежда обнадеждаваща. Тръгна на AHCI. Също така разминих САТА кабелите на ДВД-то и ХДД-то. Сложих ги и на други слотове в дъното, освен размяната. Ще ъпдейтна довечера след концерта на Скорпиънс :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-странно стечение на обстоятелствата в крайна сметка всичко е решено, общо взето по начина описан в предният ми пост. Инсталацията както казах освен, че премина успешно, в първите си часове и работи успешно. Почти всичко е качено, остават ми само няколко ъпдейта да направя. Ще пиша, ако изникне проблем.Благодаря на всички, взели участие  в темата!Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.