Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
chris12345

Да разширим Локален Диск C

Препоръчан отговор

Здравейте, Искам да си разширя локалния диск C,знам как да смаля том (shrink volume) нз как точно се превежда на български но с disk managment-a който ми е на компютъра не мога да взема памет от Д и да я прехвърля на Ц може ли някой да ми каже аз ли не го правя нещо правилно или ми трябва някаква програма за да си уголемя локален диск C ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Partition Maser Home Edition примерно, но внимавайте да не оплескате дяловете.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намалих диск Д с 11 ГБ но и тук както с Disk Managment на комютъра нещо не ми позволява да разширя локален диск Ц :/ Давам на диск Ц Resize/Move Partition но нямам опция за уголемяването му :X Дали е възможно като съм инсталирал Windows-a да съм му задал максимъм пространство 50 гб или нещо незнам... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намалих диск Д с 11 ГБ но и тук както с Disk Managment на комютъра нещо не ми позволява да разширя локален диск Ц :/ Давам на диск Ц Resize/Move Partition но нямам опция за уголемяването му :X Дали е възможно като съм инсталирал Windows-a да съм му задал максимъм пространство 50 гб или нещо незнам... :(

Ако имаш ценна информация си я прехвърли на друг дисков носител. Колегата ти Techmaniac ти е дал програма, с която лесно може да направиш оразмеряване на дяловете. Виждам, че не я използваш нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нея програма го направих... но пак неможеше да се уголеми Ц-то иначе ценна информация нямам на Ц Нито със тази програма става нито с вградената в компютъра там управлението на дисковете което се води,незнам защо не става с нито едно от двете :(

Редактирано от chris12345 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нея програма го направих... но пак неможеше да се уголеми Ц-то иначе ценна информация нямам на Ц Нито със тази програма става нито с вградената в компютъра там управлението на дисковете което се води,незнам защо не става с нито едно от двете :(

За да разширите единият том на диска,трябва да намалите другият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... да съм му задал максимъм пространство 50 гб или нещо незнам... :(

Дай да видим Какво има в тоя дял - току виж сме освободили 30 ГБ и няма да имаш нужда от тия гимнастики .

Вие не знаете как да поддържате дяла а сте тръгнали да го уголемявате - след седмица отново ще ви трябва място .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свободното пространство останало от свивания дял трябва да е в съседство с тоя който трябва да бъде разширен,тоест има значение откъде се свива дял.

Редактирано от kashchey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.