Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
dimovqq

Въпрос относно марков компютър втора ръка

Препоръчан отговор

Здравейте!Чудя се дали такъв компютър е добра инвестиция (цена - около 200 лв.). Ще се ползва за предимно за интернет, офис пакета на майкрософт и филми (не FullHD) от време на време. Мониторът е LED Samsung с резолюция 1366x768 и има VGA и HDMI входове и говорители, мишка и клавиатура също има.

Тези модели ми изглеждат подходящи:

Lenovo;

HP Compaq;

Fujitsu-Siemens.

Ще Ви попитам следните въпроси:

- коя от изброените конфигурации е по-надеждна и дали можете да предложите по-добра за тези пари?

- има ли драйвери за Windows 7/8?

- понеже ако се наложи да сложа видео карта от рода на 5450, 6570 или дори 7730 ще има ли някакви проблеми?

- ако някоя част се повреди, например дъно и захранване, ще могат ли да се намерят евтини части с които да ги заместя? Ясно ми е, че дънната платка е специфична за модела и ще трябва да се вземе от друга конфигурация.

Компютърът ще се ползва от родителите ми и ще замести стара машина (с Pentium III), на която все още се мъчат.

Съществува и друг вариант - нов компютър, който ще сглобя, но най-евтиното, което измислих е за около 400 лв.

Моля, да ми отгорите на горенаписаните въпроси и да ми напишете какви са предимствата и недостатъците на конфигурациите втора ръка и нова такава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трите които си избрал са горе долу еднакви

давам гласа за Lenovoто 

Какво ми харесва в него?

марката, кутията, звуковата карта и изходите за монитор.

Бих доплатил за малко по голям хард и още 2 gb рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.