Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, в момента съм с две плочки рам по 1гб. всяка и работят в двуканелен режим. Ако добавя още една или две плочки от 1гб. ще продължат ли да работят двуканално?

Дъното е това - https://www.asus.com/Motherboards/M2N/ има четири слота като първите два са заети.

А плочките, които смятам да добавям са същите като старите- Adata 1gb 800Mhz

Също съм чувал, че не е добре да се пълнят всички слотове, защото се натоварвал контролера на паметта- правилно ли съм разбрал?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Няма да е двуканален с три пръчки.

2. Ще е двуканален с 4 пръчки.

3. Глупости си разбрал.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, чудно ми е - ти от ДВУканален не можеш ли да се сетиш ,че става въпрос за ДВЕ плочки,или иначе казано - по две плочки да работят в един канал... След като си си го изяснил това,ако е така де, не е ли близко до ума,че при ТРИ плочки РАМ, този ДВУканален режим на работа няма да стане,защото плочките вече не са кратни на ДВЕ...

За въпроса за контролера - ами защо според теб Asus са сложили 4 слота за РАМ памет ? За да може да си сложиш 4 плочки и да ти изгори дъното или какво ?!? Повярвай ми - много по-умни хора ,от тези които са ти казали тази глупост, са разработили това дъно и не случайно са го направили с 4 рам слота. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.